Sun. Mar 26th, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Примітка редактора: Дисципліна eDiscovery, яка передбачає ідентифікацію, збереження та аналіз електронних даних, все частіше використовується у розслідуваннях та судових процесах, пов'язаних з військовим злочином. У випадку російсько-української війни інструменти та методи виявлення електронних даних можуть бути використані для виявлення та збору електронних доказів військових злочинів, таких як електронні листи, публікації в соціальних мережах та інші цифрові комунікації, які можуть дати цінну інформацію про дії окремих осіб та організацій, які беруть участь у конфлікті. Ці докази можуть бути використані в розслідуваннях та судових розглядах, щоб притягнути винних у військових злочинях до відповідальності за свої дії. Крім того, електронне виявлення може допомогти ефективно та ефективно керувати величезною кількістю електронних доказів, які можуть мати відношення до справ про військові злочини, дозволяючи слідчим та юридичним групам швидко та точно аналізувати дані для виявлення ключових відомостей. Це щотижневе оновлення може бути корисним для фахівців з кібербезпеки, управління інформацією та правових розкриттів, оскільки вони розглядають розслідування та судові спори, що виникли внаслідок військових злочинів, вчинених під час війни.

  Довідкова інформація: Одним з найбільш точних і детальних джерел поточної інформації про українську кризу є оцінка російської наступальної кампанії від Інституту вивчення війни. Інститут вивчення війни (ISW) є організацією 501 (c) (3) і виробляє суворо безпартійні, неідеологічні, засновані на фактах дослідження. ISW прагне сприяти інформованого розуміння війни та військових справ шляхом всебічних, незалежних та доступних досліджень та аналізу з відкритим кодом. Дослідження ISW доступні широкій громадськості, військовим практикам, політикам та членам ЗМІ. Надаючи щоденний синтез ключових подій, пов'язаних з російською агресією проти України, оновлення ISW можуть принести користь слідчим і судовим юристів, оскільки вони слідкують за діловими, інформаційними технологіями та правовими тенденціями та траєкторіями, на які впливає і випливає з поточного російсько-українського конфлікту.

  Оцінка та карти*

  Російсько-українські оцінки конфліктів — огляд на картах

  Інститут вивчення війни (ISW), збірна Росії

  Проект «Критичні загрози» (CTP), Американський інститут підприємництва

  Загальна оцінка Довідкова інформація

  ISW систематично публікує російські оцінки кампанії, які включають карти, що висвітлюють оцінений контроль місцевості в Україні та основні російські осі маневру.

  Ці карти доповнюють щоденну синтетичну продукцію, яка охоплює ключові події, пов'язані з оновленою російською агресією проти України.

  Оцінки російської наступальної кампанії

  2 січня 2023

  Джордж Баррос, Катерина Степаненко, Анжела Говард, Грейс Маппс, Лейн Філіпсон та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Повідомляється, що українські ППО перехопили всі безпілотники з двох ночей поспіль ударів російських безпілотників по Україні 31 грудня - 2 січня. Військово-повітряні сили України повідомили 1 січня, що українські війська ППО збили всі 45 російських безпілотників іранського виробництва «Шахед-136», які Росія обстріляла Україну в новорічну ніч.

  Ключові винос

  Повідомляється, що українські ППО перехопили всі безпілотники з двох ночей поспіль ударів російських безпілотників по Україні 31 грудня - 2 січня.

  Повітряно-ракетна кампанія Росії проти України, ймовірно, не породжує бажаних інформаційних ефектів Кремля серед російських націоналістів.

  Руйнівний український удар HIMARS по російській базі в Макіївці Донецької області 31 грудня викликав значну критику російського військового керівництва в російському інформаційному просторі.

  Міністерство оборони Росії, ймовірно, намагається відкинути провину за свою погану оперативну безпеку (OPSEC) на чиновників Донецької Народної Республіки (ДНР) та мобілізований персонал.

  Російські джерела тепло відгукнулися на новорічне звернення президента Росії Володимира Путіна, а російські міліблогери похвалили виступи фінансиста Wagner Group Євгена Пригожина на передовій під час новорічних свят.

  Російські війська продовжували безуспішні спроби покращити свої тактичні позиції на північний захід від Сватового після того, як повідомляється, провели тактичну паузу

  Український центр оборонних стратегій повідомив, що російські війська продовжують розміщувати особовий склад на лінії фронту Харків-Сіверськ.

  Українські чиновники повідомили, що російські війська передислокуються вздовж східної осі, намагаючись зберегти темп артилерійських ударів.

