Sun. Jun 26th, 2022
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  הערת העורך: שגרירויות הנתונים מודגשות על ידי ComplexDiscovery לפני תחילת הסכסוך האוקראיני הנוכחי, הן גישה חדשנית להמשכיות הדיגיטלית של מדינות הלאום מכיוון שהן משמשות כהרחבות של ענן של מדינת לאום באמצעות משאבי שרת בבעלות המדינה מחוץ למדינת הלאום גבולות טריטוריאליים פיזיים. עם זאת, מעבר לצורך המבוסס על הריבונות בשגרירויות נתונים, מדינות הלאום צריכות גם לתכנן ולהתכונן לשמר ולאבטח נתונים חיוניים החל מממשלה, חינוך ומידע בנקאי ועד רישומים ומסדי נתונים של המגזר הפרטי ללא קשר למיקום.

  בפוסט זה הוא אוסף לא כולל של מאמרים אינפורמטיביים שעשויים להיות מועילים עבור cybersecurity, ממשל מידע, ואנשי מקצוע גילוי משפטי המבקשים ללמוד עוד על האתגרים, שיקולים, והתנהלות של שימור ואבטחת נתונים במגזר הציבורי והפרטי בעקבות הסכסוך הנוכחי של אוקראינה עם רוסיה.

  תמצית מהוול סטריט ג'ורנל (14 ביוני 2022)

  אוקראינה החלה להעביר נתונים רגישים מחוץ לגבולותיה [1]

  מאת קתרין סטופ

  פקידי ממשלת אוקראינה החלו לאחסן נתונים רגישים מחוץ למדינה כדי להגן עליהם מפני סייבר רוסי ותקיפה פיזית, והם מנהלים משא ומתן עם כמה מדינות אירופיות להעברת מאגרי מידע נוספים לחו"ל.

  מאז תחילת המלחמה, כ -150 רישומים ממשרדי ממשלה ומשרדים שונים, או עותקי גיבוי מהם, הועברו לחו"ל או נמצאים בדיונים שיועברו, אמר ג'ורג 'דובינסקי, סגן שר הטרנספורמציה הדיגיטלית באוקראינה.

  בעבר, חלק גדול ממאגר המידע של הממשלה נערך במרכזי נתונים באוקראינה, והיה צריך להעביר תחילה לענן לפני שניתן יהיה להעביר עותקי גיבוי, אמר. הממשלה העדיפה מסדי נתונים חשובים כדי לעבור ממערכות אחסון נתונים ישנות מדור קודם, ויצרה עותקים של אותם רישומים לאחסון בעננים מחוץ לאוקראינה, אמר.

  "כדי להיות בצד הבטוח, אנחנו רוצים לקבל את הגיבויים שלנו בחו"ל", אמר מר דובינסקי.

  קרא את המאמר המלא.

  תמצית מחדשות אמזון (9 ביוני 2022)

  שמירה על נתוני אוקראינה כדי לשמר את ההווה ולבנות את עתידה [2]

  על ידי צוות אמזון

  לפני הפלישה הרוסית, החוק האוקראיני נדרש נתונים ממשלתיים מסוימים ובחר נתונים במגזר הפרטי להיות מאוחסן בשרתים הממוקמים פיזית באוקראינה. שבוע לפני שהצבא הרוסי פלש למדינה, הפרלמנט של אוקראינה העביר חקיקה כדי לאפשר העברת נתונים ממשלתיים והמגזר הפרטי לענן. כדי להשיג זאת, מנהיגות אוקראינית הוציאה קריאה ציבורית לעזרה. שירותי האינטרנט של אמזון (AWS) היו בין הארגונים הראשונים שהגיבו.

  בגלל הניסיון הקודם של AWS בתגובת אסון ופעילויות המסייעות לארגונים אוקראינים לבנות את הגנות אבטחת הסייבר שלהם להוביל לסכסוך, מומחים טכניים של AWS (כולל אדריכלי פתרונות) הצליחו ליצור במהירות תקשורת מאובטחת עם גורמים בממשלה משרדים בקייב ועם נציגי אוקראינה ברחבי אירופה. ב- 24 בפברואר, יום הפלישה, נפגשו חברי צוות המגזר הציבורי של AWS עם חברי ממשלת אוקראינה. הדיון התמקד בהבאת מכשירי AWS Snowball - חומרת מחשוב ואחסון מוקשחים - לאוקראינה כדי לסייע באבטחה, אחסון והעברה של נתונים לענן.

