Sun. Jun 26th, 2022
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Redaktora piezīme: Uzsvēra ComplexDiscovery pirms pašreizējā Ukrainas konflikta sākuma, datu vēstniecības ir novatoriska pieeja nacionālo valstu digitālajai nepārtrauktībai, jo tās kalpo kā nacionālās valsts mākoņa paplašināšana, izmantojot valsts serveru resursus ārpus nacionālās valsts fiziskās teritoriālās robežas. Tomēr papildus suverenitātei nepieciešamībai pēc datu vēstniecībām valstu valstīm arī jāplāno un jāsagatavojas, lai saglabātu un nodrošinātu svarīgus datus, sākot no valdības, izglītības un banku informācijas līdz privātā sektora reģistriem un datubāzēm neatkarīgi no atrašanās vietas.

  Sniegts šajā amatā ir visaptverošs informācijas rakstu apkopojums, kas var noderēt kiberdrošības, informācijas pārvaldības un juridiskās atklāšanas speciālistiem, kuri vēlas uzzināt vairāk par problēmām, apsvērumiem un rīcību, saglabājot un nodrošinot publiskā un privātā sektora datus pēc Ukrainas pašreizējo konfliktu ar Krieviju.

  Izraksts no Wall Street Journal (2022. gada 14. jūnijs)

  Ukraina ir sākusi pārvietot sensitīvus datus ārpus tās robežām [1]

  Pēc Catherine Stup

  Ukrainas valdības amatpersonas ir sākušas uzglabāt sensitīvus datus ārpus valsts, lai pasargātu to no Krievijas kibernoziegumiem un fiziskiem uzbrukumiem, un risina sarunas ar vairākām Eiropas valstīm, lai pārvietotu vairāk datu bāzu uz ārzemēm.

  Kopš kara sākuma aptuveni 150 reģistri no dažādām valdības ministrijām un birojiem vai to rezerves kopijas ir pārceltas uz ārzemēm vai tiek pārsūtītas diskusijās, sacīja Ukrainas digitālās transformācijas ministra vietnieks Džordžs Dubinskis.

  Iepriekš liela daļa valdības informācijas trove notika datu centros Ukrainā, un vispirms bija jāpārvieto uz mākoni, pirms dublējumkopijas varētu pārsūtīt, viņš teica. Valdība prioritāti svarīgām datubāzēm, lai pārvietotos no vecās mantotās datu glabāšanas sistēmām, un izveidoja kopijas šo reģistru glabāšanai mākoņos ārpus Ukrainas, viņš teica.

  “Lai būtu drošā pusē, mēs vēlamies, lai mūsu rezerves kopijas ārzemēs,” sacīja Mr Dubinskiy.

  Lasīt pilnu rakstu.

  Izraksts no Amazon News (2022. gada 9. jūnijs)

  Ukrainas datu aizsardzība, lai saglabātu tās tagadni un veidotu tās nākotni [2]

  Pēc Amazon personāla

  Pirms Krievijas iebrukuma Ukrainas tiesību akti pieprasīja noteiktus valdības datus un atlasīt privātā sektora datus glabāt serveros, kas fiziski atrodas Ukrainā. Nedēļu pirms Krievijas militārais iebruka valstī, Ukrainas parlaments pieņēma tiesību aktus, lai ļautu valdības un privātā sektora datus pārvietot uz mākoni. Lai to paveiktu, Ukrainas vadība izbāzt publisku aicinājumu pēc palīdzības. Amazon Web Services (AWS) bija viena no pirmajām organizācijām, kas atbildēja.

