Sun. Nov 27th, 2022
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Toimetaja märkus: Ukraina kriisi käimasolevate uuenduste üks kõige täpsemaid ja üksikasjalikumaid allikaid on Ukraina Konflikti värskendus sõja uurimise instituudist. Sõja Uurimise Instituut (ISW) on 501 (c) (3) organisatsioon ja toodab rangelt mittepartisanilist, mitte-ideoloogilist faktipõhist uurimistööd. ISW püüab edendada teadlikku arusaamist sõjast ja sõjalistest asjadest läbi kõikehõlmava, sõltumatu ja kättesaadava avatud lähtekoodiga uurimistöö ja analüüsi. ISW teadusuuringud on kättesaadavad avalikkusele, sõjaväe praktikutele, poliitikakujundajatele ja meedia liikmetele. Pakkudes igapäevast sünteesi peamisi sündmusi, mis on seotud Venemaa agressiooni Ukraina vastu, ISW värskendused võivad kasu küberjulgeoleku, teabejuhtimise ja õigusliku avastamise spetsialistid, kui nad järgivad äri-, infotehnoloogia- ja juriidilisi suundumusi ja trajektoore, mida mõjutavad ja tulenevad praegusest Ukraina konfliktist.

  Hindamine ja kaardid*

  Ukraina Konflikti hindamised — Ülevaade Maps

  Sõja Uurimise Instituut (ISW), Venemaa meeskond

  Kriitiliste ohtude projekt (CTP), Ameerika Enterprise Institute

  Üldine hindamise taustainfo

  ISW avaldab süstemaatiliselt Venemaa kampaania hinnanguid, mis sisaldavad kaarte, mis tõstavad esile hinnatud kontrolli maastiku üle Ukrainas ja peamised Venemaa manöövriteljed.

  Need kaardid suurendavad igapäevaseid sünteetilisi tooteid, mis hõlmavad olulisi sündmusi, mis on seotud Venemaa uuendatud agressiooniga Ukraina vastu.

  Vene solvav kampaania hinnangud

  20. november 2022

  Autor Kateryna Stepanenko, Frederick W. Kagan ja Grace Mappes

  Võtmearendus

  Kreml on võimaldanud üha kasvaval mitteametlikul milbloggeri kogukonnal saada kvaasiametliku, kuid sõltumatu positsiooni hoolimata muul viisil siseriiklikest repressioonidest ja tsensuurist.

  Key Buffee

  Vene milbloggers ei ole pelgalt cheerleaders sõja jaoks — nad on kujunemas rühmana, millel on selge hääl Venemaal.

  Milbloggers ei ole aga täielikult eraldi Venemaa valitsusest.

  Valige milbloggers on nüüd hoides ametlikke positsioone Kremlis.

  Mõnel vene milbloggeril on tihedad sidemed silmapaistvate natsionalistlike ideoloogidega.

  Putin on tõenäoliselt blokeerinud MoD katsed puhastada või muul viisil kontrollida milbloggers.

  Milbloggeri kogukonna silmapaistvus on tõenäoliselt otsene tulemus Kremli suutmatusest luua tõhus telegrammi kohalolek, mis tuleneb Putini üldisest ebaõnnestumisest valmistada oma rahvast tõsiseks ja pikaajaliseks sõjaks.

  Kreml püüab jäljendada edu Vene pro-war siloviki arvud online.

  Putin jätkab topelt maha toetust sõltumatuse milblogger aruandlus, isegi kui ta kahekordistab maha jõupingutusi mobiliseerida Vene elanikkonnast sõda.

  Lugege täielikku värskendust.

  19. november 2022

  Autor Kateryna Stepanenko, Grace Mappes, Angela Howard ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Vene väed on väidetavalt hakanud tugevdama oma positsioone okupeeritud Luhansk, Donetsk ja Ida-Zaporižja oblastid personali Khersoni oblastist ja mobiliseeritud sõjaväelased.

  Key Buffee

  Vene väed on väidetavalt hakanud tugevdama oma positsioone okupeeritud Luhansk, Donetsk ja Ida-Zaporižja oblastid personali Khersoni oblastist ja mobiliseeritud sõjaväelased.

