Sun. Oct 2nd, 2022
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Uwaga redaktora: Jednym z najdokładniejszych i najbardziej szczegółowych źródeł bieżących aktualizacji kryzysu na Ukrainie jest aktualizacja konfliktu na Ukrainie wydana przez Institute for the Study of War. Instytut Studiów Wojny (ISW) jest organizacją 501 (c) (3) i prowadzi badania ściśle bezpartyjne, nieideologiczne, oparte na faktach. ISW stara się promować świadome zrozumienie wojen i spraw wojskowych poprzez kompleksowe, niezależny, oraz dostępne badania i analizy typu open source. Badania ISW są udostępniane ogółowi społeczeństwa, praktykujący wojskowi, decydenci, i członków mediów. Zapewnienie codziennej syntezy kluczowych wydarzeń związanych z rosyjską agresją na Ukrainę, Aktualizacje ISW mogą przynieść korzyści cyberbezpieczeństwu, zarządzanie informacjami, i prawników zajmujących się odkryciem, którzy podążają za biznesem, Technologia informacyjna, oraz trendy i trajektorie prawne, na które wpływ ma i wynikające z obecny konflikt Ukraina.

  Ocena i mapy*

  Oceny konfliktów na Ukrainie - przegląd w mapach

  Instytut Studiów Wojny (ISW), Zespół Rosji

  Projekt Critical Threats Project (CTP), American Enterprise Institute

  Ogólne informacje ogólne dotyczące oceny

  ISW systematycznie publikuje rosyjskie oceny kampanii, które obejmują mapy podkreślające ocenioną kontrolę terenu na Ukrainie i główne rosyjskie osie manewrowe.

  Mapy te uzupełniają codzienne produkty syntetyczne, które obejmują kluczowe wydarzenia związane z odnowioną rosyjską agresją na Ukrainę.

  Oceny rosyjskiej kampanii ofensywnej

  Wrzesień 21, 2022

  Autor: Karolina Hird, Kateryna Stepanenko, Grace Mappes, Mason Clark, Kat Lawlor i Frederick W. Kagan

  Kluczowy rozwój

  Ogłoszenie prezydenta Rosji Władimira Putina o „częściowej mobilizacji” 21 września odzwierciedlało wiele problemów, z jakimi boryka się Rosja podczas słabnącej inwazji na Ukrainę, której Moskwa raczej nie rozwiąże w nadchodzących miesiącach. Putin również zdecydowanie nie powiedział, że rosyjski parasol nuklearny obejmie anektowane obszary Ukrainy ani nie powiązał mobilizacji z aneksją.

  Kluczowe dania na wynos

  Ogłoszona „częściowa mobilizacja” prezydenta Rosji Władimira Putina nie wpłynie istotnie na przebieg wojny w nadchodzących miesiącach.

  Putin nie zagroził wprost użyciem broni jądrowej, jeśli Ukraina kontynuuje operacje kontrofensywne w celu wyzwolenia okupowanych obszarów po aneksji Rosji.

  Siły ukraińskie prawdopodobnie kontynuowały ofensywne operacje wokół Lymana.

  Siły ukraińskie przeprowadziły strajki na północ i wschód od miasta Chersoniu w ramach kampanii zakazu na poziomie operacyjnym przeciwko rosyjskiej logistyce, wojskowy, i aktywa transportowe w obwodzie chersońskim.

  Źródła ukraińskie i rosyjskie zidentyfikowały we wrześniu trzy obszary aktywności kinetycznej: na północny zachód od Chersoniu, w pobliżu ukraińskiego przyczółka nad rzeką Inhulets, i na południe od granicy obwodu chersonowo-dniepropietrowskiego wokół Wysokopillya.

  Rosyjskie podmioty federalne (regiony) kontynuują wysiłki krypto-mobilizacji niezależnie od deklaracji częściowej mobilizacji prezydenta Rosji Władimira Putina.

  Administratorzy okupacji mianowani przez Rosję prawdopodobnie zwiększają środki egzekwowania prawa i filtracji na okupowanych obszarach Ukrainy w ramach przygotowań do pozorowanych referendów aneksji Rosji.

  Przeczytaj pełną aktualizację.

  Wrzesień 20, 2022

  Autorstwa: Katherine Lawlor, Karolina Hird, George Barros i Frederick W. Kagan

  Kluczowy rozwój

  Mianowani przez Rosję urzędnicy okupacyjni w obwodzie ługańskim, donieckim, chersońskim i zaporoskim ogłosili 20 września, że przeprowadzą „referendum” w sprawie przystąpienia do Rosji, a głosowanie odbędzie się w dniach 23-27 września.