  Sakarā ar AWS iepriekšējo pieredzi reaģēšanā uz katastrofām un darbībām, kas palīdz Ukrainas organizācijām veidot savu kiberdrošības aizsardzību konflikta vadībā, AWS tehniskie eksperti (tostarp risinājumu arhitekti) varēja ātri izveidot drošus sakarus ar valdības amatpersonām ministrijām Kijevā un ar Ukrainas pārstāvjiem visā Eiropā. 24. februārī, iebrukuma dienā, AWS publiskā sektora komandas biedri tikās ar Ukrainas valdības locekļiem. Diskusija koncentrējās uz AWS sniega bumbas ierīču — izturīgas skaitļošanas un uzglabāšanas aparatūras — ieviešanu Ukrainā, lai palīdzētu aizsargāt, uzglabāt un pārsūtīt datus uz mākoni.

  Šī saruna bija ceturtdien. Līdz sestdienas rītam Krakovā, Polijā ieradās sniega piku komplekts. Vēlu, ka vakarā un agri svētdien, viņi sasniedza savus galamērķus Ukrainā. Šīs Snowball ierīces kļūtu par pamatu centieniem saglabāt Ukrainas datus. Strādājot pāri laika zonām un valodu barjerām, AWS risinājumu arhitekti sadarbojās ar saviem tehniskajiem kolēģiem Ukrainā, lai ātri sāktu procesu, droši pārvietojot kritiskos Ukrainas valdības datus uz mākoni. Milzīgu informācijas pārsūtīšana no vietējiem serveriem uz AWS datu centriem tiek saukta par “migrāciju” mākoņa biznesā.

  Tā kā konflikts turpinās ceturtajā mēnesī, AWS turpina papildināt vairāk nekā 10 petabaitus (10 miljonus gigabaitu) būtiskus datus, kas jau ir migrēti no 27 Ukrainas ministrijām, 18 Ukrainas universitātēm, lielākās tālmācības K—12 skolas (kas apkalpo simtiem tūkstošu pārvietoto bērnu) un desmitiem citi privātā sektora uzņēmumi. Pašlaik ir 61 valdības datu migrācija uz AWS, un gaidāms, ka tas būs lielāks.

  Lasīt pilnu rakstu.

  Izraksts no Amazon tīmekļa vietnes (2022. gada 22. jūnijs)

  AWS sniegapika [3]

  Biežāk uzdotie jautājumi

  Kas ir AWS Snowball? AWS Snowball ir pakalpojums, kas nodrošina drošas, izturīgas ierīces, lai jūs varētu izmantot AWS skaitļošanas un glabāšanas iespējas savā vidē, kā arī pārsūtīt datus uz AWS un no tās. Šīs nelīdzens ierīces parasti dēvē par AWS Snowball vai AWS Snowball Edge ierīcēm. Iepriekš AWS Snowball īpaši atsaucās uz šo ierīču agrīnu aparatūras versiju, tomēr šis modelis ir aizstāts ar atjauninātu aparatūru. Tagad AWS Snowball pakalpojums darbojas ar Snowball Edge ierīcēm, kas ietver borta skaitļošanas iespējas, kā arī uzglabāšanu.

  Kas ir AWS Snowball Edge? AWS Snowball Edge ir malas skaitļošanas un datu pārraides ierīce, ko nodrošina AWS Snowball pakalpojums. Tā ir borta uzglabāšanas un skaitļošanas jaudu, kas nodrošina izvēlieties AWS pakalpojumus izmantošanai malu vietās. Snowball Edge nāk divas iespējas, Storage Optimized un Compute Optimized, lai atbalstītu vietējo datu apstrādi un vākšanu atvienotā vidē, piemēram, kuģiem, vējdzirnavas, un attālās rūpnīcās.

  Izlasiet pilnu FAQ.

  Izraksts no New/Lines Magazine (2022. gada 21. jūnijs)

  Tā kā karš Drags On, Race ir afoot saglabāt Ukrainas vēsturi [4]

  Pēc Gisela Salim

  “Ir vēsturisku vietu reģistrs, ko neviens nevar nojaukt, tāpat kā mana ēka,” teica Ben Schmidt, SUCHO brīvprātīgais un digitālo humanitāro zinātņu direktors Ņujorkas universitātē, kurš izmanto skolas apskaužamo fakultātes mājokli Manhetenas centrā. Tomēr neviena sistēma neaizsargā valsts kultūras nozīmes tīmekļa vietnes. Pat ja šo vietņu serveri dzīvo drošībā, uzņēmumi, kas tos uzņem, var tos noņemt, ja to īpašnieki nevar maksāt īri. “Virtuālo vietņu orientieri ir ideja, kas mums kādu laiku ir bijusi mūsu prātos, bet tas, kas notiek tagad, ir steidzami.”