  Російські війська намагалися обмежити наступальні операції в Запорізькій області і продовжили зусилля по зміцненню оборонних споруд.

  Президент Росії Володимир Путін продовжує поширювати фінансові обіцянки російським солдатам, оскільки українські чиновники продовжують попереджати про майбутню хвилю російської мобілізації.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Немає публікації, заснованої на святкуванні новорічного свята (1 січня 2023 р.)

  31 грудня 2022

  Райлі Бейлі, Анжела Говард, Медісон Вільямс, Джордж Баррос та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Щорічне новорічне звернення президента Росії Володимира Путіна продовжувало ілюструвати, що Путін не впевнений у своїй здатності формувати російський інформаційний простір і залишається зосередженим на виправданні війни та її витрат для свого народу. Путін заявив, що «суверенне, незалежне і безпечне майбутнє Росії залежить тільки від нас, від нашої сили і рішучості» і що 2022 рік «був роком складних, необхідних рішень, важливих кроків на шляху до досягнення повного суверенітету Росії і потужної консолідації нашого суспільства».

  Ключові винос

  Щорічне новорічне звернення президента Росії Володимира Путіна продовжувало ілюструвати, що Путін не впевнений у своїй здатності формувати російський інформаційний простір і залишається зосередженим на виправданні війни в Україні та її вартості для своєї вітчизняної аудиторії.

  Путін виголосив своє звернення зі штабу Південного військового округу (СМД) в рамках своїх постійних зусиль, спрямованих на те, щоб зобразити себе ефективним лідером воєнного часу.

  Міністр оборони Росії Сергій Шойгу демонізував Україну і заявив, що перемога Росії неминуча у своїй новорічній промові.

  Російські війська, ймовірно, виснажують свої запаси артилерійських боєприпасів і в результаті будуть боротися за підтримку своїх поточних темпів операцій в Україні.

  Російські війська розпочали черговий раунд ракетних ударів по українській критичній інфраструктурі, але зі зниженою інтенсивністю порівняно з раніше масовими хвилями ударів.

  Українські та російські джерела заявили, що Україна та Росія обмінялися полоненими, але різнилися у звітах про кількість обміняного персоналу.

  Російські війська продовжили обмежені контратаки, щоб повернути втрачені позиції вздовж лінії Сватове - Кремінна 31 грудня.

  31 грудня російські війська продовжили наступальні операції навколо Бахмута та Авдіївки - Донецька.

  Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) повідомило, що Запорізька АЕС втратила підключення до останньої діючої резервної лінії електропередач ввечері 29 грудня.

  Російські війська продовжують операції на сході Запорізької області та вздовж південної осі

  Міністр оборони України Олексій Резніков заявив 31 грудня, що знає «точно», що Кремль планує закрити свої кордони для чоловіків, оголосити воєнний стан і почати чергову хвилю мобілізації за «один тиждень або близько того».

  Російська окупаційна влада продовжує посилювати правоохоронні заходи на окупованих територіях у відповідь на діяльність українських партизан.

  Російські окупаційні чиновники продовжують створювати нестерпні умови життя для жителів окупованих територій.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  30 грудня 2022

  Райлі Бейлі, Кароліна Хірд, Медісон Вільямс, Лейн Філіпсон та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Президент Росії Володимир Путін відкрив двері для подальшої інституціоналізованої корупції через маніпулювання російською внутрішньою правовою сферою. Путін затвердив указ від 29 грудня, який звільняє всіх російських чиновників, включаючи членів військових і правоохоронних служб, від вимоги оприлюднення декларацій про доходи. Постанова поширюється на військових службовців, працівників російських органів внутрішніх справ, які служать на посадах Росгвардії та правоохоронних органів, працівників російської пенітенціарної системи та слідчої системи, а також осіб, відряджених на посади в Луганській, Донецькій, Херсонській та Запорізькій областях.

  Ключові винос

  Російські війська обстріляли Київ з використанням безпілотників іранського виробництва в ніч з 29 на 30 грудня

  Президент Росії Володимир Путін відкрив двері для подальшої інституціоналізованої корупції в Російській Федерації.

  Російські війська продовжували проводити контратаки вздовж лінії Сватове - Кремінна.

  Українські війська завдали удару по районах російської концентрації в Луганській області

  Російські війська продовжували наступальні операції в районі Авдіївки, а також в Бахмуті, де темпи російських наступальних операцій, можливо, сповільнилися порівняно з попередніми днями.