  השיחה הזאת התקיימה ביום חמישי. בשבת בבוקר הגיעה קבוצה של כדורי שלג לקרקוב שבפולין. מאוחר באותו לילה ובתחילת יום ראשון, הם הגיעו ליעדיהם באוקראינה. מכשירי כדור שלג אלה יהפכו לבסיס למאמץ לשמר את הנתונים של אוקראינה. עבודה על פני אזורי זמן ומחסומי שפה, AWS פתרונות אדריכלים שותפות עם עמיתיהם הטכניים שלהם באוקראינה כדי להתחיל במהירות את התהליך של העברת נתונים קריטיים הממשלה האוקראינית מאובטחת לענן. העברת נתחים עצומים של מידע משרתים מקומיים למרכזי נתונים של AWS נקראת "הגירה" בעסקי הענן.

  ככל שהסכסוך נמשך בחודש הרביעי שלו, AWS ממשיכה להוסיף ליותר מ -10 פטה-בתים (10 מיליון ג'יגה-בייט) של נתונים חיוניים שכבר הועברו מ -27 משרדים אוקראינים, 18 אוניברסיטאות אוקראיניות, בית הספר הגדול ביותר ללימוד מרחוק K—12 (המשרתים מאות אלפי ילדים עקורים), ועשרות חברות במגזר הפרטי אחרות. כרגע יש 61 הגירות נתונים ממשלתיות ל- AWS, עם צפוי להגיע יותר.

  קרא את המאמר המלא.

  חלץ מאתר אמזון (22 ביוני 2022)

  כדור שלג AWS [3]

  שאלות נפוצות

  מהו כדור שלג AWS? AWS Snowball הוא שירות המספק התקנים מאובטחים ומחוספסים, כך שתוכל להביא יכולות מחשוב ואחסון AWS לסביבות הקצה שלך, ולהעביר נתונים אל תוך AWS ומתוך. מכשירים מחוספסים אלה מכונים בדרך כלל מכשירי AWS כדור שלג או AWS כדור שלג אדג '. בעבר, AWS Snowball התייחס ספציפית לגרסת חומרה מוקדמת של מכשירים אלה, אולם המודל הוחלף בחומרה מעודכנת. כעת שירות AWS Snowball פועל עם מכשירי Snowball Edge, הכוללים יכולות מחשוב על הלוח וכן אחסון.

  מהו קצה כדור שלג AWS? AWS Snowball Edge הוא מכשיר מחשוב קצה והעברת נתונים המסופק על ידי שירות AWS Snowball. יש לו אחסון על הלוח וכוח מחשוב המספק שירותי AWS נבחרים לשימוש במיקומי קצה. Snowball Edge מגיע בשתי אפשרויות, אחסון ממוטב ו- Compute Optimized, לתמיכה בעיבוד ואיסוף נתונים מקומיים בסביבות מנותקות כגון ספינות, טחנות רוח ומפעלים מרוחקים.

  קרא את השאלות הנפוצות המלאות.

  תמצית ממגזין חדש/קווים (21 ביוני 2022)

  ככל שהמלחמה נמשכת, מתקיים מרוץ לשמר את ההיסטוריה של אוקראינה [4]

  גיזלה סלים

  "יש מרשם של מקומות היסטוריים שאף אחד לא יכול להרוס - כמו הבניין שלי", אמר בן שמידט, מתנדב SUCHO ומנהל מדעי הרוח הדיגיטליים באוניברסיטת ניו יורק שמנצל את דיור הפקולטה מעורר הקנאה של בית הספר במרכז העיר מנהטן. אף מערכת לא מגנה על אתרים בעלי משמעות תרבותית למדינה. גם אם השרתים של אתרים אלה שוכנים בבטיחות, החברות המארחות אותם יכולות להוריד אותם אם בעליהם אינם יכולים לשלם שכר דירה. "Landmarking אתרים וירטואליים הוא רעיון שיש לנו בראש שלנו במשך זמן מה, אבל מה שקורה עכשיו מוסיף דחיפות."

  אתרים אוקראיניים רבים היו נעלמים אם SUCHO לא היה שומר עותק. בכל יום, בין 14% ל -20% מהאתרים הרשומים אינם מקוונים, אם כי לעתים קרובות הם חוזרים לרשת כאשר החיבור מתייצב, אך לא תמיד. כך היה המקרה של ארכיוני מדינת חרקיב, שהכיל רישומים של אזור שלם: לידות, נישואין, מסמכים של האנשים שברית המועצות גירשה לסיביר. שעות ספורות לאחר שמייסטורוביץ 'סיים בארכיון את אתר הספרייה, הספרייה עצמה קרסה ומחצית מאתר האינטרנט שלה לא מחובר.

