Tue. Jan 31st, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Toimetaja märkus: Ukraina kriisi käimasolevate uuenduste üks kõige täpsemaid ja üksikasjalikumaid allikaid on Ukraina Konflikti värskendus sõja uurimise instituudist. Sõja Uurimise Instituut (ISW) on 501 (c) (3) organisatsioon ja toodab rangelt mittepartisanilist, mitte-ideoloogilist faktipõhist uurimistööd. ISW püüab edendada teadlikku arusaamist sõjast ja sõjalistest asjadest läbi kõikehõlmava, sõltumatu ja kättesaadava avatud lähtekoodiga uurimistöö ja analüüsi. ISW teadusuuringud on kättesaadavad avalikkusele, sõjaväe praktikutele, poliitikakujundajatele ja meedia liikmetele. Igapäevase sünteesi olulisemaid sündmusi, mis on seotud Venemaa agressiooni Ukraina, ISW värskendused võivad kasu küberjulgeoleku, teabejuhtimise ja juriidilise avastamise spetsialistid, kui nad järgivad äri-, infotehnoloogia- ja juriidilisi suundumusi ja trajektoore, mida mõjutavad ja tulenevad Praegune Ukraina konflikti.

  Hindamine ja kaardid*

  Ukraina Konflikti hindamised — Ülevaade Maps

  Sõja Uurimise Instituut (ISW), Venemaa meeskond

  Kriitiliste ohtude projekt (CTP), Ameerika Enterprise Institute

  Üldine hindamise taustainfo

  ISW avaldab süstemaatiliselt Venemaa kampaania hinnanguid, mis sisaldavad kaarte, mis tõstavad esile hinnatud kontrolli maastiku üle Ukrainas ja peamised Venemaa manöövriteljed.

  Need kaardid suurendavad igapäevaseid sünteetilisi tooteid, mis hõlmavad olulisi sündmusi, mis on seotud Venemaa uuendatud agressiooniga Ukraina vastu.

  Vene solvav kampaania hinnangud

  31. oktoober 2022

  Karolina Hird, Katherine Lawlor, George Barros ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Vene väed viisid 31. oktoobril läbi järjekordse tohutu rakettide streikide laine, mis olid suunatud kriitilisele Ukraina infrastruktuurile üle kogu riigi, tõenäoliselt katse halvendada Ukraina tahet võidelda temperatuuride langemisel.

  Key Buffee

  Vene väed käivitasid järjekordse massiivse lööklaine kriitilise Ukraina infrastruktuuri vastu, kahjustades veelgi elektrivõrku ja jättes suure osa Kiievist ilma veeta.

  Vene ametnikud muutsid taas meelt ohust, et Ukraina väed hävitavad Kakhovka tammi, tellides piirkondade evakueerimist, mis võiksid üle ujutada. Ei ole stsenaariumi, kus Ukraina oleks kasu hävitada tammi, ja see retoorika on tõenäoliselt mõeldud kiirendada evakueerimist ja pakkuda informatiivne kate Vene väljavõtmine läänekaldal.

  Vene väed jätkavad taganeda läänekaldal Dnipro jõe isegi kui nad kehtestavad tingimused võitlema positsioonide ümber Kherson City.

  Wagneri Erasõjalise Kompanii finantsist Evgeniy Prigozhin püüdis esitada süüdistusi Peterburi linnapea vastu korruptsioonis ja teatas Peterburis PMC Wagneri keskuse peatselt avamisest. Prigožin ründas ka „oligarhe” ja „eliiti”, et elada mugavalt ja ennetada Venemaa täielikku mobilisatsiooni.

  Vene allikad väitsid jätkuvalt, et Ukraina väed viisid 30. ja 31. oktoobril läbi vastupealetungioperatsioone Kirde-Harkivi oblastis ja piki Svatove-Kreminna liini.

  Vene väed jätkasid kaitseoperatsioone ja Venemaa allikad teatasid, et Ukraina väed jätkasid 30. ja 31. oktoobril Khersoni oblastis vastupealetungioperatsioone.

