Sun. Nov 27th, 2022
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Примітка редактора: Одним з найбільш точних і докладних джерел для поточної інформації про українську кризу є оновлення українського конфлікту від Інституту вивчення війни. Інститут вивчення війни (ISW) є організацією 501 (c) (3) і виробляє суворо безпартійні, неідеологічні, засновані на фактах дослідження. ISW прагне сприяти інформованого розуміння війни та військових справ шляхом всебічних, незалежних та доступних досліджень та аналізу з відкритим кодом. Дослідження ISW доступні широкій громадськості, військовим практикам, політикам та членам ЗМІ. Забезпечуючи щоденний синтез ключових подій, пов'язаних з російською агресією проти України, оновлення ISW можуть принести користь фахівцям з кібербезпеки, управління інформацією та правових відкриттів, оскільки вони слідкують за діловими, інформаційними технологіями та правовими тенденціями та траєкторіями, на які впливає і випливає з нинішнього конфлікту в Україні.

  Оцінка та карти*

  Оцінки конфліктів в Україні — огляд на картах

  Інститут вивчення війни (ISW), збірна Росії

  Проект «Критичні загрози» (CTP), Американський інститут підприємництва

  Загальна оцінка Довідкова інформація

  ISW систематично публікує російські оцінки кампанії, які включають карти, що висвітлюють оцінений контроль місцевості в Україні та основні російські осі маневру.

  Ці карти доповнюють щоденну синтетичну продукцію, яка охоплює ключові події, пов'язані з оновленою російською агресією проти України.

  Оцінки російської наступальної кампанії

  Листопад 13, 2022

  Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Росіяни не встановлюють умов для послаблення бойових дій до кінця осені і в зимовий період, а починають новий наступ на Донеччині. Українці, швидше за все, використовуватимуть бойову силу, відібрану від звільнення західного Херсона, для посилення свого контрнаступу на Луганщині або для відкриття нового контрнаступу в іншому місці. Це не час уповільнювати допомогу або намагатися до припинення вогню або переговорів, а скоріше час допомогти Україні скористатися її імпульсом в умовах, що сприяють Києву, а не Москві.

  Ключові винос

  Фінансер Wagner Group Євген Пригожин попросив Генеральну прокуратуру Росії відкрити справу проти губернатора Санкт-Петербурга Олександра Бєглова за державну зраду на тлі вірусних кадрів, на яких сили Вагнера вбивають одного зі своїх. [19] Пригожин і російські націоналістичні міліблогери значною мілблогерами підтримали вбивство передбачуваного зрадника.

  Російське військове угруповання, дислоковане в Білорусі, продовжує породжувати соціальну напруженість серед білорусів.

  Російські джерела заявили, що українські війська продовжують контрнаступальні операції в напрямку Кремінної та Сватового.

  Українські війська продовжували консолідувати контроль над правобережною річкою Дніпро в Херсонській області. Українські війська завдали удару по російській військовій базі в Чаплинці Херсонської області, в 50 км на південь від Берислава на східному березі Дніпра.

  Російські війська продовжували наступальні операції на напрямках Бахмута, Авдіївки та Вугледара. Міністерство оборони Росії заявило, що російські війська захопили Майорськ на південному сході Бахмута.

  Російські війська продовжували рутинний непрямий вогонь по прифронтових населених пунктах Запорізької та Дніпропетровської областей Російські війська завдали удару по місту Запоріжжя ракетою «Іскандер».

  Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що президент Росії Володимир Путін наказав демобілізувати мобілізованих студентів в окупованих Росією Луганській та Донецькій областях, ймовірно, в рамках поточних зусиль з інтеграції проксі-війська в російські збройні сили.

  Російські війська та окупаційні чиновники примусово мобілізують чоловіків в окупованому Росією Мелітополі Запорізької області та змушують їх будувати окопи та оборонні укріплення в місті.

  Українські чиновники заявили, що російські війська відводяться з лівого берега Дніпра і концентрують сили і техніку в Мелітополі Запорізької області та Маріуполі Донецької області.

