Wed. Feb 8th, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  הערת העורך: אחד המקורות המדויקים והמפוררים ביותר לעדכונים שוטפים על משבר אוקראינה הוא עדכון הסכסוך באוקראינה מהמכון לחקר המלחמה. המכון לחקר המלחמה (ISW) הוא ארגון 501 (c) (3) ומייצר מחקר שאינו מפלגתי, לא-אידיאולוגי ומבוסס עובדות. ISW מבקשת לקדם הבנה מושכלת של מלחמה וענייני צבא באמצעות מחקר וניתוח קוד פתוח מקיף, עצמאי ונגיש. המחקר של ISW זמין לציבור הרחב, אנשי צבא, קובעי מדיניות ואנשי תקשורת. מתן סינתזה יומית של אירועים מרכזיים הקשורים לתוקפנות הרוסית נגד אוקראינה, עדכוני ISW עשויים להועיל cybersecurity, ממשל מידע, ואנשי מקצוע גילוי משפטי כפי שהם בצע את העסק, טכנולוגיית מידע, ומגמות משפטיות מסלולים מושפעים על ידי ונובע הסכסוך הנוכחי באוקראינה.

  הערכה ומפיות*

  הערכות סכסוך באוקראינה - סקירה כללית במפות

  המכון לחקר המלחמה (ISW), צוות רוסיה

  פרויקט איומים קריטיים (CTP), המכון האמריקאי לארגונים

  מידע על רקע הערכה כללית

  ISW מפרסמת באופן שיטתי הערכות קמפיין רוסיות הכוללות מפות המדגישות את השליטה המוערכת בשטח באוקראינה וצירי תמרון רוסיים עיקריים.

  מפות אלה מגדילות מוצרים סינתטיים יומיומיים המכסים אירועים מרכזיים הקשורים לתוקפנות רוסית מחודשת נגד אוקראינה.

  הערכות המערכה ההתקפית הרוסית

  11 באוקטובר 2022

  מאת קרולינה הירד, ג'ורג 'בארוס, קטרינה סטפננקו, גרייס מאפס, ריילי ביילי ופרדריק וו קגן

  פיתוח מפתח

  הכוחות הרוסיים ביצעו שביתות טילים מסיביות ברחבי אוקראינה ביום השני ברציפות ב -11 באוקטובר. המטה הכללי האוקראיני הצהיר כי הכוחות הרוסיים ירו כמעט 30 Kh-101 ו- Kh-55 טילי שיוט מ Tu-95 ו- Tu-160 מפציצי אסטרטגי פגום תשתיות קריטיות לבוב, ויניציה, דנייפרופטרובסק, דונייצק, ו Zaporizhia oblasts.

  מזנונים מפתח

  הכוחות הרוסיים ביצעו שביתות טילים מסיביות ברחבי אוקראינה ביום השני ברציפות.

  הניסיון הקודם של גנרל הצבא סרגיי סורוביקין כמפקד הכוחות המזוינים הרוסים בסוריה אינו קשור ככל הנראה לגל המסיבי של תקיפות טילים ברחבי אוקראינה בימים האחרונים, ואינו מסמן שינוי במסלול היכולות או האסטרטגיה הרוסית באוקראינה.

  הפדרציה הרוסית צפויה לחלץ תחמושת וחומרים אחרים מבסיסי אחסון בלארוסית, אשר אינו עולה בקנה אחד עם הרעיון כי כוחות רוסיים קובעים תנאים להתקפה קרקעית נגד אוקראינה מבלארוס.

  מקורות רוסיים טענו כי הכוחות האוקראינים המשיכו לנהל מתקפות נגד ממזרח לנהר אוסקיל ולכיוון קרמינה-סוואטובה.

  מקורות רוסיים טענו כי הכוחות האוקראינים המשיכו בהתקפות קרקעיות בצפון ובמערב מחוז חרסון.

  הכוחות האוקראינים ממשיכים במסע איסור למיקוד לאזורי ריכוז צבאיים, טכניים ולוגיסטיים רוסיים במחוז חרסון.

  הכוחות הרוסיים המשיכו לבצע תקיפות קרקעיות במחוז דונייצק.

  הדיווח הרוסי על פיצוצים בדז'נקוי, חצי האי קרים, הצביע על פאניקה בגלל אובדן יכולות לוגיסטיות נוספות בחצי האי קרים בעקבות פיצוץ גשר מיצר קרץ '.