  USA luureametnikud teatasid, et Venemaa ja Iraani ametnikud lõpetasid novembri alguses tehingu Iraani droonide valmistamiseks Venemaa territooriumil.

  Ukraina väed jätkasid vasturünnakuoperatsioone Svatove-Kreminna liinil.

  Vene väed säilitasid oma pealetungioperatsioonid ümber Bakhmut, Avdiivka ja Donetski linnast läänes vaatamata teateid suurtest kaotustest Bakhmuti ümbruses.

  Vene väed jätkasid jõupingutusi Lõuna-Ukrainas maapealsete sideliinide ümbruse piirkondade kindlustamiseks, olles samal ajal hädas Kertši väina silla kasutamise osalise kaotusega.

  Vene meediaallikad jätkasid aktiivseid arutelusid eelseisva teise mobilisatsiooni laine üle.

  Vene vangide arv näib olevat langenud umbes 6,5% võrra alates 2022. aasta jaanuarist tõenäoliselt intensiivse Wagner Groupi värbamise tõttu.

  Venemaa võimud töötavad selle nimel, et luua kontroll inforuumi üle okupeeritud territooriumidel ja tuvastada Ukraina partisanid.

  Lugege täielikku värskendust.

  18. november 2022

  Karolina Hird, Grace Mappes, Madison Williams, Jekaterina Klepanchuk ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Vene ametnikud valmistuvad edasiseks varjatud mobilisatsiooni jõupingutusi isegi kui sügisel ajateenistuse tsükkel on käimas, tõenäoliselt veelgi üleujutused juba ülekoormatud Vene jõu põlvkonna aparaati nii, et see kahjustab mobiliseeritud ja ajateenijate sõjaväelaste arengut.

  Key Buffee

  Venemaa ametnikud valmistuvad edasisteks varjatud mobilisatsioonijõupingutusteks ka siis, kui käimas on sügisel ajateenistustsükkel, mis tõenäoliselt veelgi vähendab kvaliteetsete mobiliseeritud ja ajateenijate sõjaväelaste arengut.

  Rahvusvaheline Aatomienergiaagentuur (IAEA) teatas, et ei tunnista Zaporižžžžžžžja tuumaelektrijaama (ZNPP) ebaseaduslikku Venemaa arestimist ega muu okupeeritud Ukraina territooriumi ebaseaduslikku annekteerimist, järsku eskaleerumist IAEA retoorikas.

  18. novembril levitatud sotsiaalmeedia filmimaterjal näitab vene sõdurit, kes avab ukrainlastele tule, kuna teised Vene sõdurid alistuvad.

  Vene väed tugevdasid Luhanski oblastis tagalaalasid ja üritasid taastada kaotatud positsioone, kuna Ukraina väed jätkasid vasturünnakuoperatsioone mööda Svatove-Kreminna joont.

  Vene väed jätkasid piiratud maapealetungi Bakhmuti ja Avdiivka lähistel ning Lääne-Donetski oblastis.

  Venemaa okupatsiooniametnikud ja sõjaline juhtkond tunnevad näiliselt üha enam muret hilisemate Ukraina vasturünnakuoperatsioonide pärast Lõuna-Ukrainas.

  Venemaa on jätkuvalt silmitsi äärmiselt madala moraali ja halva distsipliiniga oma jõudude seas jätkuva siseriikliku tagasilöögi taustal osalise mobilisatsiooni vastu.

  Venemaa okupatsiooniametnikud ja -väed jätkasid filtreerimismeetmete intensiivistamist Venemaa okupeeritud aladel Ukrainas ja õõnestasid Ukraina rahvuslikku identiteeti.

  Lugege täielikku värskendust.

  17. november 2022

  Karolina Hird, Riley Bailey, Jekaterina Klepanchuk ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Vene väed viisid 17. novembril läbi järjekordse massilise rakettide löögi laine üle Ukraina. Ukraina kindralstaap teatas, et Vene väed käivitasid kogu päeva jooksul viis õhurünnakuid ja 25 kruiisirakettide streiki tsiviilinfrastruktuuri objektidel Dnipropetrovskis, Odesas, Harkivis, Zaporižžžjas, Dnipropetrovskis ja Mõkolajivi oblastites.