  "זה היה מוזר שעבודת הספרייה הפכה פתאום למלהיבה", אמר [סבסטיאן] מג'סטורוביץ '. "ספרנים עושים עבודה חשובה מאוד שהם מקבלים מעט קרדיט על: אחסון בארכיון, חיסכון, קיטלוג. אבל זה בדרך כלל לא ג'יימס בונד עבודה."

  קרא את המאמר המלא.

  תמצית ממאמרי מלחמה (13 במאי 2022)

  הסכסוך באוקראינה ועתיד הרכוש התרבותי הדיגיטלי [5]

  מאת רונלד אלקלה

  באוקראינה, קבוצות כגון שמירת המורשת התרבותית האוקראינית באינטרנט (SUCHO) כבר מירוץ להציל מידע תרבותי דיגיטלי מהשמדה. בראשות שלושה אנשי מקצוע בתחום המורשת התרבותית - קווין דומברובסקי, אן אי קיאס וסבסטיאן מג'סטורוביץ - ומאוישת על ידי מתנדבים, SUCHO מוקדשת לזיהוי וארכוב של "אתרים בסיכון, תוכן דיגיטלי ונתונים במוסדות מורשת תרבות אוקראינית". הקבוצה מסתמכת על שילוב של טכנולוגיות, כגון מכונת Wayback של ארכיון האינטרנט וסורק Browsertrix, כדי לסרוק ולאחסן בארכיון את המידע הדיגיטלי של ארגונים אלה. מטרתם היא לגבות מידע על מורשת דיגיטלית, כולל תוכן מאתרים, תערוכות דיגיטליות ומאמרי עת דיגיטליים, כדי להבטיח שהוא לא יאבד ללא תקנה בסכסוך המתמשך.

  קרא את המאמר המלא.

  דוח יחידת האבטחה הדיגיטלית של מיקרוסופט (27 באפריל, 2022)

  דוח מיוחד: אוקראינה [6]

  על ידי מיקרוסופט

  דוח זה מפרט את פעילות הסייבר שמיקרוסופט צפתה כחלק מהמלחמה באוקראינה, ואת העבודה שעשינו בשיתוף פעולה עם גורמי אבטחת סייבר אוקראינים ומפעלים במגזר הפרטי כדי להגן מפני התקפות סייבר. המעורבות היומיומית המתמשכת של מיקרוסופט קובעת כי מרכיב הסייבר בתקיפת רוסיה על אוקראינה היה הרסני ובלתי נלאה. מטרת דוח זה היא לספק תובנות לגבי היקף, קנה המידה ושיטות השימוש של רוסיה ביכולות הסייבר כחלק מהמלחמה "ההיברידית" הגדולה באוקראינה, להכיר בעבודתם של ארגונים באוקראינה בהגנה מפני יריבים מתמשכים, ולספק המלצות אסטרטגיות ארגונים ברחבי העולם.

  קרא את המאמר המלא.

  תמצית ממרכז המצוינות השיתופי להגנת הסייבר של נאט"ו (1 ביוני 2022)

  הזכויות על פרטיות והגנה על נתונים בזמנים של סכסוך מזוין [7]

  בעריכת ראסל בוכן ואסף לובין

  לוחמה עכשווית מניבה השפעה עמוקה על הזכויות לפרטיות ולהגנה על נתונים. ההתקדמות הטכנולוגית בתחומי המעקב האלקטרוני, אלגוריתמים חזויים, ניתוח נתונים גדולים, ראיות שנוצרו על ידי משתמשים, בינה מלאכותית, אחסון ענן, זיהוי פנים וקריפטוגרפיה מגדירים מחדש את ההיקף, הטבע וקווי המתאר של הפעולות הצבאיות. עם זאת, המשפט ההומניטרי הבינלאומי מציע מעט מאוד כללי לקס מיוחדים לעיבוד, ניתוח, הפצה ושמירה על מידע אישי באופן חוקי. אנתולוגיה ערוכה זו מציעה תיאור חלוצי של היישום העתידי הנוכחי והפוטנציאלי של זכויות דיגיטליות בסכסוך מזוין.

  קרא את המאמר המלא.

