Tue. Jan 31st, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Примітка редактора: Одним з найбільш точних і докладних джерел для поточної інформації про українську кризу є оновлення українського конфлікту від Інституту вивчення війни. Інститут вивчення війни (ISW) є організацією 501 (c) (3) і виробляє суворо безпартійні, неідеологічні, засновані на фактах дослідження. ISW прагне сприяти інформованого розуміння війни та військових справ шляхом всебічних, незалежних та доступних досліджень та аналізу з відкритим кодом. Дослідження ISW доступні широкій громадськості, військовим практикам, політикам та членам ЗМІ. Забезпечуючи щоденний синтез ключових подій, пов'язаних з російською агресією проти України, оновлення ISW можуть принести користь фахівцям з кібербезпеки, управління інформацією та правових відкриттів, оскільки вони слідкують за діловими, інформаційними технологіями та правовими тенденціями та траєкторіями, на які впливають та випливають з поточний конфлікт в Україні.

  Оцінка та карти*

  Оцінки конфліктів в Україні — огляд на картах

  Інститут вивчення війни (ISW), збірна Росії

  Проект «Критичні загрози» (CTP), Американський інститут підприємництва

  Загальна оцінка Довідкова інформація

  ISW систематично публікує російські оцінки кампанії, які включають карти, що висвітлюють оцінений контроль місцевості в Україні та основні російські осі маневру.

  Ці карти доповнюють щоденну синтетичну продукцію, яка охоплює ключові події, пов'язані з оновленою російською агресією проти України.

  Оцінки російської наступальної кампанії

  22 серпня 2022

  Катерина Степаненко, Кароліна Хірд, Грейс Маппс, Лейн Філіпсон, Джордж Баррос та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Російські окупаційні чиновники в Запорізькій області косо заявили про незалежність регіону від України, помилково визначивши українських громадян, які в'їжджають до окупованого регіону, як тимчасових шукачів притулку. Таким чином, російська окупаційна влада помилково класифікує всіх українців, які в'їжджають на окуповані території Запорізької області, як біженців, які уникають

  Ключові винос:

  Окупаційна влада Запорізької області, підтримувана Росією, косо проголосила незалежність окупованих територій області, помилково визначивши українських громадян, які в'їжджають з неокупованої України, як тимчасових шукачів притулку.

  Російські війська провели локалізовані атаки з псування на південному заході і південному сході Ізюма.

  Російські війська продовжували наземні атаки на південний схід від Сіверська, північний схід і південь від Бахмута

  Російські війська продовжували спроби просунутися з північних і західних околиць Донецька і здійснили обмежені наземні обстріли на південному заході Донецька

  Російські війська здійснили граничні успіхи вздовж лінії Миколаїв-Херсон.

  Українська розвідка заявила, що Луганська Народна Республіка (ЛНР) розпочне «загальні мобілізаційні» процеси 1 вересня.

  Приморський край оголосив про формування нового ремонтно-обслуговувального добровольчого батальйону.

  Українські партизани продовжували здійснювати атаки на російські війська в окупованому Мелітополі.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Серпень 21, 2022

  Катерина Степаненко, Грейс Маппес, Лейн Філіпсон та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Імпульс російських військ від територіальних завоювань навколо Бахмута та Авдіївки наприкінці липня, швидше за все, вичерпано, і російські атаки на сході України, ймовірно, завершаться, хоча дуже невеликі російські надії, ймовірно, продовжаться.

  Ключові винос

  Російські наступальні операції на сході України, ймовірно, вичерпали обмежений темп, який вони набрали наприкінці липня і, ймовірно, завершаться. Російські військові показали постійну нездатність перевести невеликі тактичні вигоди в оперативні успіхи, невдача, яка, ймовірно, завадить Росії досягти значних територіальних успіхів у найближчі місяці, не допускаючи серйозних змін на полі бою.

  Українська військова розвідка повідомляє, що Росія і Білорусь досягли «термінової» угоди для Білорусі про ремонт пошкодженої російської авіаційної техніки для повторного використання в Україні. Ця угода може стати частиною зусиль Росії щодо використання більш слабкого режиму санкцій щодо Білорусі для обходу секторальних санкцій проти Росії.