  Key Buffee

  Vene väed läbi teise tohutu laine rakettide lööb üle Ukraina 17. novembril

  Vene väed Ida-Khersoni oblastis on tõenäoliselt osaliselt haavatavad Ukraina keeldumiskampaaniale nagu üks Ukraina väed edukalt ära kasutatud Lääne Khersoni oblasti tagasivallutamiseks.

  Venemaa president Vladimir Putin allkirjastas 17. novembril dekreedi Venemaa Presidendi Kodanikuühiskonna ja Inimõiguste Nõukogu (HRC) koosseisu muutmise kohta.

  Vene allikad väitsid jätkuvalt, et Ukraina väed viivad läbi vasturünnakuoperatsioone mööda Svatove-Kreminna liini.

  Vene väed jätkasid maapealseid rünnakuid ümber Bakhmut, Avdiivka ja Donetski linnast edelas.

  Ukraina väed jätkasid Venemaa sõjaväe varade ja koondusalade sihtimist Khersoni oblasti idakaldal ja Zaporižja oblasti tagalaaladel 17. novembril.

  Venemaa võimud jätkavad silmitsi rahulolematu mobiliseeritud personali ja madala moraali ees liinidel.

  Vene okupatsiooniametnikud jätkasid Ukraina kultuuri hävitamist Venemaa okupeeritud aladel.

  Lugege täielikku värskendust.

  16. november 2022

  Karolina Hird, Riley Bailey, Grace Mappes, Madison Williams, Jekaterina Klepanchuk ja Frederick W. Kagan

  Võtmearendus

  Vene allikad ja volikirja ametnikud on otsustavalt touting sunnitud vastuvõtmist Ukraina laste Vene peredele.

  Key Buffee

  Vene allikad ja volikirja ametnikud on otsustavalt touting sunnitud vastuvõtmist Ukraina laste Vene peredele.

  Ukraina allikad jätkasid massiivse 15. novembri Venemaa rakettide streigi põhjustatud kahju selgitamist üle Ukraina.

  Vene inforuum järgnes suuresti Lääne provokatsioonina rakettide streigi ametlikku Kremli raamimist Poola territooriumil.

  Wagner Group rahastaja Jevgeni Prigozhin jätkab end keskne tegelane pro-war ultranatsionalist kogukond tõenäoliselt tegutsemiseks ambitsioonikad poliitilised eesmärgid.

  Vene allikad väitsid, et Ukraina väed jätkasid vasturünnakuoperatsioone Svatove ja Kreminna suundades.

  Vene väed jätkasid maapealseid rünnakuid Bakhmuti ja Avdiivka lähistel ning Lääne-Donetski oblastis.

  Ukraina väed jätkasid Venemaa vägede ja logistikasõlmede sihtimist Lõuna-Ukrainas.

  Mitmed aruanded näitavad, et Venemaa vägede moraal ja psühholoogiline seisund Luhanski ja Donetski oblastis on äärmiselt madal.

  Venemaa ametnikud jätkasid jõupingutusi okupeeritud territooriumide proksiametnike asendamiseks Venemaa ametnikega, sunniviisiliselt elanike ümberpaigutamiseks ja okupeeritud alade integreerimiseks Venemaaga.

  Lugege täielikku värskendust.

  15. november 2022

  Autor Kateryna Stepanenko, Riley Bailey, Grace Mappes, Madison Williams, Jekaterina Klepanchuk ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Vene väed viisid sõja algusest saadik läbi suurima rakettide streikide komplekti Ukraina kriitilise infrastruktuuri vastu.

  Key Buffee

  Vene väed viisid sõja algusest saadik läbi suurima rakettide streikide komplekti Ukraina kriitilise infrastruktuuri vastu, kasutades tõenäoliselt märkimisväärset osa oma allesjäänud ülitäpsetest relvasüsteemidest.