  Ukraina keeldumise kampaania on väidetavalt kahjustamata Vene väed exfiltreerimine üle Dnipro jõe.

  Vene väed jätkasid 30. ja 31. oktoobril maapealseid rünnakuid Bakhmuti ümbruses.

  Vene allikad väitsid, et Vene väed tegid 30. ja 31. oktoobril lisanduvaid kasumeid Avdiivka-Donetski linna piirkonnas, kuid ISW ei suuda neid väiteid kontrollida.

  Venemaa kaitseministeerium (MoD) püüab tõenäoliselt vältida eelnõu dodging püüdes petta Venemaa elanikkonnast uskuda, et sügisel ajateenijad ei saadeta Ukrainas võitlema.

  MoD teatas ka osalise mobilisatsiooni lõppemisest 31. oktoobril, täidab Venemaa presidendi Vladimir Putini korralduse lõpetada mobilisatsioon oktoobri lõpuks

  Kohalikud Venemaa omavalitsused vastutavad isegi põhisätted mobiliseeritud personali, näidates ebaefektiivsust ühisrahastuse jõupingutusi ja koordineerimata varustusliinid toetada kaasaegse sõjaväe.

  Vene okupatsioonivõimud Khersoni oblastis teatasid, et lubavad Venemaa rubla kõrval kasutada Ukraina grivnaid, näidates nende kuude pikkuste rubleiseerimisjõupingutuste läbikukkumist Khersonis.

  Venemaa ametnikud jätkavad Khersoni oblasti okupeeritud osades kehvade tingimuste loomist, mis tõenäoliselt ajendab kohalikke elanikke evakueeruma.

  Lugege täielikku värskendust.

  30. oktoober 2022

  Autor Frederick W.

  Võtmearendus

  Venemaa president Vladimir Putin püüab tõenäoliselt jätkata tavapäraseid sõjalisi operatsioone Ukrainas, et hoida praegu okupeeritud territooriume, saada uusi maad ja seada tingimused Lääne toetuse kokkuvarisemisele Ukrainale, mida ta tõenäoliselt loodab sel talvel.

  Key Buffee

  Kinnitamata Venemaa aruanded väitsid, et Venemaa kindralleitnant Andrei Mordvitšov (Lõuna sõjaväeringkonna 8. kombineeritud relvaarmee ülem) asendas

  30. oktoobri seisuga Kesksõjaväeringkonna (CMD) komandöriks kindralkolonel Aleksander Lapin. Venemaa allikad jätkavad vastuolulisi aruandeid selle kohta, kas Lapin oli täielikult vabastatud CMD käsust või lihtsalt vabastati Ukrainas tegutseva Venemaa operatiivse „Vägede keskgrupi” käsust.

  Venemaa kaitseministeerium ja Venemaa allikad väitsid, et Venemaa väed tõrjusid Ukraina kallaletungid Pershotravnevele, Tabavkale ja Berestovele Harkivi oblastis.

  Ukraina allikad ja geolokeeritud teated näitavad, et Vene väed hävitasid silla üle Krasna jõe Krasnorichenske, Luhanski oblastis. Vene milbloggers süüdistasid Ukraina vägesid silla hävitamises.

  Vene okupatsiooni ametnik teatas, et Vene jõud valmistuvad kaitsma Kherson City inseneri kaitsemehhanisme Bilozerka ja Chornobaivka. Ukraina sõjaväeametnik märkis ka, et Venemaa ametnikud jätkasid kaitsemehhanismide ettevalmistamist Kherson City ümbruses.

  Ukraina sõjaväeametnikud teatasid, et Venemaa väed valmistuvad tükiväeüksusi Dnipro jõe läänekaldal asuvatelt määratlemata aladelt välja tõmbama, et võib-olla tugevdada teisi suundi. Ukraina sõjaväeametnikud teatasid ka, et mitusada Rosgvardia sõjaväelast lähetati Tšetšeenia Vabariigist Kalaanchaki edela-Khersoni oblastis.