  רקע (9 בפברואר 2022)

  שגרירויות נתונים: ריבונות, ביטחון והמשכיות למדינות הלאום [8]

  על ידי מורכבתגילוי

  הגישה לשגרירות הנתונים היא ייחודית מכיוון שמדינות לאום מבחינה היסטורית אחסנו את המידע שלהן בגבולות הטריטוריאליים הפיזיים שלהן. גישה עדכנית זו מספקת את היכולת של מדינת לאום לארח משאבי נתונים ושירותים במרכז נתונים מאובטח מחוץ לגבולותיה הטריטוריאליים הפיזיים ולהפעיל משאבים אלה בעתות משבר, החל מהתקפות סייבר רחבות היקף ועד פלישות צבאיות של מדינות לאום עוינות. גישה זו נועדה גם לספק ריבונות, ביטחון והמשכיות למדינות הלאום במצבים בהם פעולתם של נתונים מתארחים ומשאבי שירות בתוך גבולות טריטוריאליים פיזיים מצטמצמת, נדחתה או נהרסת. על ידי בעל שגרירות נתונים מבוססת, מדינת לאום יכולה לגרש נתונים ושירותים קריטיים ממשלתיים למיקום מאובטח מבחינה דיפלומטית, מה שמאפשר המשכיות של הממשלה עם ההגנות על חסינות וחסינות.

  קרא את המאמר המלא.

  הפניות

  סטופ, סי (2022). אוקראינה החלה להעביר נתונים רגישים מחוץ לגבולותיה. הוול סטריט ג'ורנל. הוחזר 22 ביוני 2022, מ

  שמירה על הנתונים של אוקראינה כדי לשמר את ההווה שלה ולבנות את עתידה. ארה"ב אודות אמזון (2022). הוחזר 22 ביוני 2022, מ

  כדור שלג AWS. שירותי האינטרנט של אמזון בע"מ (2022). הוחזר 22 ביוני 2022, מ

  סלים, ג' (2022). ככל שהמלחמה נמשכת, מתקיים מרוץ לשמר את ההיסטוריה של אוקראינה. מגזין "קווים חדשים". הוחזר 22 ביוני 2022, מ

  אלקלה, ר '(2022). אוקראינה סימפוזיום - הסכסוך אוקראינה ואת העתיד של רכוש תרבותי דיגיטלי - ליבר מכון ווסט פוינט. מכון ליבר ווסט פוינט. הוחזר 22 ביוני 2022, מ

  דו"ח מיוחד: אוקראינה. קומפלקסדיסקוברי.com (2022). הוחזר 22 ביוני 2022, מ

  באכן, ר ', ולובין, א' (2022). הזכויות לפרטיות והגנה על נתונים בזמנים של סכסוך מזוין. CCDCOe.org. הוחזר 22 ביוני 2022, מ

  שגרירויות נתונים: ריבונות, ביטחון והמשכיות למדינות לאום. מורכביםגילוי. (2022). הוחזר 22 ביוני 2022, מ

  קריאה נוספת

  [עדכון שנתי] חוק הסייבר הבינלאומי הלכה למעשה: ערכת כלים אינטראקטיבית

  הגדרת גילוי סייבר? הגדרה ומסגרת

  מקור: קומפלקס דיסקברי

  TCDI לרכישת תרגול הגילוי האלקטרוני של Aon

  According to TCDI Founder and CEO Bill Johnson, “For 30 years,...

  smarsh לרכוש טלמסר

  “As in many other service industries, mobile communication is ubiquitous in...

  רבע אבן דרך? DISCO מכריזה על תוצאות כספיות הרבעון הראשון

  According to Kiwi Camara, Co-Founder and CEO of DISCO, “This quarter...

  חדש מ "ניקס "? ועידת Macquarie אוסטרליה 2022 עדכון מצגת ומסחר

  From a rebalanced leadership team to three concurrent horizons to drive...

  בתנועה? קינטיקה של שוק דיסקברי אלקטרוני 2022: חמישה תחומי עניין

  Recently ComplexDiscovery was provided an opportunity to share with the eDiscovery...

  לסמוך על התהליך? נתוני משימות, הוצאה ועלויות של עיבוד גילוי אלקטרוני 2021

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  השנה בסקירה? נקודות נתוני משימות, הוצאה ועלויות של סקירת גילוי אלקטרוני 2021

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  מבט של 2021 באוסף גילוי אלקטרוני: נקודות נתוני משימות, הוצאה ועלות

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  חמש קריאות נהדרות בנושא סייבר, נתונים וגילוי משפטי ליוני 2022

  From eDiscovery ecosystem players and pricing to data breach investigations and...

  חמש קריאות נהדרות בנושא סייבר, נתונים וגילוי משפטי לחודש מאי 2022

  From eDiscovery pricing and buyers to cyberattacks and incident response, the...

  חמש קריאות נהדרות על סייבר, נתונים וגילוי משפטי באפריל 2022

  From cyber attack statistics and frameworks to eDiscovery investments and providers,...

  חמש קריאות נהדרות על סייבר, נתונים וגילוי משפטי לחודש מרץ 2022

  From new privacy frameworks and disinformation to business confidence and the...