Tue. Jan 31st, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Redaktora piezīme: Viens no visprecīzākajiem un detalizētajiem avotiem notiekošajiem atjauninājumiem par Ukrainas krīzi ir Ukrainas konfliktu atjauninājums no Kara izpētes institūta. Kara pētījumu institūts (ISW) ir 501 (c) (3) organizācija un ražo stingri bezpartijiskus, neideoloģiskus, uz faktiem balstītus pētījumus. ISW cenšas veicināt informētu izpratni par karu un militārām lietām, veicot visaptverošu, neatkarīgu un pieejamu atklātā pirmkoda izpēti un analīzi. ISW pētījumi ir pieejami plašai sabiedrībai, militārajiem speciālistiem, politikas veidotājiem un plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem. ISW atjauninājumi var būt noderīgi kiberdrošības, informācijas pārvaldības un juridisko atklājumu profesionāļiem ikdienā, nodrošinot ikdienas sintēzi saistībā ar Krievijas agresiju pret Ukrainu, jo tie ievēro uzņēmējdarbības, informācijas tehnoloģiju un juridiskās tendences un trajektorijas, ko ietekmējusi pašreizējā Ukrainas konfliktu.

  Novērtējums un kartes*

  Ukrainas konfliktu novērtējumi — pārskats Maps

  Kara pētījumu institūts (ISW), Krievijas komanda

  Kritisko draudu projekts (CTP), Amerikas Enterprise Institute

  Vispārējā novērtējuma pamatinformācija

  ISW sistemātiski publicē Krievijas kampaņu novērtējumus, kas ietver kartes, kurās uzsvērta novērtētā reljefa kontrole Ukrainā un galvenās Krievijas manevru asis.

  Šīs kartes palielina ikdienas sintētiskos produktus, kas aptver svarīgākos notikumus saistībā ar atjaunoto Krievijas agresiju pret Ukrainu.

  Krievijas uzbrukuma kampaņas novērtējumi

  2022. gada 22. augusts

  Katerina Stepāņenko, Karolina Hird, Grace Mappes, Layne Philipson, George Barros, un Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Krievijas okupācijas amatpersonas Zaporizhijas apgabalā slīpi pasludinājušas reģiona neatkarību no Ukrainas, nepatiesi apzinot Ukrainas pilsoņus, kas ieceļo okupētajā reģionā kā pagaidu patvēruma meklētājus. Krievijas okupācijas iestādes tādējādi kļūdaini klasificē visus ukraiņus, kas ieceļo okupētajās teritorijās Zaporizhijas apgabalā kā bēgļus, kas bēg no vajāšanas Ukrainā.

  Galvenie takeaways:

  Krievijas atbalstītās okupācijas iestādes Zaporizhia apgabalā ir slīpi pasludinājušas apgabala okupēto teritoriju neatkarību, nepatiesi apzinot Ukrainas pilsoņus, kas ieceļo no neapdzīvotās Ukrainas kā pagaidu patvēruma meklētājus.

  Krievijas spēki veica lokalizētus sabojājošus uzbrukumus uz dienvidrietumiem un dienvidaustrumiem no Izyum.

  Krievu spēki turpināja uzbrukumus uz zemes uz dienvidaustrumiem no Siverskas un uz ziemeļaustrumiem un dienvidiem no Bakhmutas.

  Krievu spēki turpināja mēģinājumus virzīties no Doņeckas pilsētas ziemeļu un rietumu nomalēm un veica ierobežotus zemes uzbrukumus uz dienvidrietumiem no Doņeckas pilsētas.

  Krievijas spēki guva marginālu pieaugumu pa Mikolaiva—Hersona līniju.

  Ukrainas izlūkdati paziņoja, ka Luhanskas Tautas Republika (LNR) 1. septembrī sāks “vispārējās mobilizācijas” procesus.

  Prymorsky novads paziņoja par jauna remonta un dienesta brīvprātīgo bataljona veidošanu.

