Sun. Nov 27th, 2022
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Uwaga redaktora: Jednym z najdokładniejszych i najbardziej szczegółowych źródeł bieżących aktualizacji kryzysu na Ukrainie jest aktualizacja konfliktu na Ukrainie wydana przez Institute for the Study of War. Instytut Studiów Wojny (ISW) jest organizacją 501 (c) (3) i prowadzi badania ściśle bezpartyjne, nieideologiczne, oparte na faktach. ISW stara się promować świadome zrozumienie wojen i spraw wojskowych poprzez kompleksowe, niezależny, oraz dostępne badania i analizy typu open source. Badania ISW są udostępniane ogółowi społeczeństwa, praktykujący wojskowi, decydenci, i członków mediów. Zapewnienie codziennej syntezy kluczowych wydarzeń związanych z rosyjską agresją na Ukrainę, Aktualizacje ISW mogą przynieść korzyści cyberbezpieczeństwu, zarządzanie informacjami, i prawników zajmujących się odkryciem, którzy podążają za biznesem, technologia informacyjna, oraz trendy i trajektorie prawne, na które wpływ ma obecny konflikt na Ukrainie i wynikające z niego.

  Ocena i mapy*

  Oceny konfliktów na Ukrainie - przegląd w mapach

  Instytut Studiów Wojny (ISW), Zespół Rosji

  Projekt Critical Threats Project (CTP), American Enterprise Institute

  Ogólne informacje ogólne dotyczące oceny

  ISW systematycznie publikuje rosyjskie oceny kampanii, które obejmują mapy podkreślające ocenioną kontrolę terenu na Ukrainie i główne rosyjskie osie manewrowe.

  Mapy te uzupełniają codzienne produkty syntetyczne, które obejmują kluczowe wydarzenia związane z odnowioną rosyjską agresją na Ukrainę.

  Oceny rosyjskiej kampanii ofensywnej

  Listopad 13, 2022

  Autor: Frederick W. Kagan

  Kluczowy rozwój

  Rosjanie nie stwarzają warunków do złagodzenia działań wojennych na resztę jesieni i zimy, ale raczej rozpoczynają nową ofensywę w obwodzie donieckim. Ukraińcy prawdopodobnie wykorzystają siłę bojową odzyskaną po wyzwoleniu zachodniego Chersoniu, aby wzmocnić swoją trwającą kontrofensywę w obwodzie ługańskim lub otworzyć nową kontrofensywę w innym miejscu. To nie czas na spowolnienie pomocy lub naciskanie na zawieszenia broni lub negocjacje, ale raczej czas, aby pomóc Ukrainie wykorzystać jej rozpęd w warunkach sprzyjających raczej Kijowowi niż Moskwie.

  Kluczowe dania na wynos

  Wagner Group Financer Jewgienij Prigozhin zwrócił się do rosyjskiej prokuratury generalnej o otwarcie sprawy przeciwko gubernatorowi Petersburga Aleksandrowi Beglowowi za zdradę stanu pośród wirusowego materiału filmowego sił Wagnera mordujących jednego z nich. [19] Prigozhin i rosyjscy nacjonalistyczni milblogerzy w dużej mierze poparli zabójstwo domniemanego zdrajcy.

  Rosyjskie ugrupowanie wojskowe stacjonujące na Białorusi nadal generuje napięcia społeczne wśród Białorusinów.

  Rosyjskie źródła twierdziły, że siły ukraińskie kontynuowały operacje kontrofensywne w kierunku Kreminny i Svatove.

  Siły ukraińskie nadal konsolidowały kontrolę nad prawym brzegiem Dniepru w obwodzie chersońskim. Siły ukraińskie uderzyły w rosyjską bazę wojskową w Chaplynce, Obwód chersoński, 50 km na południe od Beryslava na wschodnim brzegu Dniepru.

  Siły rosyjskie nadal prowadziły ofensywne operacje w kierunkach Bakhmuta, Avdiivki i Vuhledar. Rosyjskie Ministerstwo Obrony twierdziło, że siły rosyjskie zdobyły Mayorsk, na południowy wschód od Bakhmutu.

