Sun. Sep 25th, 2022
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Uwaga redaktora: Jednym z najdokładniejszych i najbardziej szczegółowych źródeł bieżących aktualizacji kryzysu na Ukrainie jest aktualizacja konfliktu na Ukrainie wydana przez Institute for the Study of War. Instytut Studiów Wojny (ISW) jest organizacją 501 (c) (3) i prowadzi badania ściśle bezpartyjne, nieideologiczne, oparte na faktach. ISW stara się promować świadome zrozumienie wojen i spraw wojskowych poprzez kompleksowe, niezależny, oraz dostępne badania i analizy typu open source. Badania ISW są udostępniane ogółowi społeczeństwa, praktykujący wojskowi, decydenci, i członków mediów. Zapewnienie codziennej syntezy kluczowych wydarzeń związanych z rosyjską agresją na Ukrainę, Aktualizacje ISW mogą przynieść korzyści cyberbezpieczeństwu, zarządzanie informacjami, i prawników zajmujących się odkryciem, którzy podążają za biznesem, Technologia informacyjna, oraz trendy i trajektorie prawne, na które wpływ ma i wynikające z obecny konflikt Ukraina.

  Ocena i mapy*

  Oceny konfliktów na Ukrainie - przegląd w mapach

  Instytut Studiów Wojny (ISW), Zespół Rosji

  Projekt Critical Threats Project (CTP), American Enterprise Institute

  Ogólne informacje ogólne dotyczące oceny

  ISW systematycznie publikuje rosyjskie oceny kampanii, które obejmują mapy podkreślające ocenioną kontrolę terenu na Ukrainie i główne rosyjskie osie manewrowe.

  Mapy te uzupełniają codzienne produkty syntetyczne, które obejmują kluczowe wydarzenia związane z odnowioną rosyjską agresją na Ukrainę.

  Oceny rosyjskiej kampanii ofensywnej

  Lipiec 3, 2022

  Autor: Kateryna Stepanenko, George Barros, Grace Mappes i Frederick W. Kagan

  Kluczowy rozwój

  Siły rosyjskie prawdopodobnie zabezpieczyły granicę obwodu ługańskiego, chociaż kieszenie ukraińskiego oporu mogą pozostać w Lisyczańsku i okolicach.

  Kluczowe dania na wynos:

  Siły rosyjskie zajęły pozostałe terytorium między granicami administracyjnymi Lysyczansk i obwodu ługańskiego 3 lipca.

  Siły rosyjskie rozpoczęły ataki na północny wschód od Bakhmutu i na północ od Słowacjańska, ale nie zapewniły nowych korzyści terytorialnych.

  Siły rosyjskie przeprowadziły rozległe ataki artyleryjskie w zachodniej części Osi Południowej, które mogą zakłócić ukraińskich kontrofensywów.

  Kreml nadal ustalał warunki dla potencjalnej rosyjskiej aneksji republik zastępczych.

  Ukraińscy partyzanci podobno wykoleili rosyjski pociąg pancerny przewożący amunicję w pobliżu Melitopola w lipcu 2.

  Przeczytaj pełną aktualizację.

  Lipiec 2, 2022

  Autor: Kateryna Stepanenko, Karolina Hird, Fryderyk W. Kagan i George Barros

  Kluczowy rozwój

  Siły ukraińskie prawdopodobnie przeprowadziły celowe wycofanie się z Lisyczańska, w wyniku czego rosyjskie zajęcie miasta w lipcu 2.

  Kluczowe dania na wynos

  Siły rosyjskie weszły do Łysyczańska i awansowały w mieście 2 lipca.

  Siły rosyjskie prowadzą operacje ofensywne na południowy zachód od Łysyczańska, prawdopodobnie popchną na zachód w kierunku Siversk i dokończą zdobycie całego obwodu ługańskiego.

  Siły rosyjskie kontynuowały nieudane ataki naziemne na północ od Słowiańska.

  Siły rosyjskie przeprowadziły ograniczone ataki na południowy zachód od miasta Donieck, ale nie przyniosły żadnych potwierdzonych zysków.

  Wojska ukraińskie prawdopodobnie planują zagrozić rosyjskim naziemnym liniom komunikacyjnym (GLOC) w całym obwodzie charkowskim przy użyciu broni dostarczanej z Zachodu.

  Ukraińskie kontrataki i działalność partyzancka nadal zmuszają wojska rosyjskie do priorytetowego traktowania operacji obronnych wzdłuż Osi Południowej.

  Przywództwo pełnomocnika może ustalać warunki bezpośredniej aneksji republik pełnomocniczych przez Federację Rosyjską.

  Przeczytaj pełną aktualizację.