  Ukraiņu partizāni turpināja veikt uzbrukumus krievu spēkiem okupētajā Melitopolē.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 21. augusts

  Ar Kateryna Stepanenko, Grace Mappes, Layne Philipson, un Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Krievijas spēku impulss no teritoriālajiem ieguvumiem ap Bakhmutu un Avdiivku jūlija beigās, visticamāk, ir izsmelts, un Krievijas uzbrukumi Ukrainas austrumu daļā, visticamāk, būs kulminācija, lai gan ļoti mazi Krievijas sasniegumi, visticamāk, turpināsies.

  Atslēgas takeaways

  Krievijas ofensīvās operācijas Ukrainas austrumu daļā, iespējams, ir izsmēlušas ierobežoto impulsu, ko tās ieguva jūlija beigās, un, iespējams, ir kulminācija. Krievijas militārie spēki ir pierādījuši nepārtrauktu nespēju tulkot nelielus taktiskos ieguvumus operatīvajos panākumos, un tas, iespējams, neļaus Krievijai tuvākajos mēnešos panākt būtiskus teritoriālus sasniegumus, kas liedz būtiskas izmaiņas kaujas laukā.

  Ukrainas militārā izlūkošana ziņo, ka Krievija un Baltkrievija ir panākušas “steidzamu” vienošanos Baltkrievijai remontēt bojātās Krievijas aviācijas iekārtas atkārtotai izmantošanai Ukrainā. Šis nolīgums varētu būt daļa no Krievijas centieniem izmantot brīvāku sankciju režīmu Baltkrievijai, lai apietu nozaru sankcijas Krievijai.

  Krievijas spēki mēģināja vairākus neveiksmīgus zemes uzbrukumus dienvidrietumos un dienvidaustrumos no Izyum.

  Krievijas spēki uzsāka zemes uzbrukumu dienvidaustrumos no Siverskas un uz ziemeļaustrumiem un dienvidiem no Bakhmutas.

  Krievijas spēki guva ierobežotus ieguvumus uz rietumiem no Doņeckas pilsētas, bet neveica nekādus zemes uzbrukumus Doņeckas-Zaporizhia apgabala administratīvajai robežai.

  Krievu spēki mēģināja neveiksmīgus zemes uzbrukumus uz dienvidrietumiem no Doņeckas pilsētas un turpināja uzbrukt apmetnēm uz ziemeļrietumiem un dienvidrietumiem no Avdiivkas.

  Krievijas spēki veica vairākus uzbrukumus Hersona-Mikolajeva frontes līnijā un veica daļējus avansus uz austrumiem no Mikolajevas pilsētas.

  Krievijas spēki, visticamāk, nemācīs jaunus darbiniekus disciplīnā, radot pilnvarotu spēku, kas iesaistās nesakārtotā uzvedībā Krievijā un nelikumīgu rīcību Ukrainā.

  Krievijas okupācijas iestādes pastiprināja filtrācijas pasākumus un nolaupīšanu okupētajās teritorijās pirms Ukrainas Neatkarības dienas 24. augustā.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 20. augusts

  Ar Kateryna Stepanenko, Grace Mappes, un Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Krievijas okupācijas amatpersonas Krimā, iespējams, apsver iespēju stiprināt drošību pussalā pēc uzbrukumiem Krievijas militārajai infrastruktūrai, un šādi pasākumi var atvilkt Krievijas drošības spēkus prom no frontes līnijām.

  Atslēgas takeaways

  Krievijas okupācijas amatpersonas Krimā ziņoja par vēl vienu dronu uzbrukumu Krievijas Melnās jūras flotes štābam Sevastopolē un, iespējams, apsver iespēju stiprināt drošību pussalā.

  Krievijas spēki veica neveiksmīgus uzbrukumus pāri Austrumu asij.

  Krievijas spēki mēģināja ierobežots, neizdevās uzbrukumus uz ziemeļiem no Harkovas City.

  Krievijas spēki neizdevās virzīties uz priekšu pēc vairākiem uzbrukumiem uz ziemeļrietumiem no Hersonas pilsētas un uz austrumiem no Mikolaiv City.

