Wed. Feb 8th, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Redaktora piezīme: Viens no visprecīzākajiem un detalizētajiem avotiem notiekošajiem atjauninājumiem par Ukrainas krīzi ir Ukrainas konfliktu atjauninājums no Kara izpētes institūta. Kara pētījumu institūts (ISW) ir 501 (c) (3) organizācija un ražo stingri bezpartijiskus, neideoloģiskus, uz faktiem balstītus pētījumus. ISW cenšas veicināt informētu izpratni par karu un militārām lietām, veicot visaptverošu, neatkarīgu un pieejamu atklātā pirmkoda izpēti un analīzi. ISW pētījumi ir pieejami plašai sabiedrībai, militārajiem speciālistiem, politikas veidotājiem un plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem. ISW atjauninājumi var būt noderīgi kiberdrošības, informācijas pārvaldības un juridisko atklājumu profesionāļiem ikdienā, nodrošinot ikdienas sintēzi saistībā ar Krievijas agresiju pret Ukrainu, jo tie ievēro uzņēmējdarbības, informācijas tehnoloģiju un juridiskās tendences un trajektorijas, ko ietekmējusi pašreizējā Ukrainas konfliktu.

  Novērtējums un kartes*

  Ukrainas konfliktu novērtējumi — pārskats Maps

  Kara pētījumu institūts (ISW), Krievijas komanda

  Kritisko draudu projekts (CTP), Amerikas Enterprise Institute

  Vispārējā novērtējuma pamatinformācija

  ISW sistemātiski publicē Krievijas kampaņu novērtējumus, kas ietver kartes, kurās uzsvērta novērtētā reljefa kontrole Ukrainā un galvenās Krievijas manevru asis.

  Šīs kartes palielina ikdienas sintētiskos produktus, kas aptver svarīgākos notikumus saistībā ar atjaunoto Krievijas agresiju pret Ukrainu.

  Krievijas uzbrukuma kampaņas novērtējumi

  2022. gada 27. augusts

  Karolīna Hirda, Grace Mappes, Džordžs Barross un Frederiks V. Kagans

  Atslēgas attīstība

  Ukrainas dienvidu operatīvā pavēlniecība paziņoja, ka Krievijas sabotāžas un izlūkošanas 10 cilvēku grupa 27. augustā mēģināja uzbrukt operācijām Hersonas apgabalā, norādot, ka Krievijas ofensīvās spējas Hersonas apgabalā ir vēl vairāk pasliktinājušās.

  Atslēgas takeaways

  Brīvprātīgo bataljoni, kas sastāv no Krievijas 3. armijas korpusa, visticamāk tiek gatavoti, lai mēģinātu aizskarošu kombinēto ieroču operācijas, bet, iespējams, tiem trūkst pietiekamas kaujas spējas, lai veiktu būtiskas pārmaiņas kaujas laukā.

  Ukrainas dienvidu operatīvā pavēlniecība paziņoja, ka Krievijas sabotāžas un izlūkošanas 10 cilvēku grupa mēģināja uzbrukuma operācijas Hersonas apgabalā, norādot, ka Krievijas ofensīvās spējas Hersonas apgabalā ir vēl vairāk pasliktinājušās.

  Krievijas spēki veica ierobežotu zemes uzbrukumu uz ziemeļiem no Harkovas pilsētas.

  Krievijas spēki veica ierobežotus uzbrukumus uz zemes uz dienvidrietumiem no Izyum, ziemeļaustrumiem no Siverskas, uz ziemeļaustrumiem un dienvidiem no Bakhmutas, un rietumiem un dienvidrietumiem no Doņeckas pilsētas.

  Ukrainas spēki vērsās pret Krievijas gaisa komanda-kontroles elementiem rietumu Hersonas apgabalā.

  Krievijas un Ukrainas avoti tirgo apsūdzības par lobīšana Zaporizhzhia atomelektrostacijas.

  Krievijas militārā vadība var pāriet uz jaunu mobilizācijas posmu Krievijas centrālajā daļā un, iespējams, ir izsmelti potenciālo darbinieku kopumi perifērijas un bezfranšīzes reģionos.

  Krievijas iestādes pastiprina tiesībaizsardzības operācijas okupētajās teritorijās.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 26. augusts

  Karolina Hird, Grace Mappes, Angela Howard, George Barros, un Mason Clark

  Atslēgas attīstība

  Starptautiskā Atomenerģijas aģentūra (SAEA) paziņoja, ka neprecizēti dalībnieki (bet gandrīz noteikti Krievijas spēki) atkal savienoja daļu no Zaporizhzhia atomelektrostacijas (ZAES) ar Ukrainas elektrotīklu 26. augustā.

  Atslēgas takeaways

  Starptautiskā Atomenerģijas aģentūra (SAEA) paziņoja, ka 26. augustā Zaporizhzhia atomelektrostacijas (ZAES) elementi atkal pievienojās Ukrainas elektrotīklam.

  Krievijas okupācijas iestādes joprojām ir maz ticams, lai veiksmīgi veiktu nelikumīgu referendumu, lai pievienotu Ukrainas teritoriju Krievijas Federācijā līdz septembra sākumam, neskatoties uz ziņojumiem par padziļinātu sagatavošanos referendumiem.

