Tue. Jan 31st, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  הערת העורך: אחד המקורות המדויקים והמפוררים ביותר לעדכונים שוטפים על משבר אוקראינה הוא עדכון הסכסוך באוקראינה מהמכון לחקר המלחמה. המכון לחקר המלחמה (ISW) הוא ארגון 501 (c) (3) ומייצר מחקר שאינו מפלגתי, לא-אידיאולוגי ומבוסס עובדות. ISW מבקשת לקדם הבנה מושכלת של מלחמה וענייני צבא באמצעות מחקר וניתוח קוד פתוח מקיף, עצמאי ונגיש. המחקר של ISW זמין לציבור הרחב, אנשי צבא, קובעי מדיניות ואנשי תקשורת. מתן סינתזה יומית של אירועים מרכזיים הקשורים לתוקפנות הרוסית נגד אוקראינה, עדכוני ISW עשויים להועיל cybersecurity, ממשל מידע, ואנשי מקצוע גילוי משפטי כפי שהם בצע את העסק, טכנולוגיית מידע, ומגמות משפטיות מסלולים מושפעים על ידי ונובע הסכסוך הנוכחי באוקראינה.

  הערכה ומפיות*

  הערכות סכסוך באוקראינה - סקירה כללית במפות

  המכון לחקר המלחמה (ISW), צוות רוסיה

  פרויקט איומים קריטיים (CTP), המכון האמריקאי לארגונים

  מידע על רקע הערכה כללית

  ISW מפרסמת באופן שיטתי הערכות קמפיין רוסיות הכוללות מפות המדגישות את השליטה המוערכת בשטח באוקראינה וצירי תמרון רוסיים עיקריים.

  מפות אלה מגדילות מוצרים סינתטיים יומיומיים המכסים אירועים מרכזיים הקשורים לתוקפנות רוסית מחודשת נגד אוקראינה.

  הערכות המערכה ההתקפית הרוסית

  27 באוגוסט 2022

  קרולינה הירד, גרייס מאפס, ג'ורג' בארוס ופרדריק וו קגן

  פיתוח מפתח

  הפיקוד המבצעי הדרומי של אוקראינה הצהיר כי קבוצת חבלה וסיור רוסית בת 10 אנשים ניסתה לבצע פעולות תקיפה במחוז חרסון ב- 27 באוגוסט, מה שמרמז כי היכולות ההתקפיות הרוסיות במחוז חרסון הושפל עוד יותר.

  מזנונים מפתח

  גדודים מתנדבים המרכיבים את חיל הצבא השלישי של רוסיה צפויים להיות מוכנים לנסות פעולות נשק משולבות התקפיות אבל סביר להניח חוסר כוח לחימה מספיק כדי לעשות הבדל מהותי בשדה הקרב.

  הפיקוד המבצעי הדרומי של אוקראינה הצהיר כי קבוצת חבלה וסיור רוסית בת 10 אנשים ניסתה לבצע פעולות תקיפה במחוז חרסון, מה שמצביע על כך שהיכולות ההתקפיות הרוסיות במחוז חרסון הושחתו עוד יותר.

  הכוחות הרוסיים ביצעו מתקפה קרקעית מוגבלת מצפון לעיר חרקוב.

  הכוחות הרוסיים ביצעו מתקפות קרקעיות מצומצמות דרומית מערבית לאיזיום, צפונית-מזרחית לסיברסק, צפונית-מזרחית ומדרומית לבח'מוט, וממערב ומדרום-מערב לעיר דונייצק.

  כוחות אוקראיניים התמקדו באלמנטים של פיקוד ובקרה מוטסים רוסים במערב חרסון אובלסט.

  מקורות רוסיים ואוקראינים סחרו בהאשמות בהפגזת תחנת הכוח הגרעינית זאפוריז'יה.

  ההנהגה הצבאית הרוסית עשויה לעבור לשלב חדש של גיוס במרכז רוסיה וככל הנראה מיצתה בריכות של מגויסים פוטנציאליים באזורים פריפריאליים ונשללים יותר.