  Російське джерело заявило, що російські війська здійснювали наземні атаки в Запорізькій області.

  Російські та українські джерела продовжували обговорювати, чи відбудеться і коли найближча друга хвиля мобілізації в Росії.

  Російські чиновники продовжують проводити інтеграцію окупованих територій до складу Російської Федерації.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  29 грудня 2022 р.

  Анжела Говард, Райлі Бейлі, Кароліна Хірд, Джордж Баррос та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Начальник Головного управління воєнної розвідки України Кирило Буданов заявив, що бойові дії в Україні перебували у глухому куті 29 грудня. В інтерв'ю BBC Буданов заявив, що «ситуація просто застрягла» і що і російським, і українським військам не вистачає ресурсів або здатності рухатися вперед. Буданов підкреслив, що Україна не може перемогти російські війська «на всіх напрямках всебічно» і повторив, що Україна очікує постачання нових і більш передових систем озброєння.

  Ключові винос

  Російські війська завдали чергову серію ракетних ударів по українській критичній інфраструктурі.

  Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров підтвердив небажання Росії брати на себе зобов'язання вести справжні переговори з Україною.

  Начальник Головного управління воєнної розвідки України Кирило Буданов заявив, що бойові дії в Україні перебували у глухому куті.

  Кремль продовжує маніпулювати російським законодавством, щоб надати державі все більш широкі повноваження в неоднозначних умовах з метою усунення інакомислення.

  Неодноразові українські удари по легітимних військових об'єктах у тилових районах Російської Федерації демонструють неефективність протиповітряної оборони Росії проти безпілотників та посилюють критику того, що Росія не може захищати власну територію.

  Українські війська продовжували контрнаступальні операції біля Кремінної, а російські війська проводили обмежені контратаки вздовж лінії Сватове - Кремінна.

  Російські війська продовжували наступальні операції в районі Авдіївки, а також навколо Бахмута, де потенційна кульмінація російського наступу, ймовірно, прискорюється.

  Російські війська продовжували оборонні операції в Херсонській області.

  Мобілізаційна робоча група Кремля вперше зібралася 29 грудня. Форум для критики реалізації мобілізації, швидше за все, створить тертя з російським Міноборони.

  Російська окупаційна влада продовжує посилювати репресії правоохоронних органів у невдалих спробах припинити партизанський тиск на окупованих територіях.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  28 грудня 2022 р.

  Джордж Баррос, Райлі Бейлі, Кароліна Хірд, Катерина Степаненко та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Наступ Росії на Бахмут, ймовірно, завершиться, як прогнозували ISW 27 грудня. Військова доктрина США визначає кульмінацію як «точку, в якій сила більше не має можливості продовжувати свою форму операцій, правопорушення чи оборони», і «коли сила не може продовжувати атаку і повинна прийняти оборонну позицію або виконати оперативну паузу». Якщо російські війська в Бахмуті дійсно досягли кульмінації, вони все ж можуть продовжувати агресивно атакувати. Кульмінаційні російські війська можуть продовжувати проводити неефективні штурми штабу проти Бахмута, хоча ці напади навряд чи принесуть значні успіхи в оперативному плані.

  Ключові винос

  Наступ Росії на Бахмут, ймовірно, завершиться.

  Російські війська, схоже, готуються до рішучих зусиль у Луганській області і, мабуть, рідше проводять новий наступ на Запорізькій області взимку 2023 року.

  Кремль продовжує демонструвати, що Росія не має справжнього наміру вступати в переговори з Україною, наполягаючи на тому, щоб Україна визнала незаконну анексію Росією української землі.

  Кремль продовжує представляти передачу США систем ППО «Патріот» як ескалацію американо-російських відносин, але ISW прогнозує з високою впевненістю, що Росія не буде навмисно прагнути до ескалації в результаті великого конфлікту з НАТО.

  Українські війська продовжували контрнаступальні операції в напрямку Кремінної, де російські війська продовжували контратаки, щоб повернути втрачені позиції.

  Російські війська продовжували наступальні операції навколо Бахмута, Донецька та на заході Донецької області.

  Російські війська продовжували оборонні та ротаційні операції в Херсонській та Запорізькій областях.