  נושאים פדרליים רוסיים מכריזים על הרחבות ושלבי גיוס חדשים באזורים נבחרים, מה שעשוי להצביע על כך שהם לא עמדו במכסות הגיוס שלהם.

  פקידי ממשל רוסים וכיבוש ממשיכים לבצע פעולות סינון בשטחים הכבושים ברוסיה.

  קרא את העדכון המלא.

  10 באוקטובר 2022

  מאת קטרינה סטפננקו, ג'ורג 'בארוס, ריילי ביילי, אנג'לה הווארד ופרדריק וו קגן

  פיתוח מפתח

  הכוחות הרוסיים ביצעו מתקפת טילים מסיבית נגד למעלה מעשרים ערים, ובהן קייב, ב-10 באוקטובר. המטה הכללי האוקראיני דיווח, כי כוחות רוסיים שיגרו מעל 84 טילי שיוט ו-24 תקיפות מזל"ט, מתוכם 13 בוצעו באמצעות מל"טים מתוצרת איראן מסוג Shahed-136.

  מזנונים מפתח

  הכוחות הרוסיים ביצעו שביתות טילים מסיביות ומתואמות על למעלה מ -20 ערים אוקראיניות.

  הנשיא ולדימיר פוטין טען כי שביתות הטילים המתואמות היו כנקמה על הפיצוץ בגשר מיצר קרץ ', ככל הנראה, בין השאר יזכה לטובת סיעות "בעד מלחמה".

  כוחות הקרקע הרוסית בלארוסית להישאר סביר לתקוף אוקראינה משטח בלארוסית מצפון.

  כוחות אוקראינים שחררו ככל הנראה מעל 200 קמ"ר של שטח במערב מחוז לוהנסק החל מה -10 באוקטובר.

  הכוחות הרוסיים המשיכו בניסיונות לא מוצלחים להחזיר שטח שאבד לאחרונה בצפון מערב חרסון, תוך חיזוק עמדות סמוכות עם יחידות פגומות ומגויסות בחופזה.

  הכוחות הרוסיים המשיכו בהתקפות קרקעיות במחוז דונייצק.

  פקידי ממשל רוסים וכיבוש קובעים תנאים להעברת עד 40,000 תושבים מתוך מחוז חרסון לחצי האי קרים הכבושים ברוסיה ולהפדרציה הרוסית.

  כוחות רוסיים אינם יכולים לספק כוחות מגויסים, ככל הנראה בשל שנים של גניבת אספקה על ידי חיילי חוזה ומפקדים.

  קרא את העדכון המלא.

  9 באוקטובר 2022

  מאת קטרינה סטפננקו ופרדריק וו קגן

  פיתוח מפתח

  ההתקפה על גשר מיצר קרץ ', יחד עם כישלונות צבאיים רוסיים אחרונים וגיוס חלקי, מעוררת ביקורת ישירה על נשיא רוסיה ולדימיר פוטין והקרמלין מהקהילה הלאומנית הפרו-מלחמתית הרוסית.

  מזנונים מפתח

  כוחות אוקראיניים המשיכו להתקדם ממזרח Rver Oskil לכיוון מחוז לוהנסק ונכנסו Stel'makhivka (כ 18km מערבית Svatove). כוחות רוסים פתחו בתקיפות לא מוצלחות על בורדאקה בגבול חרקוב אובלסט-רוסי, וטרני צפונית מזרחית לליימן.

  מקורות רוסיים דיווחו כי כוחות רוסיים ניסו לתקוף לכיוון טרנובי פודי (כ-30 ק"מ צפונית מערבית לעיר חרסון) מקורות אוקראיניים דיווחו כי הכוחות הרוסיים המשיכו לכוון ליישובים שזה עתה שוחררו בצפון מחוז חרסון באמצעות ארטילריה, MLRS ותעופה.

  מקורות אוקראינית דיווחו כי כוחות אוקראינים דחו מעל 30 פיגועים באזורי בחמוט ואבדייבקה. כוחות רוסיים פתחו בתקיפה לא מוצלחת מדרום-מערב לעיר דונייצק.

  הכוחות הרוסיים התמקדו באזורי מגורים בעיר זפורוז'יה עם טילי שיוט.