  Ukrainas spēki turpināja streikot Krievijas munīcijas depo un pozīcijas Hersonas un Zaporizhijas apgabalos.

  Krievijas un proxy spēki turpina mobilizācijas centienus, tostarp piespiedu mobilizāciju okupētajās teritorijās un reklāmas kampaņas.

  Krievijas okupācijas iestādes turpināja piespiedu pasākumus, lai piespiestu civilo sadarbību ar okupācijas administrācijām.

  Apstākļi okupētajās teritorijās turpināja pasliktināties, norādot uz neefektīvu pārvaldību.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 19. augusts

  Karolīna Hirda, Grace Mappes, Layne Philipson, George Barros un Frederick V. Kagans

  Atslēgas attīstība

  Nesenie Ukrainas streiki attiecībā uz Krievijas militāro un transporta infrastruktūru Krimā un Hersonas apgabalā, iespējams, mazinās Krievijas uzticību Krievijas aizmugures zonu drošībai.

  Atslēgas takeaways

  Nesenie Ukrainas streiki attiecībā uz Krievijas militāro un transporta infrastruktūru Krimā un Hersonas apgabalā, iespējams, mazinās Krievijas uzticību Krievijas aizmugures zonu drošībai.

  Situācija Zaporizhzhia atomelektrostacijā (ZANPP) 19. augustā palika relatīvi nemainīga, neskatoties uz Krievijas apgalvojumiem, ka Ukrainas spēki uzstāsies provokācijā rūpnīcā.

  Krievijas varas iestādes, iespējams, gatavos Ukrainas Azovstal aizstāvju šovizmēģinājumus Ukrainas Neatkarības dienā, lai vēl vairāk nostiprinātu Ukrainas okupēto teritoriju arodkontroli un noteiktu nosacījumus Ukrainas karaspēka demoralizēšanai.

  Krievijas spēki veica ierobežotus zemes uzbrukumus uz ziemeļiem no Harkovas pilsētas, dienvidrietumiem un dienvidaustrumiem no Izjas, uz austrumiem no Siverskas, un uz dienvidiem un austrumiem no Bakhmutas.

  Krievijas spēki veica vairākus neveiksmīgus zemes uzbrukumus apmetnēm uz Dienvidu ass.

  Krievija turpina ģenerēt reģionālās brīvprātīgo vienības un, visticamāk, daudzas no tām izvietos Hersonā un Ukrainas dienvidos kā daļu no 3. armijas korpusa.

  Krievijas okupācijas iestādes pastiprina savu kontroli pār izglītības infrastruktūru okupētajās teritorijās, gatavojoties tuvojošajam mācību gadam, un var nosūtīt Ukrainas bērnus uz Krieviju plašākas iedzīvotāju atjaunošanas kampaņas ietvaros.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 18. augusts

  Karolīna Hirda, Layne Filipson, Angela Hovarde, Katherine Lawlor, George Barros un Frederick V. Kagans

  Atslēgas attīstība

  Krievijas Aizsardzības ministrija (MoD), šķiet, nosaka informācijas nosacījumus, lai vainotu Ukrainas spēkus turpmākajās operācijās ar viltus karogu Zaporizhzhia atomelektrostacijā (AES).

  Atslēgas takeaways

  Netika pieprasīti vai novērtēti Krievijas teritoriālie ieguvumi Ukrainā 2022. gada 18. augustā pirmo reizi kopš 2022. gada 6. jūlija.

  Krievijas avoti 18. augusta naktī ziņoja par virkni neidentificētu un neapstiprinātu sprādzienu visā Krimā.

  Krievijas Aizsardzības ministrija var noteikt informācijas nosacījumus vainot Ukrainu par viltus karoga uzbrukumu Zaporizhzhia atomelektrostacijā.

  Krievu spēki veica zemes uzbrukumus uz dienvidiem no Siverskas un uz ziemeļaustrumiem un dienvidiem no Bakhmutas.

  Krievijas spēki turpināja veikt ofensīvas operācijas uz ziemeļiem, rietumiem un dienvidrietumiem no Doņeckas pilsētas.

