Sun. Mar 26th, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Toimetaja märkus: Üks kõige täpsemaid ja üksikasjalikumaid allikaid Ukraina kriisi kohta käimasolevate uuenduste jaoks on Ukraina Konflikti värskendus sõja uurimise instituudist. Sõja uurimise Instituut (ISW) on 501 (c) (3) organisatsioon ja toodab rangelt mittepartisanilisi, mitteideoloogilisi, faktipõhiseid uuringuid. ISW püüab edendada teadlikku arusaamist sõjast ja sõjaasjadest läbi põhjaliku, sõltumatu ja kättesaadava avatud lähtekoodiga teadusuuringute ja analüüsi. ISW teadustöö tehakse kättesaadavaks üldsusele, sõjaväepraktikutele, poliitikakujundajatele ja meedialiikmetele. Pakkudes iga päev sünteesi võtmesündmuste, mis on seotud Venemaa agressiooniga Ukraina vastu, võivad ISW uuendused kasu küberturvalisusele, teabejuhtimisele ja juriidilise avastamise spetsialistidele, kuna nad järgivad äri, infotehnoloogiat ning õiguslikke suundumusi ja trajektoore, mida mõjutavad ja tulenevad praegune Ukraina konflikti.

  Hindamine ja kaardid*

  Ukraina Konflikti Hinnangud — Ülevaade kaardid

  Sõja uurimise Instituut (ISW), Venemaa Team

  Kriitiliste ohtude projekt (CTP), Ameerika ettevõtlusinstituut

  Üldine hindamise taustinfo

  ISW avaldab süstemaatiliselt Vene kampaania hinnanguid, mis sisaldavad kaarte, mis rõhutavad maastiku hindavat kontrolli Ukrainas ja Venemaa peamised manööverdamisteljed.

  Need kaardid suurendavad igapäevaseid sünteetilisi tooteid, mis hõlmavad olulisi sündmusi, mis on seotud Venemaa uuendatud agressiooniga Ukraina vastu.

  Riskid Vene relvarahu Pakkumise

  Nataliya Bugayova aruanne

  Ukraina võib peagi silmitsi uue ohuga selles sõja—Venemaa relvarahu pakkumises. Tundub kummaline öelda, et relvarahu on oht. Kui sõda algab, vaikimisi positsiooni Läänes on haarata varaseim võimalus „lõpetada võitlus.” Kuid mõned relvarahud toovad kaasa rahu, toovad teised kaasa rohkem sõda — nagu venelased on korduvalt näidanud. Relvarahu külmutatud rindejooned seadsid tingimused järgnevatele läbirääkimistele ja rekonstrueerimisele. Nad seadsid tingimused ka tulevaste konfliktide jaoks. Ukrainas kestvat rahu taotlejad peavad vastu panema kiusatusele vastu võtta Venemaa relvarahu pakkumine, mis seab tingimused uuele konfliktile Venemaa tingimustel või annab Venemaale võimenduse Ukrainale, millega sundida järeleandmisi ja alistumisi.

  Venemaa on köied Ukrainas täna. See ei ole saavutanud ühtegi Putini keskseid eesmärke. Vene armee kannatab kahju, mis võtab aastaid remondiks, kui remont on isegi võimalik. Ukraina väed viivad läbi vasturünnavaid operatsioone, surudes venelasi pidevalt tagasi oma positsioonidelt Kiievi ja Harkivi ümbruses. Relvarahu võib mõnda aega võitlust peatada, kuid see annab ka Moskvale võimaluse lähtestada ja valmistuda võitluse uuendamiseks soodsamatel tingimustel. Vladimir Putin on seda lähenemist kasutanud edukalt Süürias ja Ukrainas alates 2014. aastast. Tõenäoliselt püüab ta seda varsti uuesti kasutada ja me peame seda ära tundma, mis see on - lõks.

  Korralikult toetatud, ukrainlased võivad olla võimelised tagasi nõuda suure osa oma territooriumist ammendatud ja demoraliseerunud Vene jõud. Lääs peab tagastama Kiievis selles püüdluses, pakkudes sõjalist abi, mida Ukraina vajab ja ignoreerides Vene relvarahu pakkumisi mõeldud külmutada lahinguväljal, mis on tõenäoliselt lähedal parim konfiguratsioon Putin võib loota ja viisil, mis toetab maksimalistliku Vene „rahu” nõudmisi, mis on ainult üks eesmärk— eemaldamine Ukraina oma suveräänsust.