  Krievijas spēki veica ierobežotus zemes uzbrukumus uz dienvidrietumiem no Izyum, ziemeļaustrumiem un dienvidiem no Bakhmut, un ziemeļrietumu nomalē Donetsk City.

  Ukrainas spēki turpināja vērst pret Krievijas sakaru līnijām (GLOCS) un militāro infrastruktūru Hersonas apgabalā, kas atbalsta operācijas Dņepro upes rietumu krastā.

  Krievijas federālie subjekti (reģioni) turpināja papildu vervēšanas diskus brīvprātīgo bataljoniem, kas turpina dislocēt uz Ukrainu.

  Ukraiņu partizāni un iekšējā divīzija turpina radīt draudus krievu kontrolei okupētajās teritorijās.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 25. augusts

  Karolīna Hirda, Layne Filipson, Džordžs Barross un Frederiks V. Kagans

  Atslēgas attīstība

  Krievijas prezidenta Vladimira Putina 25. augusta dekrēts palielināt Krievijas militāro apjomu, sākot ar 2023. gada janvāri, visticamāk, neradīs ievērojamu kaujas spēku tuvākajā nākotnē un norāda, ka Putins drīzumā nespēs pasūtīt masu mobilizāciju.

  Atslēgas takeaways

  Krievijas spēki veica ierobežotus zemes uzbrukumus ziemeļrietumiem un ziemeļaustrumiem no Slovjanskas, uz ziemeļaustrumiem un dienvidiem no Bakhmutas, un ziemeļrietumiem no Doņeckas pilsētas.

  Krievijas spēki veica ierobežotu uzbrukumu uz zemes ziemeļrietumu Harkovas apgabalā.

  Krievijas spēki veica ierobežotus uzbrukumus uz zemes ziemeļrietumu Hersonas apgabalā.

  Ukrainas spēki turpināja vērst pret Krievijas militārajiem aktīviem un sakaru zemes līnijām (GLOCs) Hersonas apgabalā.

  Krievijas federālie subjekti (reģioni) turpina brīvprātīgo bataljonu vervēšanas centienus, kuri turpina izvietot mācību vietās Krievijā un Ukrainā.

  Krievijas okupācijas administratori turpina veikt pasākumus, lai mazinātu savas autoritātes problēmas un veicinātu okupēto teritoriju ekonomisko un izglītības integrāciju Krievijas sistēmā.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 24. augusts

  Karolīna Hirda, Katerina Stepāņenko, Džordžs Barross un Frederiks V. Kagans

  Atslēgas attīstība

  Nesenie Ukrainas streiki attiecībā uz Krievijas militāro un transporta infrastruktūru Krimā un Hersonas apgabalā, iespējams, mazinās Krievijas uzticību Krievijas aizmugures zonu drošībai.

  Atslēgas takeaways

  Krievijas spēki ir zaudējuši teritoriju, kas lielāka par Dāniju kopš to iebrukuma Ukrainā marta vidū, un pēdējo 39 dienu laikā ieguvuši Andoras lieluma teritoriju (vienu procentu no tā, ko viņi ir zaudējuši).

  Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu vēlreiz apstiprināja, ka Krievija nav mainījusi savus maksimālisma stratēģiskos kara mērķus.

  Krievijas spēki veica ierobežotus zemes uzbrukumus dienvidrietumiem un dienvidaustrumiem no Izyum, ziemeļaustrumiem un dienvidiem no Bakhmutas, un rietumiem un dienvidrietumiem no Doņeckas pilsētas.

  Krievijas spēki veica ierobežotu uzbrukumu uz zemes ziemeļrietumu Hersonas apgabalā.

  Ukrainas spēki turpināja vērst pret Krievijas militārajiem aktīviem un sakaru zemes līnijām (GLOCs) Hersonas un Zaporizhijas apgabalos.

  Krievijas okupācijas iestādes turpina saskarties ar partizānu un iekšējiem izaicinājumiem okupācijas programmu pārvaldībā.

  Krievijas pilnvaras vadība turpina centienus pārraudzīt okupēto teritoriju likumdošanas un administratīvo integrāciju Krievijas sistēmās.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 23. augusts

  Karolīna Hirda, Katerina Stepāņenko, Grace Mappes, George Barros un Frederick V. Kagans

  Atslēgas attīstība

  Krievijas valdības avoti apstiprināja, ka Krievija ir celt Ukrainas bērnus uz Krieviju un kam krievu ģimenēm tos pieņemt.

  Atslēgas takeaways

  Krievijas valdības avoti apstiprināja, ka Krievijas varas iestādes ieved Ukrainas bērnus uz Krieviju un ka krievu ģimenes tos pieņem. Piespiedu bērnu nodošana no vienas grupas uz otru “ar nodomu pilnībā vai daļēji iznīcināt nacionālo, etnisko, rasu vai reliģisko grupu” ir Konvencijas par genocīda nozieguma novēršanu un sodīšanu pārkāpums.

