Tue. Jan 31st, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Redaktora piezīme: Viens no visprecīzākajiem un detalizētajiem avotiem notiekošajiem atjauninājumiem par Ukrainas krīzi ir Ukrainas konfliktu atjauninājums no Kara izpētes institūta. Kara pētījumu institūts (ISW) ir 501 (c) (3) organizācija un ražo stingri bezpartijiskus, neideoloģiskus, uz faktiem balstītus pētījumus. ISW cenšas veicināt informētu izpratni par karu un militārām lietām, veicot visaptverošu, neatkarīgu un pieejamu atklātā pirmkoda izpēti un analīzi. ISW pētījumi ir pieejami plašai sabiedrībai, militārajiem speciālistiem, politikas veidotājiem un plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem. ISW atjauninājumi var būt noderīgi kiberdrošības, informācijas pārvaldības un juridisko atklājumu profesionāļiem ikdienā, nodrošinot ikdienas sintēzi saistībā ar Krievijas agresiju pret Ukrainu, jo tie ievēro uzņēmējdarbības, informācijas tehnoloģiju un juridiskās tendences un trajektorijas, ko ietekmējusi pašreizējā Ukrainas konfliktu.

  Novērtējums un kartes*

  Ukrainas konfliktu novērtējumi — pārskats Maps

  Kara pētījumu institūts (ISW), Krievijas komanda

  Kritisko draudu projekts (CTP), Amerikas Enterprise Institute

  Vispārējā novērtējuma pamatinformācija

  ISW sistemātiski publicē Krievijas kampaņu novērtējumus, kas ietver kartes, kurās uzsvērta novērtētā reljefa kontrole Ukrainā un galvenās Krievijas manevru asis.

  Šīs kartes palielina ikdienas sintētiskos produktus, kas aptver svarīgākos notikumus saistībā ar atjaunoto Krievijas agresiju pret Ukrainu.

  Krievijas uzbrukuma kampaņas novērtējumi

  2022. gada 17. augusts

  Karolīna Hirda, Katerina Stepāņenko, Angela Hovarda, Džordžs Barross un Frederiks V. Kagans

  Atslēgas attīstība

  Krievijas vadība un Krievijas nacionālistu informācijas telpa arvien vairāk tiek ieguldīta neseno Ukrainas streiku veidošanā par Krievijas militārajiem līdzekļiem Krimā kā terorisma aktus, lai informatīvo stāstījumu novirzītu no Krievijas starptautisko tiesību pārkāpumiem, un aicina Rietumus izraugās Krieviju valsts sponsors terorismu.

  Galvenie takeaways:

  Krievijas militārā vadība nepatiesi apgalvo, ka nesenie uzbrukumi Krievijas militārajiem objektiem Krimā ir teroristu uzbrukumi, lai novirzītu aicinājumus izraudzīties Krieviju par valsts terorisma sponsoru.

  Krievu spēki mēģināja vairākus neveiksmīgus uzbrukumus pie Harkivas-Doņeckas apgabala robežas taktiski izaicinošajās mežu teritorijās.

  Krievu spēki turpināja nesekmīgi uzbrukt apmetnēm uz dienvidaustrumiem no Siverskas.

  Krievijas spēki uzsāka vairākus uzbrukumus ziemeļaustrumiem un dienvidiem no Bakhmutas, un, iespējams, mēģina uzlabot taktiskās pozīcijas pie Horļivkas.

  Krievijas spēki guvuši ierobežotus ieguvumus uz ziemeļrietumiem no Doņeckas pilsētas un netālu no Zaporizhia-Doņeckas apgabala administratīvās robežas.

  Krievijas spēki, iespējams, gatavojas aizstāvēt savas zemes sakaru līnijas (GLOCs) Melitopol-Tokmak-Berdjanskas trijstūrī, izmantojot kalnrūpniecības apmetnes austrumu Zaporizhia apgabala frontes līnijā.

  Krievijas federālie subjekti turpina veidot jaunas brīvprātīgo vienības un reklamēt līgumpakalpojumus, saskaroties ar darbā pieņemšanas problēmām.

  Krievijas okupācijas varas iestādes cīnās, lai palielinātu kontroles pasākumus okupētajās teritorijās pastiprinātas partizānu aktivitātes laikā.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 16. augusts

  Kateryna Stepanenko, Grace Mappes, Angela Howard, George Barros, un Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Ukrainas streiks attiecībā uz loģistikas mērķiem Krimā, kas ir Ukrainas suverēna teritorija, nepārkāptu Ukrainas saistības pret Rietumu partneriem attiecībā uz Ukrainas rietumiem piegādāto ieroču izmantošanu Ukrainas teritorijā vai norādīto ASV politiku attiecībā uz Ukrainas tiesībām izmantot spēku kontroles atgūšanai no visas tās teritorijas, ieskaitot Krievijas atsavinātās teritorijas 2014. gadā.