  Siły rosyjskie kontynuowały rutynowy pośredni ogień przeciwko osadom pierwszej linii w obwodach Zaporoże i Dniepropietrowsk. Siły rosyjskie uderzyły w miasto Zaporoże pociskiem Iskander.

  Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow ogłosił, że prezydent Rosji Władimir Putin nakazał demobilizację zmobilizowanych studentów w okupowanych przez Rosję obwodach ługańskich i donieckich, prawdopodobnie w ramach ciągłych wysiłków na rzecz integracji sił zastępczych z rosyjskimi siłami zbrojnymi.

  Siły rosyjskie i urzędnicy okupacyjni siłą mobilizują mężczyzn w okupowanym przez Rosję Melitopolu, Obwód zaporoski, i zmuszając ich do budowy okopów i fortyfikacji obronnych w mieście.

  Ukraińscy urzędnicy stwierdzili, że siły rosyjskie wycofują się z lewego brzegu Dniepru i koncentrują siły i sprzęt w Melitopolu, Obwód zaporoski, i Mariupol, Obwód doniecki.

  Prezydent Rosji Władimir Putin zaproponował poprawkę do projektu ustawy, która pozwoliłaby rosyjskim urzędnikom cofnąć rosyjskie obywatelstwo w celu rozpowszechniania „fałszywych” informacji o rosyjskim wojsku, uczestniczeniu w organizacjach ekstremistycznych lub niepożądanych lub wzywających do naruszenia rosyjskiej „integralności terytorialnej”.

  Przeczytaj pełną aktualizację.

  Listopad 12, 2022

  Autor: Kateryna Stepanenko, Grace Mappes, Riley Bailey, Angela Howard i Frederick W. Kagan

  Kluczowy rozwój

  Wycofanie się Rosji z Chersoniu wypala ideologiczne złamanie między prowojennymi postaciami a prezydentem Rosji Władimirem Putinem, podważając zaufanie do zaangażowania Putina i zdolności do spełnienia obietnic wojennych.

  Kluczowe dania na wynos

  Wycofanie się Rosji z Chersoniu rozpala ideologiczne złamanie między prowojennymi postaciami a prezydentem Rosji Władimirem Putinem, podważając zaufanie do zaangażowania Putina i zdolności do dotrzymania obietnic wojennych.

  Rosyjscy urzędnicy coraz częściej normalizują społeczeństwo i prawdopodobnie nielegalną deportację tysięcy ukraińskich dzieci do Rosji.

  Rosyjskie przywództwo wojskowe próbuje i nie udaje się zintegrować ad hoc formacji wojskowych w bardziej spójną siłę bojową na Ukrainie.

  Rosyjskie źródła twierdziły, że siły ukraińskie kontynuowały operacje kontrofensywne w kierunku Kreminny i Svatove.

  Siły ukraińskie nadal wyzwoliły osady na prawym (zachodnim) brzegu Dniepru w obwodzie chersońskim.

  Siły rosyjskie kontynuowały operacje ofensywne w kierunku Bakhmuta, Avdiivki i Vuhledar.

  Rosyjscy urzędnicy mogą próbować unikać dostarczania personelowi wojskowemu obiecanych płatności.

  Siły rosyjskie i urzędnicy okupacyjni nadal zagrażają mieszkańcom i poddawają ich środkom przymusu.

  Przeczytaj pełną aktualizację.

  Listopad 11, 2022

  Autor: Karolina Hird, Grace Mappes, Riley Bailey, Kateryna Stepanenko i Frederick W. Kagan

  Kluczowy rozwój

  Siły ukraińskie kończyły wyzwolenie zachodniego (prawego) brzegu Obwód Chersoński po wycofaniu się z niego Rosjanie.

  Kluczowe dania na wynos

  Siły ukraińskie kończyły wyzwolenie zachodniego (prawego) brzegu Dniepru w obwodzie chersońskim.

  Wojska ukraińskie poczyniły znaczne zyski terytorialne w całym obwodzie chersońskim w listopadzie 11 i w najbliższych dniach będą kontynuować konsolidację kontroli nad zachodnim bankiem.