  Кремль затвердив додаткові кошти на розвиток оборонних укріплень і намагається штаб фортифікаційних зусиль на російських прикордонних територіях та окупованій Україні.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  27 грудня 2022

  Райлі Бейлі, Катерина Степаненко, Джордж Баррос, Медісон Вільямс та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Кремль продовжуватиме здійснювати військове вирішення війни до тих пір, поки український уряд не капітулює вимоги Росії. Лавров заявив в інтерв'ю 27 грудня російському державному інформаційному каналу ТАСС, що Україна і Захід «добре обізнані про пропозиції Росії щодо демілітаризації та денацифікації» підконтрольної Україні території і що російські військові вирішуватимуть ці питання, якщо Україна відмовиться прийняти ці пропозиції.

  Ключові винос

  Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Кремль продовжуватиме здійснювати військове вирішення війни до тих пір, поки США не приймуть свої вимоги і не змусить Україну зробити те ж саме.

  Лавров заявив, що Росія не може працювати над будь-якими домовленостями із Заходом через її передбачувані провокаційні дії.

  Кремль, швидше за все, продовжить інформаційні операції з метою змусити Захід пропонувати переважні поступки і тиск на Україну для переговорів.

  Кремль все більше інтегрує вибраних міліблогерів у свої інформаційні кампанії, ймовірно, намагаючись повернути домінуючу наративу в інформаційному просторі.

  Українські війська, ймовірно, отримали більше успіхів на північному сході України, ніж раніше оцінювали ІВТ.

  Російські війська, можливо, наближаються до кульмінації в районі Бахмута на тлі триваючих російських наступальних операцій там і в районі міста Авдіївка - Донецьк

  Російські війська підтримують фортифікаційні зусилля на півдні України.

  Кремль продовжує свої зусилля з публічного покарання дезертирів і диверсантів.

  Російські чиновники активізують зусилля з депорції дітей з окупованих територій до Росії.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Ми не докладно повідомляємо про російські військові злочини, оскільки ці заходи добре висвітлюються в західних ЗМІ і не впливають безпосередньо на військові операції, які ми оцінюємо та прогнозуємо. Ми продовжуватимемо оцінювати та повідомляти про наслідки цих злочинних дій для українських військових та населення, а саме про бойові дії в українських міських районах. Ми повністю засуджуємо ці російські порушення законів збройних конфліктів, Женевських конвенцій і людства, хоча ми не описуємо їх у цих звітах.

  Хронологія карт з 27 грудня 2022 - 2 січня 2023 р. - Наведення миші для прокрутки

  Карти конфлікту в Україні - 122722 - 010223

  Див. інтерактивну карту російського вторгнення Інституту вивчення війни

  Читайте останні новини про конфлікт в Україні від Інституту вивчення війни

  * Спільний з прямим явним дозволом Інституту вивчення війни (ISW).

  Про Інститут вивчення методології досліджень війни

  Методологія дослідження ISW спирається як на первинні, так і на вторинні джерела, що дозволяє дослідникам розвивати всебічне розуміння ситуації на місцях. Для того, щоб проаналізувати військові та політичні події в будь-якій галузі, дослідницькі аналітики ISW повинні повністю розуміти системи ворожих і дружніх сил. Вони також повинні розуміти демографію населення, фізичну місцевість, політику та історію цієї області. Це закладає аналітичну основу для розуміння причин конкретних розробок та виконання поставлених ними дослідницьких завдань. Аналітики ISW також проводять час у таких місцях, як Ірак, Афганістан та інші, щоб краще зрозуміти безпекову та політичну ситуацію та оцінити реалізацію поточних стратегій та політики. Наші дослідники збирають дані та аналізують тенденції, виробляючи детальний аналіз подій у галузях досліджень, створюючи точну, високу роздільну здатність, своєчасну та ретельну картину ситуації. Методологія дослідження ISW гарантує її успіх та прихильність покращенню здатності країни виконувати військові операції, досягати стратегічних цілей та реагувати на виникаючі проблеми, які можуть вимагати використання американської військової сили.

  Про Інститут вивчення війни

  Інститут вивчення війни просуває усвідомлене розуміння військової справи шляхом надійних досліджень, надійного аналізу та інноваційної освіти. Ми прагнемо покращити здатність країни виконувати військові операції та реагувати на нові загрози для досягнення стратегічних цілей США. ISW є безпартійною, некомерційною, дослідницькою організацією державної політики.

  Дізнайтесь більше, долучайтеся та внесуйте свій внесок вже сьогодні.

  Додаткове читання

  [Річне оновлення] Міжнародне кіберправо на практиці: інтерактивний інструментарій

  Посольства даних: суверенітет, безпека та безперервність для національних держав

  Джерело: Комплексне відкриття