  מילבלוגר רוסי האשים את צפון אוסטיה ואת ולדיקווקז באי מילוי צווי גיוס בגלל רשלנות ואינטרסים אישיים של פקידים אזוריים.

  מקורות אוקראיניים דיווחו כי רשויות הכיבוש הרוסיות מעבירות את משפחותיהם מחוזה חרסון לחצי האי קרים, ומסטרובילסק לעיר לוהנסק.

  קרא את העדכון המלא.

  8 באוקטובר 2022

  מאת קטרינה סטפננקו, ריילי ביילי, אנג'לה הווארד, גרייס מאפס ופרדריק וו קגן

  פיתוח מפתח

  פיצוץ בקנה מידה גדול פגע גשר מיצר קרץ כי קישורים הכבושים קרים עם רוסיה ב -8 באוקטובר. צילומי לוויין מקסאר מראים שהפיצוץ התמוטט נתיב אחד של גשר הכביש ופגע במסילת הרכבת הסמוכה.

  מזנונים מפתח

  פיצוץ בקנה מידה גדול פגע קשות גשר מיצר קרץ כי קישורים הכבושים קרים עם רוסיה.

  הקרמלין כינה את המפקד הרוסי של כוחות החלל, גנרל הצבא סרגיי סורוביקין, המפקד החדש של המבצע הרוסי באוקראינה, ומינוי זה יצר משוב חיובי בתוך הקהילה הלאומנית.

  מקורות רוסיים טענו כי כוחות אוקראינים המשיכו בפעולות נגד בחרקוב ולוהנסק אובלסטים.

  הכוחות הרוסיים המשיכו בהקמת עמדות הגנה בצפון מחוז חרסון.

  הכוחות הרוסיים המשיכו לתקוף התנחלויות סביב בח'מוט, אבדייבקה וממערב לעיר דונייצק.

  נמסר, כי הכוחות האוקראינים המשיכו להפיל כלי טיס מזל"טים מתוצרת איראן מסוג שאהד 136.

  נושאים פדרליים רוסים עומדים בפני אתגרים פיננסיים במימון גיוס.

  פקידי ממשל רוסים וכיבוש המשיכו בצעדים להוצאת ילדים אוקראינים מבתיהם בשטחים הכבושים ברוסיה.

  קרא את העדכון המלא.

  7 באוקטובר 2022

  מאת קטרינה סטפננקו, קתרין לולר, גרייס מאפס ופרדריק וו קגן

  פיתוח מפתח

  דיווחים מערביים ורוסיים על שברים בקרמלין צוברים תאוצה במרחב המידע הרוסי, ומערערים את הופעת היציבות של משטרו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין.

  מזנונים מפתח

  דיווחים מערביים ורוסיים על שברים בקרמלין צוברים תאוצה במרחב המידע הרוסי, ומערערים את הופעת היציבות של משטרו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין.

  נשיא רוסיה ולדימיר פוטין אולי חיכה להודיע כי החליף את מפקד המחוז הצבאי המזרחי (EMD) אלכסנדר חייקו עד שהיה צריך להשתמש בצ'ייקו כשעיר לעזאזל לכישלונות צבאיים רוסיים במחוז חרקוב ולימן, מחוז דונייצק.

  כוחות אוקראינים ככל הנראה המשיכו בפעולות נגד לאורך כביש קרמינה-סוואטוב במערב מחוז לוהנסק.

  הכוחות הרוסיים המשיכו לבסס עמדות הגנה בצפון מחוז חרסון, ומקורות אוקראינים ורוסים דיווחו על קרבות מתמשכים מצפון ומצפון-מערב לעיר חרסון.

  הכוחות הרוסיים המשיכו בהתקפות קרקעיות במחוז דונייצק.

  דיווחים אנקדוטליים של תנאים גרועים עבור כוח אדם מגויס במרחב המידע הרוסי ממשיכים לתדלק את הנרטיב המדויק של הקרמלין ומשרד הביטחון הרוסי (MOD) אוזלת יד.

  פקידים רוסים הציעו ויתורים בסיסיים לגברים מגויסים ובני משפחותיהם ב -7 באוקטובר, אך ממשיכים להסתמך על ממשלות מקומיות ומוסדות אחרים שאינם פדרליים כדי לספק תמיכה, כולל מזון והדרכה, לגברים שזה עתה התגייסו.