  Rosyjscy milblogerzy skrytykowali oświadczenia rosyjskiego MON o wycofaniu się Rosji na lewy brzeg, ale generalnie przyjęli bardziej stonowane podejście do ukraińskich zysków.

  Źródła rosyjskie twierdziły, że siły ukraińskie kontynuowały operacje kontrofensywne w kierunku Kreminny i Svatove, Obwód ługański, a siły ukraińskie celowały w rosyjską logistykę w tylnym obwodzie ługańskim.

  Siły rosyjskie kontynuowały ataki naziemne wokół Bakhmutu, Avdiivka, i Vuhledar.

  Siły ukraińskie nadal celowały w koncentracje sił rosyjskich w obwodzie zaporoskim.

  Finansista Grupy Wagner Jewgienij Prigożyn kontynuował tworzenie równoległych struktur wojskowych w obwodach Biełgorod i Kursk, mimo że nie ma zagrożenia inwazją ukraińską na terytorium Rosji.

  Niskie zachowanie częściowej mobilizacji rosyjskiego Ministerstwa Obrony (MON) nadal generuje napięcia społeczne.

  Ukraińscy partyzanci nadal atakowali rosyjskie władze okupacyjne.

  Przeczytaj pełną aktualizację.

  Listopad 10, 2022

  Autorstwa: Karolina Hird, Kateryna Stepanenko, Riley Bailey, Jekaterina Klepanchuk, Katherine Lawlor i Mason Clark

  Kluczowy rozwój

  Siły ukraińskie stale posuwały się w obwodzie chersońskim 10 listopada, gdy siły rosyjskie przeprowadzają wycofanie się na wschodni (lewy) brzeg rzeki Dniepr.

  Kluczowe dania na wynos

  Siły ukraińskie stale posuwały się w obwodzie chersońskim 10 listopada, gdy siły rosyjskie przeprowadzają wycofanie się na wschodni (lewy) brzeg rzeki Dniepr.

  Wycofanie się Rosji zajmie trochę czasu, a walki będą kontynuowane w całym obwodzie chersońskim, gdy wojska ukraińskie awansują i walczą z wcześniej przygotowanymi rosyjskimi liniami obronnymi, zwłaszcza wokół Chersoniu.

  ISW nie ocenia, że walki na Ukrainie zatrzymają się lub wejdą w impas z powodu zimowej pogody, pomimo błędnych zachodnich założeń.

  Ukraina posiada inicjatywę i jest w trakcie zapewniania wielkiego zwycięstwa w Chersoniu. Wstrzymanie broni zapewniłoby Kremlowi przerwę, której desperacko potrzebuje, aby odtworzyć siły rosyjskie.

  Finansista Grupy Wagner Jewgienij Prigozhin coraz częściej zmaga się z urzędnikami Petersburga nad rozszerzeniem rekrutacji Wagner Group w mieście.

  Rzecznik Dowództwa Ukraińskich Sił Powietrznych Jurij Ignat stwierdził, że siły rosyjskie prawdopodobnie spowolnią tempo kampanii przeciwko ukraińskiej infrastrukturze.

  Siły ukraińskie kontynuowały operacje kontrofensywne na linii Svatove-Kreminna.

  Siły rosyjskie kontynuowały operacje ofensywne w pobliżu Bakhmut, Avdiivka, oraz w zachodnim Doniecku.

  Siły rosyjskie rozpoczęły budowę fortyfikacji drugiej linii na Krymie i południowej Ukrainie.

  Obywatele rosyjscy nadal sprzeciwiają się wojnie Rosji na Ukrainie poprzez protest, sprzeciw w mediach społecznościowych, i dezercje z wojska.

  Rosyjskie wysiłki mobilizacyjne kierują personel do grupy Wagner.

  Rosyjscy urzędnicy okupacyjni kontynuują wysiłki na rzecz podkopania ukraińskiej tożsamości narodowej, jednocześnie mobilizując mieszkańców na terytoriach okupowanych przez Rosję.

  Przeczytaj pełną aktualizację.