  Atslēgas takeaways

  Krievijas spēki veica zemes uzbrukumus pāri Austrumu asij, bet neizdevās virzīt uz ziemeļrietumiem no Slovjanskas un uz austrumiem no Siverskas.

  Krievijas spēki uzsāk ofensīvas operācijas ap Bakhmut, dienvidrietumiem no Avdiivka, un dienvidrietumiem no Donetsk City.

  Krievijas spēki veica neveiksmīgas ofensīvas operācijas Hersonas apgabalā ziemeļu un ziemeļrietumu daļā.

  Krievijas Aizsardzības ministrija apgalvoja, ka Ukrainas spēki Nikopolā gatavojas veikt provokācijas Zaporizhia atomelektrostacijā, iespējams, nosakot informācijas apstākļus tālākai Nikopoles lobīšanai vai pašas provokācijām.

  Čečenijas vienības ir ziņots pārceļas uz Hersonas apgabalu policijas Krievijas militārajiem dezertieri.

  Krievijas spēki cīnās, lai pieņemtu darbā karavīrus pat drošām, prestižām darbavietām.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 15. augusts

  Kateryna Stepaņenko, Grace Mappes, Layne Philipson, Angela Howard, George Barros, un Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Kā ziņots, ka Luhanskas Tautas Republikas (LNR) milicijas elementi atteicās turpināt cīņas Doņeckas apgabalā un sūdzējās par aizskarošu uzbrukumu gaitu ārpus Luhanskas apgabala.

  Atslēgas takeaways

  Ziņots video par LNR karavīriem, kuri atsakās cīnīties Doņeckas apgabalā, liecina par turpmāku sadalījumu starp Krievijas vadītajiem spēkiem.

  Krievijas spēki mēģināja vairākas ierobežotas zemes uzbrukumus ziemeļrietumiem no Slovjanskas.

  Krievu spēki veica vairākas ofensīvas operācijas uz austrumiem un dienvidaustrumiem no Siverskas un ziemeļaustrumiem un dienvidaustrumiem no Bakhmutas.

  Krievijas spēki turpināja veikt ofensīvas operācijas uz ziemeļrietumiem, rietumiem un dienvidrietumiem no Doņeckas pilsētas.

  Krievijas spēki veica ierobežotu zemes uzbrukumu uz ziemeļiem no Harkovas pilsētas.

  Krievijas un Ukrainas spēki turpināja tirgot apsūdzības par Zaporizhia atomelektrostacijas izlobīšanu.

  Sanktpēterburgas iestādes oficiāli noliedza vietējo vīriešu izsaukšanu uz militārajiem vervēšanas un uzņemšanas centriem, lai apspriestu līgumpakalpojumu.

  Krievijas okupācijas iestādes turpināja gatavošanos Ukrainas okupēto teritoriju integrācijai Krievijā.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 14. augusts

  Katerina Stepāņenko, Angela Hovarda, Katherine Lawlor, Karolina Hird, George Barros, un Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Krievijas un pilnvaras karaspēks Ukrainā, visticamāk, darbojas aptuveni sešās spēku grupās, kas orientētas uz Harkovas pilsētu un Harkovas apgabala ziemeļaustrumu; gar Izjas-Slovjanskas līniju; Siverskas-Lisičanskas apgabalu; Bakhmut, Avdiivka-Doņeckas pilsētas teritoriju un Ukrainas dienvidu daļu.

  Atslēgas takeaways

  Krievu un proxy karaspēks Ukrainā darbojas aptuveni sešās spēku grupās.

  Krievijas spēki veica zemes uzbrukumus uz ziemeļiem no Harkovas pilsētas, uz ziemeļrietumiem no Slovjanskas, uz austrumiem no Siverskas, un guva neprecizētus ieguvumus ap Bakhmut.

  Ukrainas spēki ziņots pārsteidza Vāgnera spēku koncentrāciju Popasna, Luhanskas apgabalā, nodarot upurus.

  Četrdesmit divas valstis aicināja Krievijas spēkus izstāties no Zaporizhzhia atomelektrostacijas Enerhodarā, tikai divas līdz četras stundas pirms vēl viens streiks hit Enerhodar.

  Ukrainas spēki pārsteidza Antonivsky ceļu tiltu, iespējams, saglabājot visus trīs ceļu tiltus uz un labajā krastā Dņepro nelietojamas smago tehniku.

  Krievijas militārā darbā pieņemšanas un uzņemšanas centri turpina saskarties ar izaicinājumiem, stimulējot krievus parakstīt militārā dienesta līgumus.

  Krievijas okupācijas varas iestādes turpināja rubleizācijas pasākumus un civilo datu vākšanu okupētajās teritorijās, lai noteiktu nosacījumus aneksijas referendumiem.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 13. augusts

  Karolīna Hirda, Grace Mappes, Angela Howard, George Barros, un Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Ukrainas spēki turpina centienus izjaukt Krievijas zemes sakaru līnijas (GLOCs), kas atbalsta Krievijas spēkus Dņepras upes labajā krastā.