  Krievijas spēki veica neveiksmīgu zemes uzbrukumu Zaporizhia asij.

  Ukrainas amatpersonas apstiprināja papildu streikus Krievijas militārajā bāzē un noliktavā Hersonas apgabalā.

  Kremlis, iespējams, piesaistot izveidotas kazaku organizācijas, lai atbalstītu Krievijas spēku ģenerēšanas centienus.

  Krievijas okupācijas amatpersonas turpināja gatavošanos Ukrainas okupēto teritoriju ilgtermiņa integrācijai Krievijā.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  Mēs detalizēti neziņojam par Krievijas kara noziegumiem, jo šīs darbības ir labi aptvertas Rietumu plašsaziņas līdzekļos un tieši neietekmē militārās operācijas, kuras mēs novērtējam un prognozējam. Mēs turpināsim novērtēt un ziņot par šo noziedzīgo darbību ietekmi uz Ukrainas militāro un iedzīvotāju, un jo īpaši par kaujas Ukrainas pilsētās. Mēs pilnībā nosodām šos Krievijas bruņoto konfliktu, Ženēvas konvenciju un cilvēces likumu pārkāpumus, kaut arī mēs tos neaprakstīsim šajos ziņojumos.

  Hronoloģija kartes no augusta 18-22 2022 — Mouseover, lai ritinātu

  Ukrainas konfliktu kartes - 081822-082222

  Skatīt Kara pētījumu institūtu Krievijas iebrukuma interaktīvajā kartē

  Lasīt jaunāko Ukrainas Konfliktu atjauninājumus no institūta Pētījums kara

  * Dalīta ar tiešu skaidru atļauju no Kara izpētes institūta (ISW).

  Par Kara pētījumu metodoloģijas izpētes institūtu

  ISW pētījumu metodoloģija balstās gan uz primārajiem, gan sekundārajiem avotiem, kas ļauj pētniekiem izstrādāt visaptverošu izpratni par situāciju uz vietas. Lai analizētu militāro un politisko attīstību jebkurā konkrētā jomā, ISW pētniecības analītiķiem ir pilnībā jāsaprot ienaidnieka un draudzīgo spēku sistēmas. Viņiem ir jāsaprot arī iedzīvotāju demogrāfija, fiziskais reljefs, politika un šīs teritorijas vēsture. Tas ir analītiskais pamats, lai izprastu konkrētu notikumu iemeslus un izpildītu tām noteiktos pētniecības mērķus. ISW analītiķi arī pavada laiku tādās vietās kā Irākā, Afganistānā un citur, lai gūtu labāku izpratni par drošību un politisko situāciju un novērtētu pašreizējo stratēģiju un politikas īstenošanu. Mūsu pētnieki apkopo datus un analizē tendences, radot granulētu analīzi par notikumiem pētniecības jomās, radot precīzu, augstas izšķirtspējas, savlaicīgu un rūpīgu priekšstatu par situāciju. ISW pētījumu metodoloģija garantē tās panākumus un apņemšanos uzlabot nācijas spēju veikt militārās operācijas, sasniegt stratēģiskos mērķus un reaģēt uz jaunām problēmām, kurām var būt nepieciešama amerikāņu militārās varas izmantošana.

  Par Kara izpētes institūtu

  Kara izpētes institūts veicina informētu izpratni par militārajām lietām, izmantojot uzticamus pētījumus, uzticamu analīzi un novatorisku izglītību. Mēs esam apņēmušies uzlabot nācijas spēju veikt militārās operācijas un reaģēt uz jauniem draudiem, lai sasniegtu ASV stratēģiskos mērķus. ISW ir bezpartijiska, bezpeļņas, sabiedriskās politikas pētniecības organizācija.

  Uzziniet vairāk, iesaistieties un veiciet savu ieguldījumu šodien.

  Papildus lasīšana

  [Ikgadējā atjaunināšana] Starptautiskās kibertiesību normas praksē: interaktīvs rīkkopa

  Datu vēstniecības: nacionālo valstu suverenitāte, drošība un nepārtrauktība

  Avots: ComplexDiscovery