  Listopad 9, 2022

  Autor: Karolina Hird, Grace Mappes, Kateryna Stepanenko, Madison Williams, Jekaterina Klepanchuk, Nicholas Carl i Mason Clark

  Kluczowy rozwój

  Ukraińska kontrofensywa w kierunku Chersoniu od sierpnia - skoordynowana kampania zakazowa mająca na celu zmuszenie sił rosyjskich do wycofania się przez Dniepr bez konieczności poważnej ukraińskiej ofensywy naziemnej - prawdopodobnie się udało.

  Kluczowe dania na wynos

  Rosyjskie Ministerstwo Obrony (MON) nakazało siłom rosyjskim na zachodnim (prawym) brzegu Dniepru rozpoczęcie wycofywania się na wschodni (lewy) brzeg 9 listopada.

  Bitwa pod Chersoń nie dobiegła końca, ale siły rosyjskie weszły w nową fazę - priorytetowo traktując wycofanie swoich sił przez rzekę w dobrym porządku i opóźnianie sił ukraińskich, zamiast całkowicie powstrzymać ukraińską kontrofensywę.

  Wiele wybitnych głosów w rosyjskiej przestrzeni milblogger stanęło po stronie Surovikina i pochwaliło tę decyzję jako konieczną, wskazując, że rosyjskie przywódcy wyciągnęli wnioski z skutków informacyjnych katastrofalnego wycofania się Rosji z obwód charkowski w połowie września.

  Sekretarz Rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego Nikołaj Patruszczow spotkał się w listopadzie z wyższymi urzędnikami irańskimi w Teheranie 9, prawdopodobnie omówi sprzedaż irańskich pocisków balistycznych do Rosji i inne formy współpracy

  Źródła rosyjskie i ukraińskie podały, że kontynuowały walki wzdłuż autostrady Svatove-Kremmina i Bilohorivka, Obwód ługański.

  Siły ukraińskie osiągnęły zyski terytorialne na północny wschód od Chersoniu i kontynuowały udaną kampanię zakazu.

  Siły rosyjskie kontynuowały ofensywne operacje wokół Bakhmutu, Avdiivka, oraz w zachodnim obwodzie donieckim.

  Rosyjscy podmioty federalne walczą o opłacenie zmobilizowanego personelu, a rosyjskie wojsko stara się je zapewnić.

  Krewni zmobilizowanego personelu nadal protestują przeciwko brakowi płatności i złym warunkom.

  Zastępca szefa rosyjskiej okupacji Obwód chersoński Kirill Stremousov zginął w rzekomym wypadku samochodowym w tylnym obwodzie chersoński w dniu, w którym siły rosyjskie ogłosiły wycofanie się z zachodniego brzegu obwód chersoński.

  Władze okupacyjne na tylnych obszarach prawdopodobnie zwiększają represje organów ścigania i środki filtracyjne w obliczu obaw przed ukraińskimi kontrofensywami po listopadzie 9 ogłoszenie o wycofaniu.

  Przeczytaj pełną aktualizację.

  Listopad 8, 2022

  Autorstwa: Karolina Hird, Grace Mappes, Madison Williams, Jekaterina Klepanchuk, Nicholas Carl i Mason Clark

  Kluczowy rozwój

  Irański państwowy outlet Nour News Agency poinformował, że sekretarz Rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego Nikołaj Patruszczow przybył do Teheranu w listopadzie 8, prawdopodobnie omówi potencjalną sprzedaż irańskich pocisków balistycznych do Rosji.

  Kluczowe dania na wynos

  Źródła irańskie ogłosiły - bez rosyjskiego potwierdzenia - że sekretarz Rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego Nikołaj Patruszczow przybył do Teheranu w listopadzie 8, prawdopodobnie omówi potencjalną sprzedaż irańskich pocisków balistycznych do Rosji. Iran prawdopodobnie ogłosił przybycie Patruszczowa, aby podkreślić pogłębiającą się współpracę między Moskwą a Teheranem dla międzynarodowej publiczności, a także w sposób dorozumiany podkreślić, że wysoki rangą rosyjski urzędnik zwrócił się do Iranu o pomoc na Ukrainie.

  Siły Grupy Wagnera nadal wyolbrzymiają swoje deklarowane zyski terytorialne w Donbasie, aby jeszcze bardziej odróżnić się od zastępców i konwencjonalnych sił rosyjskich.