  Vene väed jätkasid Ukraina positsioonide koorimist Khersoni oblastis Beryslav Raionis ning nii Ukraina kui ka Venemaa allikad andsid piiratud informatsiooni olukorra kohta Khersoni oblasti rindel.

  Vene allikad väitsid, et Vene väed hõivasid 30. oktoobril Donetski oblasti Donetski oblasti (4km Donetski rahvusvahelisest lennujaamast loodes) Vodjane. Ukraina kindralstaabi õhtune aruanne ei teatanud Venemaa rünnakute tõrjumisest selles valdkonnas nagu tavaliselt teeb, mis näitab potentsiaalselt, et Venemaa väited on täpsed.

  Vene allikad teatasid, et Vene väed hõivasid 30. oktoobril Donetski oblasti (Vuhledarist 2km edelas) Pavlivka. Mõned Venemaa allikad väidavad, et Venemaa väed kontrollivad 30. oktoobri seisuga vaid poole Pavlivkast. Ukraina kindralstaabi õhtune aruanne ei teatanud Venemaa rünnakute tõrjumisest selles valdkonnas nagu tavaliselt teeb, mis näitab potentsiaalselt, et Venemaa väited on täpsed.

  Vene väed käivitasid Mõkolajivi oblastis Otšakivi juures Kh-59 kruiisrakette. Vene allikad väitsid, et Venemaa väed sihtisid ja hävitasid sõjalise infrastruktuuri Otšakivis.

  Komi Vabariigist pärit mobiliseeritud mehed pöördusid Venemaa võimude poole kaebustega ebapiisava sõjavarustuse ja kehaturvise kohta.

  Venemaa teatas oma kavatsusest tarnida 500 000 tonni teravilja „vaesematele riikidele” pärast selle taganemist tehingust, mis võimaldas Ukrainal oma teravilja eksportida. Ukraina teatas, et kavatseb eksportida põllumajandustooteid, et säilitada ülemaailmne toiduga kindlustatus.

  Ukraina sõjaväeametnikud teatasid, et Venemaa väed jätkasid tingimuste loomist Nova Kakhovkas, et juhtida kohalikke elanikke evakueeruma.

  Okupatsioonivõimud Khersoni oblastis teatas kahekordse valuuta süsteemi, mis võimaldab kasutada nii rubla ja grivnya, korrapäratu kuu pikkune jõupingutusi, et jõustada rubleization oblastis.

  Lugege täielikku värskendust.

  29. oktoober 2022

  Autor Kateryna Stepanenko, George Barros, Karolina Hird, Grace Mappes ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Kreml vabastas väidetavalt Kesksõjaväeringkonna (CMD) komandöri, kindralkolonel Aleksandr Lapini oma positsioonist „keskne” väegrupi ülemana Ukrainas.

  Key Buffee

  Tõenäoliselt viisid Ukraina väed 29. oktoobril läbi rünnaku Sevastopoli lähedal mehitamata pinnasõidukitega Musta mere laevastiku (BSF) Grigorovitš-klassi fregatti vastu.

  Kreml vabastas väidetavalt Kesksõjaväeringkonna (CMD) komandöri, kindralkolonel Aleksandr Lapini oma positsioonist „keskne” väegrupi ülemana Ukrainas.

  Venemaa tõenäoliselt kiirendab jõupingutusi Khersoni oblasti alade sunniviisiliselt depopulatsiooni piki Dnipro jõge ja taasasustada neid Vene sõduritega, mõned neist välja ühtne rikkudes relvakonflikti seadust.

  Venemaa kaitseministeerium (MoD) reageerib tõenäoliselt milbloggersi poolt kehtestatud survele seoses Vene sõjavangide kohtlemisega ja vangide vahetuste läbiviimisega.

  Ukraina väed konsolideerisid kasumid ja jätkasid vasturünnakuoperatsioone mööda Svatove-Kreminna liini.

  Ukraina luure näitas, et kõrgeima kvaliteediga Vene väed vastutavad endiselt Khersoni oblasti kaitse eest.

  Vene väed jätkasid kaitsepositsioonide kehtestamist Dnipro jõe läänekaldal.