  Lugege täielikku aruannet.

  Vene ründekampaania hindamine 31. märtsil 2022

  Võtmete võtmekäsud

  Ukraina väed viisid edukalt läbi kohalikke vasturünnakuid Kiievi ümbruses Sumy suunas ja Khersoni oblastis ning võtavad lähipäevil tõenäoliselt kaugemale territooriumilt — eriti Kiievi loode ja ida poole.

  Venemaa on tühistamise elemendid oma kahjustatud jõud ümber Kiievis, Tšernihiv ja Sumy ümberpaigutamiseks Ida-Ukrainas, kuid need üksused on ebatõenäoline, et pakkuda otsustavat nihet Vene lahinguvõimu.

  Ukraina väed jätkasid Venemaa pealetungi tõrjumist kogu Donetski ja Luhanski oblastis ning Vene väed ei suutnud viimase 24 tunni jooksul territooriumi võtta.

  Vene väed jätkavad Mariupolis pidevalt edasi.

  Venemaa eelplaneeritud kevadprojekt algab 1. aprillil ja see ei tundu Venemaa tüüpilisest ajateenistustsüklist ebanormaalselt. Äsja koostatud ajateenijad ei anna Venemaale täiendavat võitlusjõudu mitu kuud.

  Kreml tõenäoliselt kiirendab jõupingutusi kvaasiriiklike üksuste kehtestamiseks okupeeritud Ukraina territooriumi valitsemiseks.

  Lugege täielikku värskendust.

  Kronoloogia kaardid 29. märts — 31, 2022 (Ukraina, Kiiev, Luhansk ja Mariupol) — Mouseover kerida

  Ukraina Konflikti kaardid - 032922-033122

  Loe hiljemalt Ukraina Konflikti uuendused Instituudi Uuring of War

  * Jagatud otsese selgesõnalise luba Instituudi Uuring of War (ISW).

  Sõja-Uurimismetoodika uurimise instituudist

  ISW uurimismetoodika tugineb nii primaarsetele kui ka teisestele allikatele, võimaldades teadlastel arendada põhjalikku arusaama olukorrast kohapeal. Selleks, et analüüsida militaarseid ja poliitilisi arenguid mis tahes antud alal, peavad ISW teadusanalüütikud täielikult mõistma vaenlase ja sõbralike jõudude süsteeme. Samuti peavad nad mõistma selle piirkonna elanikkonna demograafiat, füüsilist maastikku, poliitikat ja ajalugu. See loob analüütilise aluse konkreetsete arengute põhjuste mõistmisele ja nende määratud teadusuuringute eesmärkide täitmisele. ISW analüütikud veedavad aega ka Iraagis, Afganistanis ja mujal, et saada parem arusaam julgeolekust ja poliitilisest olukorrast ning hinnata praeguste strateegiate ja poliitika rakendamist. Meie teadlased koostavad andmeid ja analüüsivad suundumusi, toodavad uurimisvaldkondade arengute granuleeritud analüüsi, tekitades täpse, kõrge resolutsiooniga, õigeaegse ja põhjaliku pildi olukorrast. ISW uurimismetoodika tagab selle edu ja pühendumuse parandada rahva võimet täita sõjalisi operatsioone, saavutada strateegilisi eesmärke ja reageerida tekkivatele probleemidele, mis võivad nõuda Ameerika sõjalise võimu kasutamist.

  Sõja Uurimise Instituudist

  Instituut for the Study of War edeneb teadlik arusaam sõjaliste asjade läbi usaldusväärsete teadusuuringute, usaldusväärse analüüsi ja uuendusliku hariduse. Oleme pühendunud, et parandada rahva võimet täita sõjalisi operatsioone ja reageerida tekkivatele ohtudele, et saavutada USA strateegilisi eesmärke. ISW on mittepartisaniline, mittetulundusühing, avaliku korra uurimisorganisatsioon. Lisateave, osaleda ja panustada täna.

  Täiendav lugemine

  [Aastavärskendus] Rahvusvaheline küberseadus praktikas: interaktiivne tööriistakomplekt

  Andmesaatkonnad: suveräänsus, turvalisus ja järjepidevus rahvusriikide jaoks

  Allikas: ComplexDiscovery