  Російські війська спробували кілька невдалих наземних ударів на південному заході і південному сході Ізюма

  Російські війська здійснили наземний напад на південний схід від Сіверська, північний схід і південь від Бахмута

  Російські війська обмежили завоювання на захід від Донецька, але не здійснили жодних наземних штурмів на адміністративному кордоні Донецько-Запорізької області.

  Російські війська спробували невдалий штурм на південний захід від Донецька і продовжували атакувати населені пункти на північному заході і південному заході Авдіївки

  Російські війська провели кілька штурмів на лінії фронту Херсон-Миколаїв і частково просунулися на схід від Миколаєва.

  Російські війська, швидше за все, не навчають новобранців дисципліни, створюючи правомочну силу, яка займається порушенням громадського порядку в Росії та незаконною поведінкою в Україні.

  Російська окупаційна влада активізувала фільтрувальні заходи та викрадення на окупованих територіях напередодні Дня Незалежності України 24 серпня.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Серпень 20, 2022

  Катерина Степаненко, Грейс Маппес та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Російські окупаційні чиновники в Криму, ймовірно, розглядають можливість посилення безпеки на півострові після атак на російську військову інфраструктуру, і такі заходи можуть відтягнути російських силовиків від лінії фронту.

  Ключові винос

  Російські окупаційні чиновники в Криму повідомили про черговий напад безпілотника на штаб Чорноморського флоту Росії в Севастополі і, ймовірно, розглядають питання про посилення безпеки на півострові

  Російські війська провели невдалі штурми по Східній осі.

  Російські війська намагалися обмежити, невдалі штурми на північ від Харкова

  Російські війська не змогли просунутися після декількох нападів на північний захід від Херсона і на схід від Миколаєва

  Українські війська продовжували наносити удари по складах і позиціях російських боєприпасів у Херсонській та Запорізькій областях.

  Російські та проксійні сили продовжують мобілізаційні зусилля, включаючи примусову мобілізацію на окупованих територіях та рекламні

  Російська окупаційна влада продовжила примусові заходи з метою примусу цивільного співробітництва з окупаційними адміністраціями.

  Умови на окупованих територіях продовжували погіршуватися, що свідчить про неефективне управління.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Серпень 19, 2022

  Кароліна Хірд, Грейс Маппес, Лейн Філіпсон, Джордж Баррос та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Нещодавні українські удари по російській військовій і транспортній інфраструктурі в Криму та Херсонській області, ймовірно, знижують впевненість Росії у безпеці російських тилових районів.

  Ключові винос

  Нещодавні українські удари по російській військовій та транспортній інфраструктурі в Криму та Херсонській області, ймовірно, знижують впевненість Росії у безпеці російських тилових районів.

  Ситуація на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) 19 серпня залишилася відносно незмінною, незважаючи на твердження Росії про те, що українські війська влаштують провокацію на станції.

  Російська влада, ймовірно, готує виставкові судові процеси над українськими захисниками «Азовсталі» до Дня Незалежності України з метою подальшого зміцнення окупаційного контролю над окупованими територіями України та створення умов для деморалізації українських військ.

  Російські війська здійснили обмежені наземні обстріли на північ від Харкова, на південному заході і південному сході Ізюму, на сході Сіверська, на півдні і сході Бахмута

  Російські війська провели численні невдалі наземні штурми по населених пунктах на Південній осі

  Росія продовжує генерувати регіональні добровольчі підрозділи і, ймовірно, розгорне багато з них на Херсоні та півдні України у складі 3-го армійського корпусу.

  Російська окупаційна влада посилює контроль над освітньою інфраструктурою на окупованих територіях під час підготовки до наближення навчального року і, можливо, відправляє українських дітей до Росії в рамках більш широкої кампанії з репопуляції.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Серпень 18, 2022

  Кароліна Хірд, Лейн Філіпсон, Анжела Говард, Кетрін Лоулор, Джордж Баррос та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Міністерство оборони Росії, схоже, встановлює інформаційні умови для звинувачення українських військ у майбутніх операціях з фальшивим прапором на Запорізькій АЕС.