  Президент Росії Володимир Путін запропонував поправку до законопроекту, яка дозволить російським чиновникам скасувати російське громадянство за поширення «неправдивої» інформації про російських військових, участь в екстремістських або небажаних організаціях або заклик до порушень російської «територіальної цілісності».

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Листопад 12, 2022

  Катерина Степаненко, Грейс Мейппс, Райлі Бейлі, Анжела Говард та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Вихід Росії з Херсона розпалює ідеологічний перелом між провоєнними діячами та президентом РФ Володимиром Путіним, що підмиває впевненість у прихильності Путіна та здатності виконувати свої військові обіцянки.

  Ключові винос

  Вихід Росії з Херсона розпалює ідеологічний перелом між провоєнними діячами та президентом Росії Володимиром Путіним, що руйнує впевненість у прихильності Путіна та здатності виконувати свої військові обіцянки.

  Російські чиновники все більше нормалізують громадськість і, ймовірно, незаконну депортацію тисяч українських дітей до Росії.

  Російське військове керівництво намагається і не вдається інтегрувати спеціальні військові формування в більш згуртовану бойову силу в Україні.

  Російські джерела заявили, що українські війська продовжують контрнаступальні операції в напрямку Кремінної та Сватового.

  Українські війська продовжували звільняти населені пункти на правому (західному) березі Дніпра в Херсонській області.

  Російські війська продовжували наступальні операції в напрямку Бахмута, Авдіївки та Вугледара.

  Російські чиновники, можливо, намагаються уникнути забезпечення військовослужбовців обіцяними виплатами.

  Російські війська та окупаційні чиновники продовжують наражати на небезпеку мешканців та піддавати їх примусовим заходам.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Листопад 11, 2022

  Кароліна Хірд, Грейс Мейппс, Райлі Бейлі, Катерина Степаненко та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Українські війська завершують звільнення західного (правого) берега Херсонської області після того, як росіяни відступили від неї.

  Ключові винос

  Українські війська завершують звільнення західного (правого) берега Дніпра в Херсонській області.

  Українські війська здійснили значні територіальні здобутки по всій Херсонській області 11 листопада і продовжать консолідацію контролю над західним береком найближчими днями.

  Російські міліблогери критикували заяви Міністерства оборони Росії про вихід Росії на лівий берег, але в цілому більш приглушене ставлення до українських завоювань.

  Російські джерела заявили, що українські війська продовжують контрнаступальні операції у напрямку Кремінної та Сватового Луганської області, а українські війська завдали удару по російському логістику в тилу Луганської області.

  Російські війська продовжували наземні штурми навколо Бахмута, Авдіївки та Вугледара.

  Українські війська продовжували обстрілювати російські військові концентрації в Запорізькій області.

  Фінансувач групи Вагнер Євген Пригожин продовжував формувати паралельні військові структури в Білгородській та Курській областях, хоча загрози українського наземного вторгнення на російську територію не існує.

  Неякісну часткову мобілізацію Міністерством оборони Росії продовжує породжувати соціальну напруженість.

  Українські партизани продовжували націлюватися на російську окупаційну владу.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Листопад 10, 2022

  Кароліна Хірд, Катерина Степаненко, Райлі Бейлі, Катерина Клепанчук, Кетрін Лоулор та Мейсон Кларк

  Ключова розробка

  Українські війська неухильно просувалися в Херсонській області 10 листопада, оскільки російські війська ведуть виведення на східний (лівий) берег Дніпра.

  Ключові винос

  Українські війська неухильно просувалися в Херсонській області 10 листопада, оскільки російські війська ведуть виведення на східний (лівий) берег Дніпра.

  На завершення виведення російських військ знадобиться деякий час, і бойові дії триватимуть по всій Херсонській області, оскільки українські війська просуваються і виступають проти заздалегідь підготовлених російських оборонних ліній, особливо навколо Херсона.