  רשויות הכיבוש הרוסיות במחוז דונייצק ממשיכות לגייס בכוח אזרחים אוקראיניים, ומתייסרות לטענות רוסיות כי תושבי השטחים שסופחו לאחרונה לא יגויסו.

  פקידים אוקראינים במחוז חארקיב ששוחרר לאחרונה ממשיכים לחשוף תאי עינויים רוסיים והפרות זכויות אדם אחרות.

  פקידי הכיבוש הרוסים ככל הנראה לא הצליחו לתקן תשתיות אזרחיות נחוצות בחלקים כבושים וסופחו באופן בלתי חוקי באוקראינה בזמן לחורף עם ירידה בטמפרטורות.

  קרא את העדכון המלא.

  איננו מדווחים בפירוט על פשעי מלחמה רוסיים מכיוון שפעילויות אלה מכוסות היטב בתקשורת המערבית ואינן משפיעות ישירות על הפעולות הצבאיות שאנו מעריכים וחיזוי. נמשיך להעריך ולדווח על ההשפעות של פעילויות פליליות אלה על הצבא האוקראיני האוכלוסייה ובמיוחד על לחימה באזורים עירוניים אוקראינית. אנו מגנים לחלוטין את ההפרות הרוסיות הללו על חוקי העימות המזוין, אמנות ז'נבה והאנושות למרות שאיננו מתארים אותן בדוחות אלה.

  כרונולוגיה של מפות בין התאריכים 7 - 11 באוקטובר 2022 - מעבר עכבר לגלילה

  אוקראינה סכסוך מפות - 100722-101122

  ראה המכון לחקר המלחמה מפה אינטראקטיבית של הפלישה הרוסית

  קרא את העדכונים האחרונים של סכסוך אוקראינה מהמכון לחקר המלחמה

  * משותף באישור ישיר מפורש מהמכון לחקר המלחמה (ISW).

  אודות המכון לחקר מתודולוגיית מחקר המלחמה

  מתודולוגיית המחקר של ISW מסתמכת על מקורות ראשוניים ומשניים כאחד, ומאפשרת לחוקרים לפתח הבנה מקיפה של המצב בשטח. על מנת לנתח התפתחויות צבאיות ופוליטיות בכל תחום נתון, על אנליסטים של ISW להבין לחלוטין את מערכות האויב והכוחות הידידותיים. עליהם להבין גם את הדמוגרפיה של האוכלוסייה, השטח הפיזי, הפוליטיקה וההיסטוריה של אותו אזור. זה מניח את הבסיס האנליטי להבנת הסיבות להתפתחויות מסוימות ולהגשמת מטרות המחקר שהוקצו להם. אנליסטים של ISW מבלים גם במקומות כמו עיראק, אפגניסטן ובמקומות אחרים על מנת להשיג הבנה טובה יותר של המצב הביטחוני והפוליטי ולהעריך את יישום האסטרטגיות והמדיניות הנוכחיות. החוקרים שלנו אוספים נתונים ומנתחים מגמות, ומייצרים ניתוח פרטני של התפתחויות בתחומי המחקר, ומייצרים תמונה מדויקת, ברזולוציה גבוהה, בזמן וביסודיות של המצב. מתודולוגיית המחקר של ISW מבטיחה את הצלחתה ומחויבותה לשיפור יכולתה של המדינה לבצע פעולות צבאיות, להשיג יעדים אסטרטגיים ולהגיב לבעיות המתעוררות העשויות לדרוש שימוש בכוח צבאי אמריקאי.

  על המכון לחקר המלחמה

  המכון לחקר המלחמה מקדם הבנה מושכלת של עניינים צבאיים באמצעות מחקר אמין, ניתוח מהימן וחינוך חדשני. אנו מחויבים לשפר את יכולתה של המדינה לבצע פעולות צבאיות ולהגיב לאיומים מתעוררים על מנת להשיג מטרות אסטרטגיות בארה"ב. ISW הוא ארגון מחקר מדיניות ציבורית שאינו מפלגתי, ללא מטרות רווח.

  למידע נוסף, להסתבך ולתרום עוד היום.

  קריאה נוספת

  [עדכון שנתי] חוק הסייבר הבינלאומי הלכה למעשה: ערכת כלים אינטראקטיבית

  שגרירויות נתונים: ריבונות, ביטחון והמשכיות למדינות הלאום

  מקור: קומפלקס דיסקברי