  Poola ametnikud teatasid, et tõenäoline „Venemaa valmistatud rakett” maandus Poolas kuue kilomeetri jooksul rahvusvahelisest piirist Ukrainaga.

  Vene väejuhid ignoreerisid väidetavalt olemasolevaid Vuhledari suunal olevaid pealetungioperatsioonide plaane ja sooritasid kannatamatusest välja halvasti väljaõppinud tugevdusi kulukatele kallaletungidele Pavlivkale, tekitades jätkuvat kriitikat Venemaa sõjaväe juhtkonnale.

  Venemaa ametnikud jätkasid tingimuste kehtestamist, et sundida Rahvusvahelist Aatomienergiaagentuuri (IAEA) tunnustama Venemaa kontrolli Zaporižžžžžja tuumaelektrijaama (ZNPP) üle ja seeläbi de facto tunnustama Venemaa annekteerimist okupeeritud Ukraina üle.

  Venelased pöörduvad üha enam sotsiaalmeedias erinevate platvormide poole, et väljendada oma rahulolematust mobilisatsiooniprobleemidega, mis võivad süttida organiseeritud veebipõhiseid sõjavastaseid liikumisi Venemaal.

  Vene allikad väitsid, et Ukraina väed jätkasid vasturingut Svatove ja Kreminna suunal ning Ukraina väed jätkasid Venemaa logistika sihtimist Luhanski oblasti tagalasse.

  Vene väed jätkasid maapealseid rünnakuid Bakhmuti, Avdiivka ja Vuhledari lähistel.

  Enneaegsed teated Ukraina vägedest, kes hõivavad territooriumi Dnipro jõe vasakul kaldal, tekitasid Venemaa inforuumis tagasilöögi.

  Vene logistika marsruutide Krimmist Lõuna-Ukraina on tõenäoliselt väga lagunenud.

  Vene väed jätkavad oma vähenevate tarnete varustamist Valgevene sõjavarustusega.

  Venemaa ametnikud jätkasid proksiametnike rolli minimeerimist okupeeritud aladel Venemaa ametnike kasuks.

  Lugege täielikku värskendust.

  14. november 2022

  Kateryna Stepanenko, Karolina Hird, Layne Philipson, Angela Howard, Jekaterina Klepanchuk, Madison Williams ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Venemaa kaitseministeerium (MoD) eskaleeris 13. ja 14. novembril Donetski oblastis Venemaa territoriaalse kasu nõudeid, rõhutades tõenäoliselt, et Venemaa väed intensiivistavad operatsioone Donetski oblastis pärast Khersoni oblasti paremalt kaldalt taganemist.

  Key Buffee

  Venemaa kaitseministeerium (MoD) eskaleeris 13. ja 14. novembril Donetski oblastis Venemaa territoriaalse kasu nõudeid, rõhutades tõenäoliselt, et Venemaa väed intensiivistavad operatsioone Donetski oblastis pärast nende taganemist Khersoni oblasti paremalt kaldalt.

  Venemaa milbloggers konfiskeerisid Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenski 14. novembri visiidil Khersoni linna, et kritiseerida Venemaa sõjalist võimekust olulisemalt kui varasematel päevadel Venemaa taganemise ajal Khersoni oblasti paremalt kaldalt.

  Wagner Groupi finantseerija Jevgeni Prigožin jätkab ennast iseseisva, stalinistliku sõjapeana Venemaal, muutudes veelgi silmapaistvamaks tegelaseks natsionalistliku pro-sõja kogukonna sees.

  Ukraina väed jätkasid vastupealetungioperatsioone Svatove-Kreminna liinil ja sattusid kokku Vene vägedega Bilohorivka lähedal.

  Vene väed üritasid edutult taastada positsioone Kirde-Harkivi oblastis.

  Vene väed intensiivistasid pealetungioperatsioone Donetski oblastis ja väitsid, et on saavutanud territooriumi ümber Bakhmut ja Donetski linnast edelas.