  ISW не оцінює, що бойові дії в Україні припиняться або увійдуть в тупик через зимову погоду, незважаючи на помилкові західні припущення.

  Україна дотримується ініціативи і знаходиться в процесі забезпечення великої перемоги в Херсоні. Перемир'я забезпечить Кремлю паузу, яку він відчайдушно потребує для відновлення російських військ.

  Фінансист Wagner Group Євген Пригожин все частіше бореТЬСЯ з петербурзькими чиновниками за розширення набору персоналу Wagner Group в місті.

  Прес-секретар командування ВПС України Юрій Ігнат заявив, що російські війська, ймовірно, уповільнять темпи своєї кампанії проти української інфраструктури.

  Українські війська продовжували вести контрнаступальні операції на лінії Сватове - Кремінна.

  Російські війська продовжували наступальні операції біля Бахмута, Авдіївки та на заході Донецька

  Російські війська почали будівництво другої лінії укріплень в Криму та на півдні України.

  Російські громадяни продовжують протистояти війні Росії в Україні через протест, інакомислення в соціальних мережах та дезертирство з боку військових.

  Російські мобілізаційні зусилля направляють особовий склад до групи Вагнера.

  Російські окупаційні чиновники продовжують зусилля, спрямовані на розмивання української національної ідентичності, одночасно мобілізуючи жителів на окупованих Росією територіях.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Листопад 9, 2022

  Кароліна Хірд, Грейс Маппес, Катерина Степаненко, Медісон Вільямс, Катерина Клепанчук, Ніколас Карл та Мейсон Кларк

  Ключова розробка

  Український контрнаступ на Херсонському напрямку з серпня - скоординована кампанія з заборони, щоб змусити російські війська вивести через Дніпро без необхідності великих українських наземних наступальних наступальних дій - ймовірно, вдалося.

  Ключові винос

  Міністерство оборони Росії наказало російським військам на західному (правому) березі Дніпра розпочати відхід на східний (лівий) берег 9 листопада.

  Бой під Херсоном за своєю суттю не закінчився, але російські війська вступили в нову фазу — пріоритет відведення своїх військ через річку в належному порядку і затягування українських військ, а не прагнення повністю зупинити український контрнаступ.

  Багато видатних голосів у російському просторі мілблогерів стали на бік Суровікіна і похвалили це рішення як необхідне, вказуючи на те, що керівництво Росії дізналося про інформаційні наслідки катастрофічного виходу Росії з Харківської області в середині вересня.

  Секретар Ради національної безпеки Росії Микола Патрушев зустрівся з високопоставленими іранськими чиновниками в Тегерані 9 листопада, ймовірно, обговорять продаж іранських балістичних ракет Росії та інші форми співпраці

  Російські та українські джерела повідомили, що тривають бойові дії вздовж траси Сватове-Кремміна та Білогорівка Луганської області.

  Українські війська досягли територіальних завоювань на північний схід від Херсона і продовжили успішну кампанію заборони.

  Російські війська продовжували наступальні операції навколо Бахмута, Авдіївки та на заході Донецької області.

  Російські федеральні суб'єкти щосили намагаються платити мобілізованим особовим складом, а російські військові щосили намагаються їх забезпечити.

  Родичі мобілізованих кадрів продовжують протестувати проти відсутності оплати праці і поганих умов.

  Заступник голови Херсонської області Кирило Стремоусов загинув в результаті автокатастрофи в тилу Херсонської області в день, коли російські війська заявили про вихід із західного берега Херсонської області.

  Окупаційна влада в тилових районах, ймовірно, посилює реПРЕСІЇ правоохоронних органів та заходи фільтрації на тлі побоювань щодо українських контрнаступів після оголошення про вихід 9 листопада.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Листопад 8, 2022

  Кароліна Хірд, Грейс Меппес, Медісон Вільямс, Катерина Клепанчук, Ніколас Карл та Мейсон Кларк

  Ключова розробка

  Іранське державне видання Nour News Agency повідомило, що секретар Ради національної безпеки Росії Микола Патрушев прибув до Тегерана 8 листопада, ймовірно, обговорить потенційний продаж Іранських балістичних ракет Росії.