  הרשויות הרוסיות מעצימות את פעולות אכיפת החוק בשטחים הכבושים.

  קרא את העדכון המלא.

  26 באוגוסט 2022

  מאת קרולינה הירד, גרייס מאפס, אנג'לה הווארד, ג'ורג' בארוס ומייסון קלארק

  פיתוח מפתח

  הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית (סבא"א) הצהירה כי שחקנים שלא פורטו (אך כמעט בוודאות כוחות רוסיים) חיברו מחדש חלק מתחנת הכוח הגרעינית זפורוז'יה (ZNPP) לרשת החשמל האוקראינית ב -26 באוגוסט.

  מזנונים מפתח

  הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית (סבא"א) הצהירה כי אלמנטים של תחנת הכוח הגרעינית זאפוריז'יה (ZNPP) התחברו מחדש לרשת החשמל האוקראינית ב -26 באוגוסט.

  רשויות הכיבוש הרוסיות לא צפויות לנהל בהצלחה משאל עם דמה כדי לספח שטח אוקראינה לפדרציה הרוסית בתחילת ספטמבר, למרות הדיווחים על התקדמות ההכנות למשאלי עם.

  הכוחות הרוסיים ביצעו התקפות קרקעיות מצומצמות דרומית מערבית לאיזיום, מצפון מזרח ומדרום לבח'מוט, ובפאתיה הצפון-מערביים של העיר דונייצק.

  כוחות אוקראינה המשיכו לכוון לקווי תקשורת קרקעיים רוסיים (GLOCS) ותשתיות צבאיות במחוז חרסון התומכים בפעולות בגדה המערבית של נהר דניפרו.

  נושאים פדרליים רוסים (אזורים) המשיכו כונני גיוס נוספים לגדודים מתנדבים, הממשיכים לפרוס לאוקראינה.

  הפרטיזנים האוקראינים והחלוקה הפנימית ממשיכים להוות איום על השליטה הרוסית בשטחים הכבושים.

  קרא את העדכון המלא.

  25 באוגוסט 2022

  מאת קרולינה הירד, ליין פיליפסון, ג'ורג' בארוס ופרדריק וו קגן

  פיתוח מפתח

  צו 25 באוגוסט של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין להגדיל את גודל הצבא הרוסי החל מינואר 2023 לא סביר לייצר כוח לחימה משמעותי בעתיד הקרוב ומצביע על כך שפוטין לא סביר להזמין גיוס המוני בקרוב.

  מזנונים מפתח

  הכוחות הרוסיים ביצעו התקפות קרקעיות מוגבלות מצפון-מערב וצפון-מזרח לסלוביאנסק, צפונית-מזרחית ומדרום לבח'מוט, ומצפון-מערב לעיר דונייצק.

  הכוחות הרוסיים ביצעו מתקפה קרקעית מוגבלת בצפון מערב מחוז חרקוב.

  כוחות רוסיים ניהלו מתקפות קרקעיות מצומצמות בצפון מערב מחוז חרסון.

  כוחות אוקראינים המשיכו לכוון לנכסים צבאיים רוסיים ולקווי תקשורת קרקעיים (GLOCs) במחוז חרסון.

  נושאים פדרליים רוסיים (אזורים) ממשיכים במאמצי גיוס לגדודים מתנדבים, הממשיכים לפרוס למגרשי אימונים ברוסיה ובאוקראינה.

  מנהלי הכיבוש הרוסי ממשיכים לנקוט בצעדים למתן אתגרים בסמכותם ולהקל על השתלבותם הכלכלית והחינוכית של השטחים הכבושים במערכת הרוסית.

  קרא את העדכון המלא.