  Vene allikad väitsid, et Ukraina väed käivitasid ebaõnnestunud rüüsteretke Kinburni säärele.

  Venemaa president Vladimir Putin allkirjastas täiendavad määrused rafineerimise mobilisatsiooni protokollid ja laiendada sõjalise värbamise sätteid, tõenäoliselt pidev jõupingutusi tugevdada Venemaa sõda jõupingutusi.

  Vene okupatsiooniametnikud jätkasid elanike evakueerimist ja sunniviisilist ümberpaigutamist okupeeritud aladel ning võtsid jõupingutusi okupatsiooni elementide liigutamiseks Dnipro jõest kaugemale.

  Lugege täielikku värskendust.

  Me ei anna Venemaa sõjakuritegudest üksikasjalikult aru, sest need tegevused on Lääne meedias hästi kaetud ega mõjuta otseselt sõjalisi operatsioone, mida me hindame ja prognoosime. Jätkame nende kuritegelike tegevuste mõju hindamist ja aruandlust Ukraina sõjaväele ja elanikkonnale ning konkreetselt võitlusele Ukraina linnapiirkondades. Me mõistame täielikult hukka need Venemaa relvakonfliktide seaduste, Genfi konventsioonide ja inimkonna rikkumised, kuigi me neid nendes aruannetes ei kirjelda.

  Kronoloogia kaardid November 14-20, 2022 — Mouseover kerida

  Ukraina Konflikti kaardid - 111422-112022

  Vaata Vene invasiooni sõja interaktiivse kaardi uurimise instituuti

  Loe viimaseid Ukraina Konflikti uudiseid Instituut for Study of War

  * Jagatud otsese selgesõnalise loata Instituut for Uuring of War (ISW).

  Sõja Uurimise Metodoloogia Instituudi kohta

  ISW uurimismetoodika tugineb nii esmastele kui ka teisestele allikatele, võimaldades teadlastel arendada terviklikku arusaamist olukorrast kohapeal. Et analüüsida sõjalisi ja poliitilisi arenguid mis tahes konkreetses piirkonnas, peavad ISW uurimisanalüütikud täielikult mõistma vaenlase ja sõbralike jõudude süsteeme. Samuti peavad nad mõistma rahvastiku demograafia, füüsilist maastikku, poliitikat ja selle piirkonna ajalugu. See loob analüütilise aluse konkreetsete arengute põhjuste mõistmiseks ja nende määratud teadusuuringute eesmärkide täitmiseks. ISW analüütikud veedavad aega ka sellistes kohtades nagu Iraak, Afganistan ja mujal, et paremini mõista julgeoleku- ja poliitilist olukorda ning hinnata praeguste strateegiate ja poliitika rakendamist. Meie teadlased koguvad andmeid ja analüüsivad suundumusi, toodavad uurimisvaldkondade arengute granuleeritud analüüsi, andes täpse, kõrge resolutsiooniga, õigeaegse ja põhjaliku pildi olukorrast. ISW uurimismetoodika tagab oma edu ja pühendumuse parandada rahva võimet sooritada sõjalisi operatsioone, saavutada strateegilisi eesmärke ja reageerida tekkivatele probleemidele, mis võivad nõuda Ameerika sõjalise võimu kasutamist.

  Umbes Instituut Uuring of War

  Instituut for Study of War edendab teadlikku arusaamist sõjaliste asjade usaldusväärsete teadusuuringute, usaldusväärse analüüsi ja uuendusliku hariduse kaudu. Me oleme pühendunud parandama riigi võimet sooritada sõjalisi operatsioone ja reageerida tekkivatele ohtudele, et saavutada USA strateegilised eesmärgid. ISW on mittepartisan, mittetulunduslik, avaliku poliitika uurimisorganisatsioon.

  Lisateave, osaleda ja anda oma panus täna.

  Täiendav lugemine

  [Iga-aastane uuendus] Rahvusvaheline küberõiguse praktikas: Interaktiivne tööriista

  Andmesaatkonnad: Rahvusriikide suveräänsus, turvalisus ja järjepidevus

  Allikas: ComplexDiscovery

  Rangemad järelevalve- ja täitemeetmed? Euroopa Parlament võtab vastu uue küberjulgeoleku õiguse

  According to European Member of Parliament (MEP) Bart Groothuis, “Ransomware and...