  Ключові винос

  Іранські джерела заявили - без російського підтвердження - що секретар Ради національної безпеки Росії Микола Патрушев прибув до Тегерана 8 листопада, ймовірно, обговорить потенційний продаж іранських балістичних ракет Росії. Іран, ймовірно, оголосив про приїзд Патрушева, щоб підкреслити поглиблення співпраці між Москвою і Тегераном міжнародній аудиторії, а також беззаперечно підкреслити, що високопоставлений російський чиновник звернувся до Ірану за допомогою в Україні.

  Сили Групи Вагнера продовжують перебільшувати свої заявлені територіальні здобутки на Донбасі, щоб ще більше відрізнитися від проксійних і звичайних російських сил.

  Українські війська, ймовірно, зробили незначні успіхи на північний захід від Сватового Луганської області, а російські джерела заявили, що українські війська активізували наступальні операції у напрямку Кремінної.

  Російські війська продовжували наступальні операції навколо Бахмута, Авдіївки та на заході Донецької області.

  Українська влада намагалася протидіяти триваючим зусиллям російської влади щодо посилення контролю над Запорізькою атомною електростанцією (ЗАЕС).

  Непропорційний фінансовий тягар зусиль російської генерації сил продовжує падати насамперед на бюджети російських регіональних урядів, що викликає негативну реакцію громадськості.

  Фінансові та бюрократичні питання продовжують перешкоджати російським зусиллям з поповнення колишніх елітних підрозділів, що захищали критичні райони лінії фронту, що потенційно загрожує цілісності російської оборони на окупованих ділянках України.

  Російська окупаційна влада в Херсонській області, можливо, намагається вигнати жителів із західної частини області, перерізаючи комунікації на західному березі Дніпра.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Листопад 7, 2022

  Кароліна Хірд, Катерина Степаненко, Грейс Мейппс, Райлі Бейлі, Медісон Вільямс та Мейсон Кларк

  Ключова розробка

  Міністерство оборони Росії залишалося надзвичайно жорстким щодо критики milblogger щодо російських невдач протягом усієї війни в Україні - на відміну від Кремля, який іноді побічно звертається до наративів milblogger. Публічний резонанс Міністерства оборони на протест milblogger свідчить про те, що деякі російські міліблогери мають значні важелі для формування взаємодії Міноборони в інформаційному просторі, і додатково свідчить про те, що ситуація в Павлівці досить жахлива, щоб виправдати відповідь.

  Ключові винос

  Міністерство оборони Росії опублікувало рідкісну заяву 7 листопада у відповідь на великий протест російського міліблогера щодо повідомлених великих втрат і поганого командування в рамках 155-ї бригади морської піхоти Тихоокеанського флоту.

  Російська провоєнна фракція силовиків (включаючи Євгена Пригожина та Рамзана Кадирова) частково посилює свій вплив на просування особистих інтересів в Росії та окупованій Україні, а не суворо для перемоги у війні.

  Російські війська значно вичерпали свій арсенал високоточних систем озброєння та зазнали значних авіаційних втрат і, ймовірно, будуть боротися за збереження нинішніх темпів скоординованої кампанії російських військових проти української критичної інфраструктури.

  Російська окупаційна влада, ймовірно, розпочала новий етап евакуації з Херсонської області.

  Російські війська продовжували зусилля з фіксації українських військ проти міжнародного кордону на північному сході Харківської області.

  Російські джерела стверджують, що українські війська продовжують контрнаступальні операції на Сватовському напрямку.

  Російські джерела заявили, що російські війська проводили обмежені контратаки, щоб повернути втрачені позиції на заході Кремінної

  Російські джерела широко стверджували, що війська проксі і групи Вагнера увійшли в околиці Білогорівки.

  Російські джерела повідомили, що українські війська масовуються на Херсонському напрямку.