  Lipiec 1, 2022

  Autor: Kateryna Stepanenko, Karolina Hird, Fryderyk W. Kagan i George Barros

  Kluczowy rozwój

  Kreml prawdopodobnie ustanawia warunki do krypto-mobilizacji rosyjskiej gospodarki w ramach przygotowań do przedłużającej się wojny na Ukrainie. 30 czerwca Kreml zaproponował nowelizację ustaw federalnych dotyczących dostaw rosyjskich sił zbrojnych do rosyjskiej Dumy Państwowej, która wprowadziłaby „specjalne środki w sferze gospodarczej” zobowiązujące rosyjskie przedsiębiorstwa (niezależnie od własności) do dostarczania rosyjskich specjalnych operacji wojskowych i antyterrorystycznych.

  Kluczowe dania na wynos

  Rosyjskie siły kontynuowały wysiłki w celu okrążenia Łysyczańska i prowadziły ofensywne operacje na południe i południowy zachód od miasta.

  Siły rosyjskie prawdopodobnie nie dotarły jeszcze do autostrady T1302 Bakhmut-Lysyczansk na ziemi, ale zaprzeczają jej użyciu przez siły ukraińskie, kontynuując artylerię i naloty przeciwko pozostałym ukraińskim pozycjom wzdłuż drogi.

  Siły rosyjskie skupiły się na przegrupowaniu i poprawie swoich pozycji taktycznych na północ od Słowiańska.

  Siły rosyjskie nie przeprowadziły żadnych potwierdzonych ataków naziemnych w północnym obwodzie charkowskim i kontynuowały ostrzał ukraińskie pozycje na północ od miasta Charków.

  Siły rosyjskie przeprowadziły ataki artyleryjskie i rakietowe wzdłuż osi południowej.

  Władze rosyjskie kontynuują wysiłki na rzecz rozszerzenia puli rekrutów dostępnych do walki na Ukrainie.

  Przeczytaj pełną aktualizację.

  Czerwiec 30, 2022

  Autor: Karolina Hird, Kateryna Stepanenko, Fryderyk W. Kagan i Grace Mappes

  Kluczowy rozwój

  Siły rosyjskie wycofały się z Wyspy Węża 30 czerwca po ukraińskiej kampanii rakietowej i artyleryjskiej. Rosyjskie Ministerstwo Obrony obróciło odwrót jako „krok dobrej woli.

  Kluczowe dania na wynos

  Wojska rosyjskie osiągały ograniczone zyski w Rafinerii Ropy Łysyczańskiej i wokół Łysyczańska.

  Siły rosyjskie kontynuowały ofensywne operacje na południe i wschód od Bakhmutu oraz na północ od Słowiańska.

  Siły rosyjskie kontynuowały wysiłki na rzecz odzyskania kontroli nad osadami na północ od Charków.

  Ukraińscy kontrofensywni nadal zmuszają rosyjskie wojska na osi południowej do priorytetowego traktowania operacji obronnych.

  Rosyjskie władze okupacyjne podjęły działania w celu zapewnienia dalszej integracji gospodarczej i finansowej okupowanych obszarów z systemem rosyjskim.

  Przeczytaj pełną aktualizację.

  Czerwiec 29, 2022

  Autorstwa: Karolina Hird, Frederick W. Kagan, George Barros i Grace Mappes

  Kluczowy rozwój

  Ukraińskie Centrum Oporu poinformowało 28 czerwca, że Kreml ustala warunki do aneksu obszarów Chersoniu i Zaporoża do Federacji Rosyjskiej pod wzorem „Tavriia Gubernia” sprzed 1917 r.

  Kluczowe dania na wynos

  Źródła ukraińskie podały, że władze rosyjskie mogą przygotowywać się do aneksji obszarów południowej Ukrainy jako „Tavriia Gubernia” oraz że władze rosyjskie ustalają warunki aneksji poprzez przygotowanie referendów na terenach okupowanych.

  Siły rosyjskie mogą planować prowokację fałszywej flagi w elektrowni jądrowej Zaporoże.

  Siły rosyjskie kontynuowały ofensywne operacje w Łysyczańsku i okolicach.

  Siły rosyjskie dokonały marginalnych zysków na wschód od Bakhmutu wzdłuż autostrady E40 i mogą starać się przygotować do bezpośredniej ofensywy na Bakhmut.

  Siły rosyjskie kontynuowały ofensywne operacje, aby przejść na Słowańsk od północnego zachodu w pobliżu granicy obwodu charkowsko-donieckiego.

  Siły rosyjskie nadal angażują się w operacje ofensywne na północ od miasta Charków, wskazując, że Kreml ma ambicje terytorialne poza Donbasem, które będą nadal przyciągać siłę roboczą i sprzęt, potencjalnie kosztem siły ofensywnej na bardziej krytycznych osiach postępu.