  Ключові винос

  Заявлених або оцінених російських територіальних здобутків в Україні 18 серпня 2022 року вперше з 6 липня 2022 року не було.

  Російські джерела повідомили про серію невідомих і непідтверджених вибухів по всьому Криму в ніч на 18 серпня.

  Міністерство оборони Росії, можливо, встановлює інформаційні умови, щоб звинуватити Україну у фальшивому нападі прапора на Запорізькій АЕС.

  Російські війська провели наземні штурми на півдні Сіверська, північному сході та півдні Бахмута.

  Російські війська продовжують наступальні операції на півночі, заході та південному заході Донецька

  Російські війська провели невдалий наземний штурм на Запорізькій осі.

  Українські чиновники підтвердили додаткові удари по російській військовій базі та складу в Херсонській області.

  Кремль, ймовірно, використовує створені козацькі організації для підтримки зусиль російської генерації сил.

  Російські окупаційні чиновники продовжили підготовку до довгострокової інтеграції окупованих територій України до складу Росії.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Ми не докладно повідомляємо про російські військові злочини, оскільки ці заходи добре висвітлюються в західних ЗМІ і не впливають безпосередньо на військові операції, які ми оцінюємо та прогнозуємо. Ми продовжуватимемо оцінювати та повідомляти про наслідки цих злочинних дій для українських військових та населення, а саме про бойові дії в українських міських районах. Ми повністю засуджуємо ці російські порушення законів збройних конфліктів, Женевських конвенцій і людства, хоча ми не описуємо їх у цих звітах.

  Хронологія карт з серпня 18-22 2022 - наведення миші для прокрутки

  Карти конфлікту в Україні - 081822-082222

  Див. інтерактивну карту російського вторгнення Інституту вивчення війни

  Читайте останні новини про конфлікт в Україні від Інституту вивчення війни

  * Спільний з прямим явним дозволом Інституту вивчення війни (ISW).

  Про Інститут вивчення методології досліджень війни

  Методологія дослідження ISW спирається як на первинні, так і на вторинні джерела, що дозволяє дослідникам розвивати всебічне розуміння ситуації на місцях. Для того, щоб проаналізувати військові та політичні події в будь-якій галузі, дослідницькі аналітики ISW повинні повністю розуміти системи ворожих і дружніх сил. Вони також повинні розуміти демографію населення, фізичну місцевість, політику та історію цієї області. Це закладає аналітичну основу для розуміння причин конкретних розробок та виконання поставлених ними дослідницьких завдань. Аналітики ISW також проводять час у таких місцях, як Ірак, Афганістан та інші, щоб краще зрозуміти безпекову та політичну ситуацію та оцінити реалізацію поточних стратегій та політики. Наші дослідники збирають дані та аналізують тенденції, виробляючи детальний аналіз подій у галузях досліджень, створюючи точну, високу роздільну здатність, своєчасну та ретельну картину ситуації. Методологія дослідження ISW гарантує її успіх та прихильність покращенню здатності країни виконувати військові операції, досягати стратегічних цілей та реагувати на виникаючі проблеми, які можуть вимагати використання американської військової сили.

  Про Інститут вивчення війни

  Інститут вивчення війни просуває усвідомлене розуміння військової справи шляхом надійних досліджень, надійного аналізу та інноваційної освіти. Ми прагнемо покращити здатність країни виконувати військові операції та реагувати на нові загрози для досягнення стратегічних цілей США. ISW є безпартійною, некомерційною, дослідницькою організацією державної політики.

  Дізнайтесь більше, долучайтеся та внесуйте свій внесок вже сьогодні.

  Додаткове читання

  [Річне оновлення] Міжнародне кіберправо на практиці: інтерактивний інструментарій

  Посольства даних: суверенітет, безпека та безперервність для національних держав

  Джерело: Комплексне відкриття