  Російські війська продовжували наступальні операції навколо Бахмута, в районі Авдіївки - Донецька та на заході Донецької області.

  Українські війська провели обмежені заходи щодо заборони російських концентрацій в Запорізькій області.

  Президент Росії Володимир Путін продовжував виступати з публічними заявами і підписав додаткові укази, щоб зобразити себе як вжиття заходів для вирішення принципових проблем з частковою мобілізацією в Росії.

  Російські та окупаційні чиновники продовжують викрадати українських дітей, залякувати мирних жителів та посилювати заходи фільтрації.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Ми не докладно повідомляємо про російські військові злочини, оскільки ці заходи добре висвітлюються в західних ЗМІ і не впливають безпосередньо на військові операції, які ми оцінюємо та прогнозуємо. Ми продовжуватимемо оцінювати та повідомляти про наслідки цих злочинних дій для українських військових та населення, а саме про бойові дії в українських міських районах. Ми повністю засуджуємо ці російські порушення законів збройних конфліктів, Женевських конвенцій і людства, хоча ми не описуємо їх у цих звітах.

  Хронологія карт з 7-13 листопада 2022 р. - Наведення миші для прокрутки

  Карти конфлікту в Україні - 110722-111322

  Див. інтерактивну карту російського вторгнення Інституту вивчення війни

  Читайте останні новини про конфлікт в Україні від Інституту вивчення війни

  * Спільний з прямим явним дозволом Інституту вивчення війни (ISW).

  Про Інститут вивчення методології досліджень війни

  Методологія дослідження ISW спирається як на первинні, так і на вторинні джерела, що дозволяє дослідникам розвивати всебічне розуміння ситуації на місцях. Для того, щоб проаналізувати військові та політичні події в будь-якій галузі, дослідницькі аналітики ISW повинні повністю розуміти системи ворожих і дружніх сил. Вони також повинні розуміти демографію населення, фізичну місцевість, політику та історію цієї області. Це закладає аналітичну основу для розуміння причин конкретних розробок та виконання поставлених ними дослідницьких завдань. Аналітики ISW також проводять час у таких місцях, як Ірак, Афганістан та інші, щоб краще зрозуміти безпекову та політичну ситуацію та оцінити реалізацію поточних стратегій та політики. Наші дослідники збирають дані та аналізують тенденції, виробляючи детальний аналіз подій у галузях досліджень, створюючи точну, високу роздільну здатність, своєчасну та ретельну картину ситуації. Методологія дослідження ISW гарантує її успіх та прихильність покращенню здатності країни виконувати військові операції, досягати стратегічних цілей та реагувати на виникаючі проблеми, які можуть вимагати використання американської військової сили.

  Про Інститут вивчення війни

  Інститут вивчення війни просуває усвідомлене розуміння військової справи шляхом надійних досліджень, надійного аналізу та інноваційної освіти. Ми прагнемо покращити здатність країни виконувати військові операції та реагувати на нові загрози для досягнення стратегічних цілей США. ISW є безпартійною, некомерційною, дослідницькою організацією державної політики.

  Дізнайтесь більше, долучайтеся та внесуйте свій внесок вже сьогодні.

  Додаткове читання

  [Річне оновлення] Міжнародне кіберправо на практиці: інтерактивний інструментарій

  Посольства даних: суверенітет, безпека та безперервність для національних держав

  Джерело: Комплексне відкриття

  Масштаб розміру ринку електронного виявлення: 2022-2027 рр. Огляд програмного забезпечення та послуг у всьому світі

  From retraction to resurgence and acceleration, the worldwide market for eDiscovery...

  На ходу? 2022 Кінетика ринку електронних відкриттів: п'ять сфер інтересу

  Recently ComplexDiscovery was provided an opportunity to share with the eDiscovery...

  Trusting the Process? 2021 eDiscovery Processing Task, Spend, and Cost Data Points

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  The Year in Review? 2021 eDiscovery Review Task, Spend, and Cost Data Points

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...