  Daudzas Ukrainas tīmekļa vietnes būtu pazudušas, ja SUCHO nebūtu saglabājis kopiju. Jebkurā dienā starp 14% un 20% no uzskaitītajām tīmekļa vietnēm ir bezsaistē, lai gan tās bieži atgriežas tiešsaistē, kad savienojums stabilizējas, bet ne vienmēr. Tāds bija Harkhivas Valsts arhīva gadījums, kurā bija visa reģiona ieraksti: dzimšana, laulības, to cilvēku dokumenti, kurus Padomju Savienība padzīja uz Sibīriju. Tikai stundas pēc tam, kad Majstorovičs pabeidza bibliotēkas tīmekļa vietnes arhivēšanu, pati bibliotēka sabruka un puse no tās tīmekļa vietnes nonāca bezsaistē.

  “Tas bija dīvaini, ka bibliotēkas darbs pēkšņi kļuva aizraujošs,” teica [Sebastians] Majstorovičs. “Bibliotekāri veic ļoti svarīgu darbu, par ko viņi saņem maz kredītu: arhivēšana, saglabāšana, kataloģizēšana. Bet tas parasti nav Džeimsa Bonda darbs.”

  Lasīt pilnu rakstu.

  Izraksts no pantiem kara (13 maijs, 2022)

  Ukrainas konflikts un digitālās kultūras īpašuma nākotne [5]

  Pēc Ronalda Alkala

  Ukrainā, grupas, piemēram, Saving Ukrainas kultūras mantojuma tiešsaistē (SUCHO) ir sacīkšu, lai saglabātu digitālo kultūras informāciju no iznīcināšanas. “SUCHO” vada trīs kultūras mantojuma profesionāļi — Kvinns Dombrovskis, Anne E. Kijas un Sebastians Majstorovičs — un kurā strādā brīvprātīgie, SUCHO ir veltīts, lai identificētu un arhivētu “riska vietas, digitālo saturu un datus Ukrainas kultūras mantojuma iestādēs”. Grupa balstās uz tehnoloģiju kombināciju, piemēram, interneta arhīva Wayback Machine un Browsertrix kāpurķēžu, lai pārmeklētu un arhivētu šo organizāciju digitālo informāciju. To mērķis ir dublēt digitālā mantojuma informāciju, tostarp tīmekļa vietņu saturu, digitālos eksponātus un digitalizētus žurnālu rakstus, lai nodrošinātu, ka šī informācija netiek neatgriezeniski zaudēta notiekošajā konfliktā.

  Lasīt pilnu rakstu.

  Microsoft digitālās drošības vienības atskaite (2022. gada 27. aprīlis)

  Īpašais ziņojums: Ukraina [6]

  Microsoft

  Šajā ziņojumā detalizēti aprakstīta kiberaktivitāte, ko Microsoft ir novērojusi kā daļu no kara Ukrainā, kā arī darbu, ko esam paveikuši sadarbībā ar Ukrainas kiberdrošības amatpersonām un privātā sektora uzņēmumiem, lai aizstāvētu pret kiberuzbrukumiem. Microsoft pastāvīgā ikdienas iesaiste nosaka, ka Krievijas uzbrukuma Ukrainai kiberkomponents ir destruktīvs un nežēlīgs. Šā ziņojuma mērķis ir sniegt ieskatu Krievijas kiberspēju izmantošanas jomā, mērogā un metodēs, kas ir daļa no liela mēroga “hibrīda” kara Ukrainā, atzīt Ukrainas organizāciju darbu, kas aizstāv pret pastāvīgiem pretiniekiem, un sniegt stratēģiskus ieteikumus organizācijām visā pasaulē.