  Siły rosyjskie nadal wzmacniały swoją obronną obecność wzdłuż osi południowej.

  Przeczytaj pełną aktualizację.

  Czerwiec 28, 2022

  Autor: Kateryna Stepanenko, Frederick W. Kagan, George Barros, Mason Clark i Grace Mappes

  Kluczowy rozwój

  Siły ukraińskie prawdopodobnie przeprowadzają wycofanie się bojowe, które może obejmować wycofanie się z obwodu Łysyczańska i Ługańskiego w najbliższej przyszłości i które prawdopodobnie ma na celu zmuszenie rosyjskiej ofensywy do przedwczesnego osiągnięcia kulminacji.

  Kluczowe dania na wynos

  Siły rosyjskie kontynuowały operacje szturmowe na południe i południowy zachód od Łysyczańska. Urzędnicy Ługańskiej Republiki Ludowej (LNR) twierdzili, że siły ukraińskie zaczęły wycofywać się z miasta, ale ISW nie może potwierdzić tych twierdzeń.

  Siły rosyjskie rozpoczęły nieudane operacje ofensywne na północ od Słowiańska i przeprowadziły psujące ataki na osady na zachód od Izyum, które mogą zakłócić ukraińskich kontrofensywnych.

  Siły rosyjskie nie zdołały awansować autostradą Charków-Biełgorod i nadal podejmowały działania mające na celu utrudnienie postępów Ukrainy w kierunku granicy międzynarodowej lub Izyum.

  Siły ukraińskie nadal wystrzeliły kontrofensywy na północ od Chersoniu i podobno wyzwoliły dwie osady.

  Siły rosyjskie nadal przenosiły sprzęt wojskowy i personel na wschód od Melitopola.

  Rosyjskie władze okupacyjne utrzymują nieudane wysiłki na rzecz wprowadzenia wypłat wynagrodzeń rubla i ustanowienia warunków do zawyżenia liczby wyborczej w przyszłym referendum.

  Przeczytaj pełną aktualizację.

  Nie informujemy szczegółowo o rosyjskich zbrodniach wojennych, ponieważ działania te są dobrze omówione w zachodnich mediach i nie wpływają bezpośrednio na operacje wojskowe, które oceniamy i prognozujemy. Będziemy nadal oceniać i informować o skutkach tych działań przestępczych na ukraińskie wojsko i ludność, a zwłaszcza na walkę na ukraińskich obszarach miejskich. Całkowicie potępiamy te rosyjskie naruszenia praw konfliktów zbrojnych, konwencji genewskich i ludzkości, mimo że nie opisujemy ich w tych raportach.

  Chronologia map od 28 czerwca - 3 lipca 2022 r. — Przewiń najedź myszką

  Mapy konfliktu na Ukrainie - 062822-070322

  Zobacz Interaktywną Mapę Inwazji Rosyjskiej Instytutu Badań Wojennych

  Przeczytaj najnowsze aktualizacje dotyczące konfliktów na Ukrainie z Instytutu Studiów Wojny

  * Udostępnione za bezpośrednią wyraźną zgodą Instytutu Studiów Wojny (ISW).

  O Instytucie Badań nad Metodologią Badań Wojennych

  Metodologia badań ISW opiera się zarówno na źródłach pierwotnych, jak i wtórnych, umożliwiając naukowcom wszechstronne zrozumienie sytuacji w terenie. Aby przeanalizować rozwój militarny i polityczny w danym obszarze, analitycy badawczy ISW muszą w pełni zrozumieć systemy wroga i sił przyjaznych. Muszą także rozumieć demografię populacji, teren fizyczny, Polityka, i historię tego obszaru. Stanowi to podstawę analityczną do zrozumienia przyczyn konkretnych zmian i realizacji wyznaczonych im celów badawczych. Analitycy ISW spędzają również czas w miejscach takich jak Irak, Afganistan, i gdzie indziej, aby lepiej zrozumieć bezpieczeństwo i sytuację polityczną oraz ocenić wdrażanie obecnych strategii i polityk. Nasi badacze zbierają dane i analizują trendy, tworząc szczegółową analizę zmian w obszarach badań, tworząc dokładne, wysoka rozdzielczość, aktualny, i dokładny obraz sytuacji. Metodologia badań ISW gwarantuje jej sukces i zaangażowanie w poprawę zdolności narodu do wykonywania operacji wojskowych, osiągnąć cele strategiczne, i reagować na pojawiające się problemy, które mogą wymagać użycia amerykańskiej siły wojskowej.