  Geopoliitiline Shakedowns? ENISA ohtude maastiku iga-aastane aruanne — 10. väljaanne

  According to EU Agency for Cybersecurity Executive Director Juhan Lepassaar, “Today's...

  Krüptograafiliselt turvaline? Side-Channel analüüsi oht

  Side-channel analysis has become a widely recognized threat in the last...

  Red Storm tõuseb? Andmetega seotud rikkumised tõusevad globaalselt Q3 2022

  “It’s concerning to see data breaches rising again after a comparatively...

  Magnet tulu? Magneti kohtuekspertiis teatab 2022 kolmanda kvartali tulemustest

  According to Adam Belsher, Magnet Forensics' CEO, "Our solutions address the...

  Edusammud ja võimalused? Cellebrite teatab kolmanda kvartali 2022 tulemustest

  “We are pleased to report a solid third quarter, delivering strong...

  Kaardiväe vahetamine? Relatiivsusteooria tervitab uut tegevjuhti

  "Relativity is a rare company with both exceptional industry leadership and...

  Tankimine Jätkuv kasv? Renovus Capital omandab HBR Consulting Advisory Business

  "The legal industry remains in the early stages of digital and...

  E-juurdluse turu suurus Mashup: 2022-2027 Ülemaailmne tarkvara ja teenuste ülevaade

  From retraction to resurgence and acceleration, the worldwide market for eDiscovery...

  Liikuda? 2022 e-Discovery Market Kineetika: viis huvipakkuvat valdkonda

  Recently ComplexDiscovery was provided an opportunity to share with the eDiscovery...

  Usaldades protsessi? 2021 e-juurdluse töötlemise ülesande, kulude ja kulude andmete töötlemine

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  Ülevaatamise aasta? 2021 e-juurdluse läbivaatamise ülesande, kulutuste ja kulude andmepunktid

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  Viis suurt loeb küberi, andmete ja juriidilise avastamise kohta novembriks 2022

  From cyber shakedowns and threats to the total cost of eDiscovery...

  Viis suurt loeb küberandmete ja õigusliku avastamise kohta oktoobriks 2022

  From cyber claims and data privacy to corporate litigation and the...

  Viis suurt loeb küberandmete ja õigusliku avastamise kohta septembriks 2022

  From privacy legislation and special masters to acquisitions and investigations, the...

  Viis suurt lugeb küberi, andmete ja õigusliku avastamise kohta augustis 2022

  From AI and Big Data challenges to intriguing financial and investment...

  Majas? 2022. aasta sügise e-juurdluse kogukulude uuring

  Today CompexDiscovery shares the results of a new business survey focused...

  Külm Front mured? Kaheksateist tähelepanekut e-juurdluse ettevõtete usalduse kohta 2022. aasta sügisel

  In the fall of 2022, 49.0% of survey respondents felt that...

  Stereotüüpide andmed? E-juurdluse ettevõtte jõudlust mõjutavad probleemid: aasta sügisel 2022 ülevaade

  In the fall of 2022, 28.0% of respondents viewed increasing types...

  Mull Trouble? E-juurdluse tegevusmõõdikud 2022. aasta sügisel

  In the fall of 2022, 89 eDiscovery Business Confidence Survey participants...

  Välja kaevamine ja kaevamine? Ukraina Konflikti hindamine Maps (November 14-20, 2022)

  According to a recent update from the Institute for the Study...

  Vabastav hoogu? Ukraina Konflikti hindamine Maps (November 7-13, 2022)

  According to a recent update from the Institute for the Study...

  Retoorika või reaalsus? Ukraina Konflikti hindamised Maps (1-6 november 2022)

  According to a recent update from the Institute for the Study...

  Infrastruktuuri sihtimine? Ukraina Konflikti hindamised Maps (27. oktoober - 31, 2022)

  According to a recent update from the Institute for the Study...