  Siły ukraińskie prawdopodobnie poczyniły marginalne zyski na północny zachód od Svatove, Obwód ługański, a źródła rosyjskie twierdziły, że siły ukraińskie zintensyfikowały operacje ofensywne w kierunku Kreminny.

  Siły rosyjskie kontynuowały ofensywne operacje wokół Bakhmutu, Avdiivka, oraz w zachodnim obwodzie donieckim.

  Władze ukraińskie próbowały przeciwdziałać ciągłym wysiłkom władz rosyjskich na rzecz wzmocnienia kontroli nad elektrownią jądrową Zaporoże (ZNPP).

  Nieproporcjonalne obciążenie finansowe wysiłków związanych z wytwarzaniem sił rosyjskich nadal spada przede wszystkim na budżety rosyjskich rządów regionalnych, wywołując reakcję publiczną.

  Kwestie finansowe i biurokratyczne nadal utrudniają rosyjskie wysiłki na rzecz uzupełnienia dawniej elitarnych jednostek broniących krytycznych obszarów linii frontu, potencjalnie zagrażając integralności rosyjskiej obrony w okupowanych częściach Ukrainy.

  Rosyjskie władze okupacyjne w obwodzie chersoń mogą próbować wymusić mieszkańców do wyjścia z zachodniej części obwodu, odcinając komunikację na zachodnim brzegu Dniepru.

  Przeczytaj pełną aktualizację.

  Listopad 7, 2022

  Karolina Hird, Kateryna Stepanenko, Grace Mappes, Riley Bailey, Madison Williams i Mason Clark

  Kluczowy rozwój

  Rosyjski MON pozostawał niezwykle zaciśnięty na temat krytyki milblogger rosyjskich niepowodzeń podczas wojny na Ukrainie - w przeciwieństwie do Kremla, które czasami pośrednio odnoszą się do narracji milblogger. Publiczna reakcja MON na oburzenie milblogger wskazuje, że niektórzy rosyjscy milblogerzy mają znaczną dźwignię do kształtowania interakcji MoN w przestrzeni informacyjnej, a dodatkowo sugeruje, że sytuacja w Pawłowce jest na tyle tragiczna, że uzasadnia odpowiedź.

  Kluczowe dania na wynos

  Rosyjskie Ministerstwo Obrony (MON) wydało rzadkie oświadczenie 7 listopada w odpowiedzi na rozległe rosyjskie oburzenie milblogger o zgłoszone rozległe straty i słabe dowodzenie w 155. Brygadzie Piechoty Marynarki Wojennej Floty Pacyfiku.

  Rosyjska prowojenna frakcja siloviki (w tym Jewgienij Prigożyn i Ramzan Kadyrow) zwiększa swój wpływ częściowo na rozwój osobistych interesów w Rosji i okupowanej Ukrainy, a nie wyłącznie po to, aby wygrać wojnę.

  Siły rosyjskie znacznie wyczerpały swój arsenał precyzyjnych systemów uzbrojenia i poniosły znaczne straty lotnicze i prawdopodobnie będą walczyć o utrzymanie obecnego tempa skoordynowanej kampanii rosyjskiej armii przeciwko ukraińskiej infrastrukturze krytycznej.

  Rosyjskie władze okupacyjne prawdopodobnie rozpoczęły nową fazę ewakuacji z Obwód Chersoński.

  Wojska rosyjskie kontynuowały wysiłki na rzecz naprawienia wojsk ukraińskich przeciwko międzynarodowej granicy w północno-wschodnim obwodzie charkowskim.

  Rosyjskie źródła twierdziły, że wojska ukraińskie kontynuowały operacje kontrofensywne w kierunku Svatove.

  Źródła rosyjskie twierdziły, że wojska rosyjskie przeprowadzały ograniczone kontrataki, aby odzyskać utracone pozycje na zachód od Kreminny.

  Źródła rosyjskie powszechnie twierdziły, że wojska pełnomocnika i grupy Wagner weszły na obrzeża Bilohorivka.

  Źródła rosyjskie podały, że wojska ukraińskie gromadzą się w kierunku Obwód Chersoński.