  אוגוסט 24, 2022

  מאת קרולינה הירד, קטרינה סטפננקו, ג'ורג 'בארוס ופרדריק וו קגן

  פיתוח מפתח

  שביתות אוקראיניות אחרונות על תשתיות צבאיות ותחבורה רוסיות בחצי האי קרים ובמחוז חרסון מפחיתות ככל הנראה את האמון הרוסי בביטחון האזורים האחוריים הרוסיים.

  מזנונים מפתח

  הכוחות הרוסיים איבדו שטח גדול יותר מדנמרק מאז סימן המים הגבוה של פלישתם לאוקראינה באמצע מרץ וצברו שטח בגודל אנדורה (אחוז אחד ממה שאיבדו) ב -39 הימים האחרונים.

  שר הביטחון הרוסי סרגיי שויגו אישר כי רוסיה לא שינתה את מטרות המלחמה האסטרטגיות המקסימליסטיות שלה.

  הכוחות הרוסיים ביצעו מתקפות קרקעיות מוגבלות מדרום-מערב ומדרום-מזרח לאיזיאום, מצפון מזרח ומדרום לבח'מוט, וממערב ומדרום-מערב לעיר דונייצק.

  הכוחות הרוסיים ביצעו מתקפה קרקעית מוגבלת בצפון מערב מחוז חרסון.

  הכוחות האוקראיניים המשיכו לכוון לנכסים צבאיים רוסיים ולקווי תקשורת קרקעיים (GLOCs) בחרסון ובזפורוז'יה אובלסטים.

  רשויות הכיבוש הרוסיות ממשיכות להתמודד עם אתגרים פרטיזנים ופנימיים לניהול סדר היום של הכיבוש.

  הנהגת פרוקסי רוסית ממשיכה במאמצים לפקח על האינטגרציה החקיקתית והמנהלית של שטחים כבושים במערכות רוסיות.

  קרא את העדכון המלא.

  אוגוסט 23, 2022

  מאת קרולינה הירד, קטרינה סטפננקו, גרייס מאפס, ג'ורג' בארוס ופרדריק וו קגן

  פיתוח מפתח

  מקורות ממשלתיים רוסיים אישרו כי רוסיה מביאה ילדים אוקראינים לרוסיה ומשפחות רוסיות מאמצות אותם.

  מזנונים מפתח

  מקורות ממשלתיים רוסיים אישרו כי הרשויות הרוסיות מביאות ילדים אוקראינים לרוסיה ומשפחות רוסיות מאמצות אותם. העברה בכפייה של ילדים מקבוצה אחת לאחרת "מתוך כוונה להרוס, כולה או חלקה, קבוצה לאומית, אתנית, גזעית או דתית" מהווה הפרה של האמנה למניעה ועונש של פשע רצח עם.

  הרשויות הרוסיות פורסות כוחות הביטחון לאובלסט לוהנסק, ככל הנראה בתגובה לדעיכת התמיכה במלחמה וחוסר הרצון הגובר להילחם בקרב תושבי לוהנסק. פריסה זו מסיטה כוחות אלה מפעולות במקומות אחרים באוקראינה, ככל הנראה תורמת לכישלון הרוסי הרחב יותר לתרגם רווחים טקטיים מוגבלים להצלחות מבצעיות.

  פקידים רוסים אולי ניהלו אירוע דגל כוזב בעיר דונייצק כדי להצדיק התקפות נגד בנייני ממשלת אוקראינה ביום העצמאות האוקראיני.

  הכוחות הרוסיים ביצעו התקפות קרקעיות מוגבלות מצפון מזרח ומדרום לבח'מוט, בפאתיה הצפון-מערביים של העיר דונייצק, ומדרום-מערב לעיר דונייצק.

  כוחות רוסיים עשו רווחים מוגבלים ממזרח לעיר מיקולייב ובצפון מערב מחוז חרסון.

  כוחות אוקראינים המשיכו לפגוע בנכסים צבאיים רוסיים וקווי תקשורת קרקעיים (GLOCs) במחוז חרסון.

  נושאים פדרליים רוסיים (אזורים) ממשיכים להגדיל את בונוסי הגיוס החד פעמיים עבור המתגייסים, והם ככל הנראה מגייסים כוח אדם ללא ניסיון צבאי קודם לתפקידים מומחים.