  Atslēgas takeaways

  Ukrainas spēki turpina centienus izjaukt Krievijas zemes sakaru līnijas (GLOCs), kas atbalsta Krievijas spēkus Dņepras upes labajā krastā.

  Krievijas spēki var būt reprioritizing centienus ziemeļaustrumu Doņeckas apgabalā, lai pievērstu Ukrainas uzmanību prom no Dienvidu ass.

  Krievijas spēki veica ierobežotus zemes uzbrukumus uz ziemeļrietumiem no Slovjanskas, uz austrumiem no Siverskas, un uz dienvidiem un austrumiem no Bakhmutas.

  Krievijas spēki veica ierobežotu zemes uzbrukumu uz ziemeļiem no Harkovas pilsētas.

  Krievijas un Ukrainas varas iestādes apsūdzēja viens otru lobīšana Zaporizhzhia atomelektrostacijas.

  Krievijas varas iestādes nemaksā Krievijas rezervistiem un brīvprātīgo vienību locekļiem dienestam Ukrainā.

  Krievijas atbalstītās okupācijas iestādes, iespējams, risina iekšējos izaicinājumus, kas sarežģī centienus pārvaldīt okupācijas režīmus un institūtu atjaunošanas projektus Donbas decimatālajās teritorijās.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  Mēs detalizēti neziņojam par Krievijas kara noziegumiem, jo šīs darbības ir labi aptvertas Rietumu plašsaziņas līdzekļos un tieši neietekmē militārās operācijas, kuras mēs novērtējam un prognozējam. Mēs turpināsim novērtēt un ziņot par šo noziedzīgo darbību ietekmi uz Ukrainas militāro un iedzīvotāju, un jo īpaši par kaujas Ukrainas pilsētās. Mēs pilnībā nosodām šos Krievijas bruņoto konfliktu, Ženēvas konvenciju un cilvēces likumu pārkāpumus, kaut arī mēs tos neaprakstīsim šajos ziņojumos.

  Hronoloģija kartes no augusta 13-17 2022 — Mouseover, lai ritinātu

  Ukrainas konfliktu kartes - 081322-081722

  Skatīt Kara pētījumu institūtu Krievijas iebrukuma interaktīvajā kartē

  Lasīt jaunāko Ukrainas Konfliktu atjauninājumus no institūta Pētījums kara

  * Dalīta ar tiešu skaidru atļauju no Kara izpētes institūta (ISW).

  Par Kara pētījumu metodoloģijas izpētes institūtu

  ISW pētījumu metodoloģija balstās gan uz primārajiem, gan sekundārajiem avotiem, kas ļauj pētniekiem izstrādāt visaptverošu izpratni par situāciju uz vietas. Lai analizētu militāro un politisko attīstību jebkurā konkrētā jomā, ISW pētniecības analītiķiem ir pilnībā jāsaprot ienaidnieka un draudzīgo spēku sistēmas. Viņiem ir jāsaprot arī iedzīvotāju demogrāfija, fiziskais reljefs, politika un šīs teritorijas vēsture. Tas ir analītiskais pamats, lai izprastu konkrētu notikumu iemeslus un izpildītu tām noteiktos pētniecības mērķus. ISW analītiķi arī pavada laiku tādās vietās kā Irākā, Afganistānā un citur, lai gūtu labāku izpratni par drošību un politisko situāciju un novērtētu pašreizējo stratēģiju un politikas īstenošanu. Mūsu pētnieki apkopo datus un analizē tendences, radot granulētu analīzi par notikumiem pētniecības jomās, radot precīzu, augstas izšķirtspējas, savlaicīgu un rūpīgu priekšstatu par situāciju. ISW pētījumu metodoloģija garantē tās panākumus un apņemšanos uzlabot nācijas spēju veikt militārās operācijas, sasniegt stratēģiskos mērķus un reaģēt uz jaunām problēmām, kurām var būt nepieciešama amerikāņu militārās varas izmantošana.

  Par Kara izpētes institūtu

  Kara izpētes institūts veicina informētu izpratni par militārajām lietām, izmantojot uzticamus pētījumus, uzticamu analīzi un novatorisku izglītību. Mēs esam apņēmušies uzlabot nācijas spēju veikt militārās operācijas un reaģēt uz jauniem draudiem, lai sasniegtu ASV stratēģiskos mērķus. ISW ir bezpartijiska, bezpeļņas, sabiedriskās politikas pētniecības organizācija.

  Uzziniet vairāk, iesaistieties un veiciet savu ieguldījumu šodien.

  Papildus lasīšana

  [Ikgadējā atjaunināšana] Starptautiskās kibertiesību normas praksē: interaktīvs rīkkopa

  Datu vēstniecības: nacionālo valstu suverenitāte, drošība un nepārtrauktība

  Avots: ComplexDiscovery