  Wojska rosyjskie kontynuowały ofensywne operacje wokół Bakhmutu, w rejonie miasta Avdiivka-Donieck, oraz w zachodnim obwodzie donieckim.

  Siły ukraińskie przeprowadziły ograniczone wysiłki zakazowe przeciwko rosyjskim obszarom koncentracyjnym w obwodzie zaporoskim.

  Prezydent Rosji Władimir Putin nadal składał publiczne oświadczenia i podpisał dodatkowe dekrety przedstawiające siebie jako podejmującego kroki w celu rozwiązania podstawowych problemów związanych z częściową mobilizacją w Rosji.

  Urzędnicy rosyjscy i okupacyjni nadal porywają ukraińskie dzieci, zastraszać cywilów, i eskalować środki filtracji.

  Przeczytaj pełną aktualizację.

  Nie informujemy szczegółowo o rosyjskich zbrodniach wojennych, ponieważ działania te są dobrze omówione w zachodnich mediach i nie wpływają bezpośrednio na operacje wojskowe, które oceniamy i prognozujemy. Będziemy nadal oceniać i informować o skutkach tych działań przestępczych na ukraińskie wojsko i ludność, a zwłaszcza na walkę na ukraińskich obszarach miejskich. Całkowicie potępiamy te rosyjskie naruszenia praw konfliktów zbrojnych, konwencji genewskich i ludzkości, mimo że nie opisujemy ich w tych raportach.

  Chronologia map od 7-13 listopada 2022 r. — Przewiń

  Mapy konfliktów na Ukrainie - 110722-111322

  Zobacz Interaktywną Mapę Inwazji Rosyjskiej Instytutu Badań Wojennych

  Przeczytaj najnowsze aktualizacje dotyczące konfliktów na Ukrainie z Instytutu Studiów Wojny

  * Udostępnione za bezpośrednią wyraźną zgodą Instytutu Studiów Wojny (ISW).

  O Instytucie Badań nad Metodologią Badań Wojennych

  Metodologia badań ISW opiera się zarówno na źródłach pierwotnych, jak i wtórnych, umożliwiając naukowcom wszechstronne zrozumienie sytuacji w terenie. Aby przeanalizować rozwój militarny i polityczny w danym obszarze, analitycy badawczy ISW muszą w pełni zrozumieć systemy wroga i sił przyjaznych. Muszą także rozumieć demografię populacji, teren fizyczny, Polityka, i historię tego obszaru. Stanowi to podstawę analityczną do zrozumienia przyczyn konkretnych zmian i realizacji wyznaczonych im celów badawczych. Analitycy ISW spędzają również czas w miejscach takich jak Irak, Afganistan, i gdzie indziej, aby lepiej zrozumieć bezpieczeństwo i sytuację polityczną oraz ocenić wdrażanie obecnych strategii i polityk. Nasi badacze zbierają dane i analizują trendy, tworząc szczegółową analizę zmian w obszarach badań, tworząc dokładne, wysoka rozdzielczość, aktualny, i dokładny obraz sytuacji. Metodologia badań ISW gwarantuje jej sukces i zaangażowanie w poprawę zdolności narodu do wykonywania operacji wojskowych, osiągnąć cele strategiczne, i reagować na pojawiające się problemy, które mogą wymagać użycia amerykańskiej siły wojskowej.

  O Instytucie Studiów Wojny

  Institute for the Study of War rozwija świadome zrozumienie spraw wojskowych poprzez rzetelne badania, zaufana analiza, i innowacyjna edukacja. Dążymy do poprawy zdolności narodu do wykonywania operacji wojskowych i reagowania na pojawiające się zagrożenia w celu osiągnięcia celów strategicznych USA. ISW jest bezpartyjna, niedochodowy, organizacja badawcza zajmująca się polityką publiczną.

  Ucz się więcej, zaangażować się, i wnieś wkład już dziś.

  Dodatkowy odczyt

  [Roczna aktualizacja] Międzynarodowe prawo cybernetyczne w praktyce: Interaktywny zestaw narzędzi

  Ambasady danych: Suwerenność, Bezpieczeństwo, i ciągłość dla państw narodowych

  Źródło: complexDiscovery

  Bardziej rygorystyczne środki nadzorcze i wykonawcze? Parlament Europejski przyjmuje nową ustawę o cyberbezpieczeństwie

  According to European Member of Parliament (MEP) Bart Groothuis, “Ransomware and...