  פעילות הפרטיזנים האוקראינית ממשיכה לשבש את פעילות הכיבוש הרוסי.

  קרא את העדכון המלא.

  איננו מדווחים בפירוט על פשעי מלחמה רוסיים מכיוון שפעילויות אלה מכוסות היטב בתקשורת המערבית ואינן משפיעות ישירות על הפעולות הצבאיות שאנו מעריכים וחיזוי. נמשיך להעריך ולדווח על ההשפעות של פעילויות פליליות אלה על הצבא האוקראיני האוכלוסייה ובמיוחד על לחימה באזורים עירוניים אוקראינית. אנו מגנים לחלוטין את ההפרות הרוסיות הללו על חוקי העימות המזוין, אמנות ז'נבה והאנושות למרות שאיננו מתארים אותן בדוחות אלה.

  כרונולוגיה של מפות בין התאריכים 23-27 באוגוסט 2022 - מעבר עכבר לגלילה

  מפות סכסוך באוקראינה - 082322-082722

  ראה המכון לחקר המלחמה מפה אינטראקטיבית של הפלישה הרוסית

  קרא את העדכונים האחרונים של סכסוך אוקראינה מהמכון לחקר המלחמה

  * משותף באישור ישיר מפורש מהמכון לחקר המלחמה (ISW).

  אודות המכון לחקר מתודולוגיית מחקר המלחמה

  מתודולוגיית המחקר של ISW מסתמכת על מקורות ראשוניים ומשניים כאחד, ומאפשרת לחוקרים לפתח הבנה מקיפה של המצב בשטח. על מנת לנתח התפתחויות צבאיות ופוליטיות בכל תחום נתון, על אנליסטים של ISW להבין לחלוטין את מערכות האויב והכוחות הידידותיים. עליהם להבין גם את הדמוגרפיה של האוכלוסייה, השטח הפיזי, הפוליטיקה וההיסטוריה של אותו אזור. זה מניח את הבסיס האנליטי להבנת הסיבות להתפתחויות מסוימות ולהגשמת מטרות המחקר שהוקצו להם. אנליסטים של ISW מבלים גם במקומות כמו עיראק, אפגניסטן ובמקומות אחרים על מנת להשיג הבנה טובה יותר של המצב הביטחוני והפוליטי ולהעריך את יישום האסטרטגיות והמדיניות הנוכחיות. החוקרים שלנו אוספים נתונים ומנתחים מגמות, ומייצרים ניתוח פרטני של התפתחויות בתחומי המחקר, ומייצרים תמונה מדויקת, ברזולוציה גבוהה, בזמן וביסודיות של המצב. מתודולוגיית המחקר של ISW מבטיחה את הצלחתה ומחויבותה לשיפור יכולתה של המדינה לבצע פעולות צבאיות, להשיג יעדים אסטרטגיים ולהגיב לבעיות המתעוררות העשויות לדרוש שימוש בכוח צבאי אמריקאי.

  על המכון לחקר המלחמה

  המכון לחקר המלחמה מקדם הבנה מושכלת של עניינים צבאיים באמצעות מחקר אמין, ניתוח מהימן וחינוך חדשני. אנו מחויבים לשפר את יכולתה של המדינה לבצע פעולות צבאיות ולהגיב לאיומים מתעוררים על מנת להשיג מטרות אסטרטגיות בארה"ב. ISW הוא ארגון מחקר מדיניות ציבורית שאינו מפלגתי, ללא מטרות רווח.

  למידע נוסף, להסתבך ולתרום עוד היום.

  קריאה נוספת

  [עדכון שנתי] חוק הסייבר הבינלאומי הלכה למעשה: ערכת כלים אינטראקטיבית

  שגרירויות נתונים: ריבונות, ביטחון והמשכיות למדינות הלאום

  מקור: קומפלקס דיסקברי