  Lasīt pilnu rakstu.

  Izraksts no NATO kooperatīvā kiberaizsardzības izcilības centra (2022. gada 1. jūnijs)

  Tiesības uz privātumu un datu aizsardzību bruņotu konfliktu laikā [7]

  Rediģēja Russell Buchan un Asaf Lubin

  Mūsdienu karadarbība būtiski ietekmē tiesības uz privātumu un datu aizsardzību. Tehnoloģiskie sasniegumi elektroniskās novērošanas, prognozēšanas algoritmu, lielo datu analīzes, lietotāju radīto pierādījumu, mākslīgā intelekta, mākoņu glabāšanas, sejas atpazīšanas un kriptogrāfijas jomās no jauna definē militāro operāciju apjomu, raksturu un kontūras. Tomēr starptautiskajās humanitārajās tiesībās ir ļoti maz, ja tādi ir, lex specialis noteikumu par personas informācijas likumīgu apstrādi, analīzi, izplatīšanu un saglabāšanu. Šī rediģētā antoloģija piedāvā novatorisko pārskatu par pašreizējo un iespējamo turpmāko digitālo tiesību piemērošanu bruņotos konfliktos.

  Lasīt pilnu rakstu.

  Backgrounder (februāris 9, 2022)

  Datu vēstniecības: nacionālo valstu suverenitāte, drošība un nepārtrauktība [8]

  Pēc kompleksnoteikšanas

  Datu vēstniecības pieeja ir unikāla, jo nacionālās valstis vēsturiski ir saglabājušas savu informāciju savās fiziskajās teritoriālajās robežās. Šī nesenā pieeja nodrošina iespēju nacionālajai valstij glabāt datu un pakalpojumu resursus drošā datu centrā ārpus tās fiziskajām teritoriālajām robežām un izmantot šos resursus krīzes laikā, sākot no liela mēroga kiberuzbrukumiem līdz naidīgu valstu militāriem iebrukumiem. Šī pieeja ir paredzēta arī tam, lai nodrošinātu suverenitāti, drošību un nepārtrauktību nacionālajām valstīm situācijās, kad mitināto datu un pakalpojumu resursu darbība fiziskajās teritoriālajās robežās tiek samazināta, liegta vai iznīcināta. Valsts, kurai ir izveidota datu vēstniecība, var izceļot valdībai svarīgus datus un pakalpojumus uz diplomātiski drošu atrašanās vietu, nodrošinot valdības nepārtrauktību ar imunitātes un neaizskaramības aizsardzību.

  Lasīt pilnu rakstu.

  Atsauces

  Stups, C. (2022). Ukraina ir sākusi pārvietot sensitīvus datus ārpus tās robežām. Wall Street Journal. Iegūts 2022. gada 22. jūnijā, no

  Ukrainas datu saglabāšana, lai saglabātu tās tagadni un veidotu savu nākotni. ASV Par Amazon. (2022). Iegūts 2022. gada 22. jūnijā, no

  AWS sniegapika. Amazon Web Services, Inc. (2022). Iegūts 2022. gada 22. jūnijā, no

  Salim, G. (2022). Tā kā karš Drags On, Race ir Afoot saglabāt Ukrainas vēsturi. Jaunas līnijas Magazine. Iegūts 2022. gada 22. jūnijā, no

  Alkala, R. (2022). Ukraina simpozijs - Ukrainas konflikts un Digitālās kultūras īpašuma nākotne - Lieber institūts West Point. Lieber institūts West Point. Iegūts 2022. gada 22. jūnijā, no

  Īpašais ziņojums: Ukraina. ComplexDiscovery.com. (2022). Iegūts 2022. gada 22. jūnijā, no

  Buchan, R., un Lubin, A. (2022). Tiesības uz privātumu un datu aizsardzību bruņotu konfliktu laikā. CCDCoe.org. Iegūts 2022. gada 22. jūnijā, no