  Krievijas varas iestādes izvieto drošības spēkus uz Luhanskas apgabalu, visticamāk, reaģējot uz kara atbalsta mazināšanu un pieaugošo nevēlēšanos cīnīties Luhanskas iedzīvotāju vidū. Šī izvietošana novirza šos spēkus no operācijām citur Ukrainā, iespējams, veicinot plašāku Krievijas nespēju pārnest ierobežotus taktiskos ieguvumus operatīvos panākumos.

  Krievijas amatpersonas, iespējams, ir veikušas viltus karoga notikumu Donetsk City, lai attaisnotu uzbrukumus Ukrainas valdības ēkām Ukrainas Neatkarības dienā.

  Krievijas spēki veica ierobežotus zemes uzbrukumus ziemeļaustrumiem un dienvidiem no Bakhmutas, Doņeckas pilsētas ziemeļrietumu nomalē un uz dienvidrietumiem no Doņeckas pilsētas.

  Krievijas spēki guvuši ierobežotus ieguvumus uz austrumiem no Mykolaiv City un ziemeļrietumu Hersonas apgabalā.

  Ukrainas spēki Hersonas apgabalā turpināja streikot Krievijas militārajiem aktīviem un sakaru zemes līnijām (GLOCs).

  Krievijas federālie subjekti (reģioni) turpina palielināt vienreizējas ieņemšanas prēmijas darbiniekiem un, iespējams, pieņem darbā personālu bez iepriekšējas militārās pieredzes speciālistu amatos.

  Ukrainas partizānu darbība turpina traucēt krievu okupācijas darbību.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  Mēs detalizēti neziņojam par Krievijas kara noziegumiem, jo šīs darbības ir labi aptvertas Rietumu plašsaziņas līdzekļos un tieši neietekmē militārās operācijas, kuras mēs novērtējam un prognozējam. Mēs turpināsim novērtēt un ziņot par šo noziedzīgo darbību ietekmi uz Ukrainas militāro un iedzīvotāju, un jo īpaši par kaujas Ukrainas pilsētās. Mēs pilnībā nosodām šos Krievijas bruņoto konfliktu, Ženēvas konvenciju un cilvēces likumu pārkāpumus, kaut arī mēs tos neaprakstīsim šajos ziņojumos.

  Hronoloģija kartes no augusta 23-27 2022 — Mouseover, lai ritinātu

  Ukrainas konfliktu kartes - 082322-082722

  Skatīt Kara pētījumu institūtu Krievijas iebrukuma interaktīvajā kartē

  Lasīt jaunāko Ukrainas Konfliktu atjauninājumus no institūta Pētījums kara

  * Dalīta ar tiešu skaidru atļauju no Kara izpētes institūta (ISW).

  Par Kara pētījumu metodoloģijas izpētes institūtu

  ISW pētījumu metodoloģija balstās gan uz primārajiem, gan sekundārajiem avotiem, kas ļauj pētniekiem izstrādāt visaptverošu izpratni par situāciju uz vietas. Lai analizētu militāro un politisko attīstību jebkurā konkrētā jomā, ISW pētniecības analītiķiem ir pilnībā jāsaprot ienaidnieka un draudzīgo spēku sistēmas. Viņiem ir jāsaprot arī iedzīvotāju demogrāfija, fiziskais reljefs, politika un šīs teritorijas vēsture. Tas ir analītiskais pamats, lai izprastu konkrētu notikumu iemeslus un izpildītu tām noteiktos pētniecības mērķus. ISW analītiķi arī pavada laiku tādās vietās kā Irākā, Afganistānā un citur, lai gūtu labāku izpratni par drošību un politisko situāciju un novērtētu pašreizējo stratēģiju un politikas īstenošanu. Mūsu pētnieki apkopo datus un analizē tendences, radot granulētu analīzi par notikumiem pētniecības jomās, radot precīzu, augstas izšķirtspējas, savlaicīgu un rūpīgu priekšstatu par situāciju. ISW pētījumu metodoloģija garantē tās panākumus un apņemšanos uzlabot nācijas spēju veikt militārās operācijas, sasniegt stratēģiskos mērķus un reaģēt uz jaunām problēmām, kurām var būt nepieciešama amerikāņu militārās varas izmantošana.

  Par Kara izpētes institūtu

  Kara izpētes institūts veicina informētu izpratni par militārajām lietām, izmantojot uzticamus pētījumus, uzticamu analīzi un novatorisku izglītību. Mēs esam apņēmušies uzlabot nācijas spēju veikt militārās operācijas un reaģēt uz jauniem draudiem, lai sasniegtu ASV stratēģiskos mērķus. ISW ir bezpartijiska, bezpeļņas, sabiedriskās politikas pētniecības organizācija.

  Uzziniet vairāk, iesaistieties un veiciet savu ieguldījumu šodien.

  Papildus lasīšana

  [Ikgadējā atjaunināšana] Starptautiskās kibertiesību normas praksē: interaktīvs rīkkopa

  Datu vēstniecības: nacionālo valstu suverenitāte, drošība un nepārtrauktība

  Avots: ComplexDiscovery