  Geopolityczne Shakedowns? Roczny raport o zagrożeniach ENISA - wydanie 10

  According to EU Agency for Cybersecurity Executive Director Juhan Lepassaar, “Today's...

  Bezpieczny kryptograficznie? Zagrożenie analizy kanału bocznego

  Side-channel analysis has become a widely recognized threat in the last...

  Czerwona burza rośnie? Naruszenia danych rosną globalnie w III kwartale 2022 r.

  “It’s concerning to see data breaches rising again after a comparatively...

  Magnes na dochody? Magnet Forensics ogłasza 2022 Wyniki za trzeci kwartał

  According to Adam Belsher, Magnet Forensics' CEO, "Our solutions address the...

  Postęp i okazja? Cellebrite ogłasza trzeci kwartał 2022 Wyniki

  “We are pleased to report a solid third quarter, delivering strong...

  Zmiana warty? Względność wita nowego dyrektora generalnego

  "Relativity is a rare company with both exceptional industry leadership and...

  Napędzanie dalszego wzrostu? Renovus Capital przejmuje działalność doradczą od HBR Consulting

  "The legal industry remains in the early stages of digital and...

  Mashup wielkości rynku eDISCOVERY: 2022-2027 Ogólnoświatowy przegląd oprogramowania i usług

  From retraction to resurgence and acceleration, the worldwide market for eDiscovery...

  W ruchu? 2022 Kinetyka rynku ediscovery: pięć obszarów zainteresowań

  Recently ComplexDiscovery was provided an opportunity to share with the eDiscovery...

  Ufasz Procesowi? 2021 Zadanie przetwarzania eDiscovery, dane dotyczące wydatków i kosztów

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  Rok w przeglądzie? 2021 Punkty danych zlecenia eDiscovery do przeglądu, wydatków i kosztów

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  Pięć świetnych lektur na temat cyberprzestrzeni, danych i odkryć prawnych na listopad 2022

  From cyber shakedowns and threats to the total cost of eDiscovery...

  Pięć świetnych lektur na temat cyberprzestrzeni, danych i odkryć prawnych na październik 2022

  From cyber claims and data privacy to corporate litigation and the...

  Pięć świetnych lektur na temat cyberprzestrzeni, danych i odkryć prawnych na wrzesień 2022

  From privacy legislation and special masters to acquisitions and investigations, the...

  Pięć świetnych lektur na temat cyberprzestrzeni, danych i odkryć prawnych na sierpień 2022

  From AI and Big Data challenges to intriguing financial and investment...

  W domu? Jesień 2022 Badanie dotyczące łącznego kosztu posiadania ediscovery

  Today CompexDiscovery shares the results of a new business survey focused...

  Obawy zimnego frontu? Osiemnaście uwag na temat zaufania biznesowego do eDISCOVERY jesienią 2022 r.

  In the fall of 2022, 49.0% of survey respondents felt that...

  Stereotypowanie danych? Problemy wpływające na wydajność biznesową eDISCOVERY: Upadek 2022 Przegląd

  In the fall of 2022, 28.0% of respondents viewed increasing types...

  Problemy z bańką? Metryki operacyjne eDISCOVERY jesienią 2022 r.

  In the fall of 2022, 89 eDiscovery Business Confidence Survey participants...

  Kopanie i kopanie? Oceny konfliktów na Ukrainie w mapach (14-20 listopada 2022 r.)

  According to a recent update from the Institute for the Study...

  Wyzwalający rozpęd? Oceny konfliktów na Ukrainie w mapach (7-13 listopada 2022 r.)

  According to a recent update from the Institute for the Study...

  Retoryka czy rzeczywistość? Oceny konfliktów na Ukrainie w mapach (1-6 listopada 2022 r.)

  According to a recent update from the Institute for the Study...

  Infrastruktura kierowania? Oceny konfliktów na Ukrainie w mapach (październik 27 - 31, 2022)

  According to a recent update from the Institute for the Study...