  Vene väed aeglustasid Ukraina streigi tõttu tõenäoliselt Bakhmuti piirkonnas pealetungioperatsioonide tempot.

  Vene allikad väitsid, et Vene väed käivitasid pealetungi Vuhledari alal.

  Vene väed tegid tõenäoliselt marginaalseid tulusid Donetski linna ümbruses.

  Kreml andis väidetavalt Vene kohtunikele korralduse mitte anda vangidele tingimisi, vaid selle asemel suunata neid värbamisele täpsustamata eraõiguslikes sõjalistes firmades (PMC).

  Kreml on tõenäoliselt läbi informatsiooni operatsiooni vähendada pingeid kristlaste ja moslemite Venemaal rahuldada usuliste vähemusrühmade jooksul Vene relvajõud.

  Lugege täielikku värskendust.

  28. oktoober 2022

  Autor Kateryna Stepanenko, George Barros, Riley Bailey, Katherine Lawlor ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Vene väed ei tee märkimisväärseid edusamme ümber Bakhmut, Donetski oblastis või kusagil mujal eesliinil.

  Key Buffee

  Vene väed ei tee märkimisväärseid edusamme ümber Bakhmut, Donetski oblastis või kusagil mujal eesliinil.

  President Vladimir Putin ja kaitseminister Sergei Shoigu teatasid osalise mobilisatsiooni lõppemisest.

  Putin võib üritada rehabiliteerida Shoigu pilti inforuumis, et võidelda sõjaeelse siloviki fraktsiooni kasvava mõjuga.

  Siloviki fraktsiooni kasvav mõju jätkab Venemaa sõjaeelse kogukonna murdumist.

  Vene allikad väitsid, et Ukraina väed viisid Kreminna ja Svatove suunal läbi vasturünnavaid operatsioone.

  Vene väed jätkasid mobiliseeritud personali juurutamist ja kaitsepositsioonide kehtestamist Dnipro jõe läänekaldal Khersoni oblastis.

  Vene allikad väitsid, et Ukraina väed viisid loodepoolses Khersoni oblastis läbi vasturünnavaid operatsioone.

  Vene väed jätkasid maapealset rünnakut Donetski oblastis.

  Vene okupatsioonivõimud lõpetasid oma okupeeritud Khersoni oblasti osade „evakueerimise”.

  Venemaa okupatsioonivõimud kavatsevad väidetavalt 30. oktoobriks sundida Ukraina okupatsioonivõimud Ukraina okupeeritud osades Venemaa kodakondsust Ukraina tsiviilisikute suhtes, tõenäoliselt osaliselt legaliseerida Ukraina tsiviilisikute sundmobilisatsiooni 1. novembri sügisese ajateenistsükli raames.

  Venemaa okupatsioonivõimud jätkavad katseid kustutada Ukraina ajalugu, kultuuri ja rahvuslikku identiteeti Venemaa poolt okupeeritud Ukraina osades.

  Lugege täielikku värskendust.

  27. oktoober 2022

  Autor George Barros, Riley Bailey, Karolina Hird ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Venemaa president Vladimir Putin jätkab Ukraina suveräänsuse idee tagasilükkamist viisil, mis on põhimõtteliselt vastuolus tõsiste läbirääkimistega.

  Key Buffee

  Venemaa president Vladimir Putin jätkab Ukraina suveräänsuse tagasilükkamist viisil, mis on põhimõtteliselt vastuolus tõsiste läbirääkimistega.

  Venemaa kõrgem ametnik ähvardas, et Venemaa võib sihtida Ukrainat toetavaid Lääne kaubandussatelliite.

  Venemaa allikad väitsid, et Ukraina väed viisid läbi vasturünnakuoperatsioone Kirde-Harkivi oblastis ja Kreminna—Lõstšanski liini ääres.

  Vene väed jätkavad kaitsepreparaatide tegemist piki Dnipro jõe idakaldat Khersoni oblastis.

  Venemaa allikad väitsid, et Ukraina väed viisid Khersoni oblastis läbi piiratud maapealetungi.