  O Instytucie Studiów Wojny

  Institute for the Study of War rozwija świadome zrozumienie spraw wojskowych poprzez rzetelne badania, zaufana analiza, i innowacyjna edukacja. Dążymy do poprawy zdolności narodu do wykonywania operacji wojskowych i reagowania na pojawiające się zagrożenia w celu osiągnięcia celów strategicznych USA. ISW jest bezpartyjna, niedochodowy, organizacja badawcza zajmująca się polityką publiczną.

  Ucz się więcej, zaangażować się, i wnieś wkład już dziś.

  Dodatkowy odczyt

  [Roczna aktualizacja] Międzynarodowe prawo cybernetyczne w praktyce: Interaktywny zestaw narzędzi

  Ambasady danych: Suwerenność, Bezpieczeństwo, i ciągłość dla państw narodowych

  Źródło: complexDiscovery

  Ochylając się do przodu? Plan strategiczny CISA 2023-2025

  The purpose of the CISA Strategic Plan is to communicate the...

  Ciągła poprawa ryzyka? Q3 Cyber Podsumowanie od Cowbell Cyber

  According to Manu Singh, director of risk engineering at Cowbell, "Every...

  Kompleksowy zasób Cyber Discovery? Wykres polityki cyberbezpieczeństwa Departamentu Obrony z CSIAC

  The Cyber Security and Information Systems Information Analysis Center (CSIAC) is...

  Szybko obracające się ubezpieczenie cybernetyczne? Q2 Cyber Round-Up od Cowbell Cyber

  According to Isabelle Dumont, SVP of Marketing and Technology Partners at...

  Ujawniająca odpowiedź? Nuix odpowiada na prośbę ASX o informacje

  The following investor news update from Nuix shares a written response...

  Ujawnianie raportów? Nuix Notes Spekulacje prasowe

  According to a September 9, 2022 market release from Nuix, the...

  HayStackid® przejmuje Business Intelligence Associates

  According to HaystackID CEO Hal Brooks, “BIA is a leader in...

  Jedno duże oprogramowanie i biznes w chmurze? OpenText, aby uzyskać Micro Focus

  According to OpenText CEO & CTO Mark J. Barrenechea, “We are...

  W ruchu? 2022 Kinetyka rynku ediscovery: pięć obszarów zainteresowań

  Recently ComplexDiscovery was provided an opportunity to share with the eDiscovery...

  Ufasz Procesowi? 2021 Zadanie przetwarzania eDiscovery, dane dotyczące wydatków i kosztów

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  Rok w przeglądzie? 2021 Punkty danych zlecenia eDiscovery do przeglądu, wydatków i kosztów

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  Zbiór eDiscovery Collection 2021: Punkty danych zadań, wydatków i kosztów

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  Pięć świetnych lektur na temat cyberprzestrzeni, danych i odkryć prawnych na wrzesień 2022

  From privacy legislation and special masters to acquisitions and investigations, the...

  Pięć świetnych lektur na temat cyberprzestrzeni, danych i odkryć prawnych na sierpień 2022

  From AI and Big Data challenges to intriguing financial and investment...

  Pięć świetnych lektur na temat cyberprzestrzeni, danych i odkryć prawnych na lipiec 2022

  From lurking business undercurrents to captivating deepfake developments, the July 2022...

  Pięć świetnych lektur na temat cyberprzestrzeni, danych i odkryć prawnych na czerwiec 2022

  From eDiscovery ecosystem players and pricing to data breach investigations and...

  Chłodniejsze temperatury? Spadek 2022 Wyniki ankiety dotyczącej zaufania biznesowego eDISCOVERY

  Since January 2016, 2,874 individual responses to twenty-eight quarterly eDiscovery Business...

  Odgięcie czy ugięcie? Łączny przegląd ośmiu półrocznych ankiet cenowych ediscovery

  Initiated in the winter of 2019 and conducted eight times with...

  Zmiana prądów? Osiemnaście uwag na temat zaufania biznesowego do eDISCOVERY latem 2022 r.

  In the summer of 2022, 54.8% of survey respondents felt that...

  Trudne warianty? Problemy wpływające na wydajność biznesową eDISCOVERY: Lato 2022 Przegląd

  In the summer of 2022, 28.8% of respondents viewed increasing types...

  Opcje nuklearne? Oceny konfliktów na Ukrainie w mapach (wrzesień 17 - 21, 2022)

  According to a recent update from the Institute for the Study...

  Masowe groby i komory tortur? Oceny konfliktów na Ukrainie w mapach (wrzesień 12 - 16, 2022)

  According to a recent update from the Institute for the Study...

  W biegu? Oceny konfliktów na Ukrainie w mapach (wrzesień 7 - 11, 2022)

  According to a recent update from the Institute for the Study...

  Namacalna degradacja? Oceny konfliktów na Ukrainie w mapach (wrzesień 2 - 6, 2022)

  According to a recent update from the Institute for the Study...