  Datu vēstniecības: nacionālo valstu suverenitāte, drošība un nepārtrauktība. ComplexDiscovery. (2022). Iegūts 2022. gada 22. jūnijā, no

  Papildus lasīšana

  [Ikgadējā atjaunināšana] Starptautiskās kibertiesību normas praksē: interaktīvs rīkkopa

  Definējot Cyber Discovery? Definīcija un ietvars

  Avots: ComplexDiscovery

  Kiberkara agrīnās mācības: jauns Microsoft ziņojums par Ukrainas aizstāvību

  According to a new report from Microsoft, the Russian invasion relies...

  No nepārtrauktības līdz kultūrai? Ukrainas publiskā un privātā sektora datu saglabāšana un nodrošināšana

  Highlighted by ComplexDiscovery prior to the start of the current Ukrainian...

  Ņemot vērā piekļuves kontroles politikas modeļus? Piekļuves kontroles sistēmu blokķēde (NIST)

  As current information systems and network architectures evolve to be more...

  Draugi zemās vietās? Verizon 2022. gada datu aizsardzības pārkāpumu izmeklēšanas ziņojums

  The 15th Annual Data Breach Investigations Report (DBIR) from Verizon looked...

  TCDI, lai iegādātos Aon e-datu atklāšanas praksi

  According to TCDI Founder and CEO Bill Johnson, “For 30 years,...

  Smarsh iegādāties Telemessage

  “As in many other service industries, mobile communication is ubiquitous in...

  Pāreja kvartāls? DISCO paziņo par 2022. gada 1. ceturkšņa finanšu rezultātiem

  According to Kiwi Camara, Co-Founder and CEO of DISCO, “This quarter...

  Jauns no Nuix? Macquarie Australia Conference 2022 prezentācijas un tirdzniecības atjauninājums

  From a rebalanced leadership team to three concurrent horizons to drive...

  Pārvietot? 2022 E-datu atklāšanas tirgus kinētika: piecas interesējošas jomas

  Recently ComplexDiscovery was provided an opportunity to share with the eDiscovery...

  Uzticēšanās procesam? 2021 e-datu atklāšanas apstrādes uzdevums, tērēšana un izmaksu dati

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  Gads pārskatā? 2021 e-atklāšanas pārskatīšanas uzdevums, tērēšana un izmaksu datu punkti

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  2021 Apskatiet e-atklāšanas kolekciju: uzdevumu, tērēšanas un izmaksu datu punkti

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  Pieci Great lasa par kibernoziegumu, datu un juridisko atklājumu par jūnijs 2022

  From eDiscovery ecosystem players and pricing to data breach investigations and...

  Pieci Great lasa par kibernoziegumu, datu un juridisko atklājumu par maiju 2022

  From eDiscovery pricing and buyers to cyberattacks and incident response, the...

  Pieci Great lasa par kibernoziegumu, datu un juridisko atklājumu 2022. gada aprīlī

  From cyber attack statistics and frameworks to eDiscovery investments and providers,...

  Pieci Great lasa par kibernoziegumiem, datiem un juridisko atklājumu 2022. gada martā

  From new privacy frameworks and disinformation to business confidence and the...

  Hot or Not? 2022. gada vasaras e-datu atklāšanas uzņēmumu uzticības aptauja

  Since January 2016, 2,701 individual responses to twenty-six quarterly eDiscovery Business...

  Liekums vai deformācija? Astoņu pusgada e-datu atklāšanas cenu apsekojumu apkopojums

  Initiated in the winter of 2019 and conducted eight times with...

  Barošana trakums? 2022. gada vasaras e-datu atklāšanas cenu apsekojuma rezultāti

  Initiated in the winter of 2019 and conducted eight times with...

  Pārspriegums vai plātīties? Astoņpadsmit novērojumi par e-atklāšanas uzņēmējdarbības uzticību 2022. gada pavasarī

  In the spring of 2022, 63.5% of survey respondents felt that...