  Vene väed jätkasid maapealsete rünnakute läbiviimist Donetski oblastis.

  Vene sõjavägi saatis Venemaal töötavatele välisriikide kodanikele mobilisatsiooniteateid.

  Jevgeni Prigožin`s Wagner Group võib edasi arendada oma õhusõja võimeid ja Fielding keerukamaid seadmeid par tavalise Vene sõjaväe.

  Venemaa ja okupatsioonihalduse ametnikud hakkasid arestima elanike mobiiltelefone Venemaa okupeeritud aladel, et toetada õiguskaitse- ja operatiivjulgeolekumeetmeid.

  Lugege täielikku värskendust.

  Me ei anna Venemaa sõjakuritegudest üksikasjalikult aru, sest need tegevused on Lääne meedias hästi kaetud ega mõjuta otseselt sõjalisi operatsioone, mida me hindame ja prognoosime. Jätkame nende kuritegelike tegevuste mõju hindamist ja aruandlust Ukraina sõjaväele ja elanikkonnale ning konkreetselt võitlusele Ukraina linnapiirkondades. Me mõistame täielikult hukka need Venemaa relvakonfliktide seaduste, Genfi konventsioonide ja inimkonna rikkumised, kuigi me neid nendes aruannetes ei kirjelda.

  Kronoloogia kaardid 27 - 31 oktoober 2022 - hiireüleminek kerida

  Ukraina Konflikti kaardid - 102722-103122

  Vaata Vene invasiooni sõja interaktiivse kaardi uurimise instituuti

  Loe viimaseid Ukraina Konflikti uudiseid Instituut for Study of War

  * Jagatud otsese selgesõnalise loata Instituut for Uuring of War (ISW).

  Sõja Uurimise Metodoloogia Instituudi kohta

  ISW uurimismetoodika tugineb nii esmastele kui ka teisestele allikatele, võimaldades teadlastel arendada terviklikku arusaamist olukorrast kohapeal. Et analüüsida sõjalisi ja poliitilisi arenguid mis tahes konkreetses piirkonnas, peavad ISW uurimisanalüütikud täielikult mõistma vaenlase ja sõbralike jõudude süsteeme. Samuti peavad nad mõistma rahvastiku demograafia, füüsilist maastikku, poliitikat ja selle piirkonna ajalugu. See loob analüütilise aluse konkreetsete arengute põhjuste mõistmiseks ja nende määratud teadusuuringute eesmärkide täitmiseks. ISW analüütikud veedavad aega ka sellistes kohtades nagu Iraak, Afganistan ja mujal, et paremini mõista julgeoleku- ja poliitilist olukorda ning hinnata praeguste strateegiate ja poliitika rakendamist. Meie teadlased koguvad andmeid ja analüüsivad suundumusi, toodavad uurimisvaldkondade arengute granuleeritud analüüsi, andes täpse, kõrge resolutsiooniga, õigeaegse ja põhjaliku pildi olukorrast. ISW uurimismetoodika tagab oma edu ja pühendumuse parandada rahva võimet sooritada sõjalisi operatsioone, saavutada strateegilisi eesmärke ja reageerida tekkivatele probleemidele, mis võivad nõuda Ameerika sõjalise võimu kasutamist.

  Umbes Instituut Uuring of War

  Instituut for Study of War edendab teadlikku arusaamist sõjaliste asjade usaldusväärsete teadusuuringute, usaldusväärse analüüsi ja uuendusliku hariduse kaudu. Me oleme pühendunud parandama riigi võimet sooritada sõjalisi operatsioone ja reageerida tekkivatele ohtudele, et saavutada USA strateegilised eesmärgid. ISW on mittepartisan, mittetulunduslik, avaliku poliitika uurimisorganisatsioon.

  Lisateave, osaleda ja anda oma panus täna.

  Täiendav lugemine

  [Iga-aastane uuendus] Rahvusvaheline küberõiguse praktikas: Interaktiivne tööriista

  Andmesaatkonnad: Rahvusriikide suveräänsus, turvalisus ja järjepidevus

  Allikas: ComplexDiscovery