  Kluczowe dania na wynos

  Mianowani przez Rosję urzędnicy okupacyjni w obwodzie ługańskim, donieckim, chersońskim i zaporoskim ogłosili 20 września, że przeprowadzą „referendum” w sprawie przystąpienia do Rosji, a głosowanie odbędzie się w dniach 23-27 września.

  Plany aneksji Kremla są skierowane przede wszystkim do odbiorców krajowych; Putin prawdopodobnie zamierza poprawić zdolności wytwarzania sił rosyjskich, wzywając Rosjan do zgłoszenia się na ochotnika do wojny rzekomo w celu obrony nowo odebranego terytorium rosyjskiego.

  Siły ukraińskie nadal zakłócają trwające rosyjskie wysiłki na rzecz przywrócenia naziemnych linii komunikacyjnych (GLOC) przez rzekę Dniepr w obwodzie chersońskim.

  Siły rosyjskie prawdopodobnie atakują ukraińską infrastrukturę hydrotechniczną w obwodzie charkowskim i ługańskim, aby zagrozić ukraińskim pozycjom wzdłuż rzeki Siverskyi Doniec.

  Siły rosyjskie przeprowadziły ataki naziemne w obwodzie donieckim 20 września.

  Siły rosyjskie nie przeprowadziły we wrześniu żadnych potwierdzonych ataków naziemnych na zachód od Hulyaipole 20 i kontynuowały rutynowe ataki artyleryjskie w całym obwodzie zaporoskim.

  Siły rosyjskie nadal degradują swoje możliwości wytwarzania sił, kanibalizując elementy szkoleniowe do walki w formacjach bojowych na Ukrainie.

  Przeczytaj pełną aktualizację.

  Wrzesień 19, 2022

  Autorstwa: Karolina Hird, Katherine Lawlor, Mason Clark i Frederick W. Kagan

  Kluczowy rozwój

  Pilna dyskusja 19 września wśród rosyjskich pełnomocników o potrzebie natychmiastowego aneksowania przez Rosję obwodów ługańskich i donieckich (większość z nich nie znajduje się pod rosyjską kontrolą) sugeruje, że trwająca północna kontrofensywa Ukrainy panikuje siły zastępcze i niektórych decydentów Kremla.

  Kluczowe dania na wynos

  Pilna dyskusja 19 września wśród rosyjskich pełnomocników o potrzebie natychmiastowego aneksowania przez Rosję obwodów ługańskich i donieckich (większość z nich nie znajduje się pod rosyjską kontrolą) sugeruje, że trwająca północna kontrofensywa Ukrainy panikuje siły zastępcze i niektórych decydentów Kremla.

  Ukraińskie sukcesy kontrofensywne to poniżające morale rosyjskich jednostek, które były uważane za elity przed inwazją na Ukrainę.

  Siły ukraińskie prawdopodobnie kontynuują ograniczone i zlokalizowane operacje ofensywne przez rzekę Oskil i wzdłuż linii Lyman-Yampil-Bilohorivka.

  Siły rosyjskie kontynuowały ataki naziemne na południe od Bakhmutu.

  Siły ukraińskie nadal atakują rosyjskie wojsko, transport, i aktywa logistyczne w obwodzie chersońskim.

  Źródła ukraińskie i rosyjskie zidentyfikowały we wrześniu trzy obszary aktywności kinetycznej 19: na północny zachód od Chersoniu, w pobliżu ukraińskiego przyczółka nad rzeką Inhulets, oraz w północnym obwodzie chersońskim w pobliżu Olhine.

  Wielkość jednostek wolontariuszy, które Rosja może wygenerować, prawdopodobnie maleje.

  Przeczytaj pełną aktualizację.

  Wrzesień 18, 2022

  Kateryna Stepanenko, Karolina Hird, Katherine Lawlor, George Barros i Fryderyk W. Kagan

  Kluczowy rozwój

  Prezydent Rosji Władimir Putin coraz częściej polega na nieregularnych siłach ochotniczych i zastępczych, a nie konwencjonalnych jednostkach i formacjach Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

  Kluczowe dania na wynos

  Wydaje się, że prezydent Rosji Władimir Putin w coraz większym stopniu polega na nieregularności, słabo wyszkolone jednostki wolontariuszy i pełnomocników ad hoc, zamiast próbować odbudować uszkodzone lub zniszczone konwencjonalne rosyjskie jednostki sił lądowych.

  Siły ukraińskie nadal konsolidują pozycje na wschodnim brzegu rzeki Oskil w obwodzie charkowskim pomimo rosyjskich wysiłków na rzecz ich powstrzymania.

  Siły rosyjskie w zachodnim obwodzie chersoń mogą próbować wrócić do bardziej obronnych pozycji w kontrolowanym wycofaniu się, aby uniknąć chaotycznego odwrotu, który charakteryzował upadek rosyjskiej obrony w Charkowie na początku września.

  Siły rosyjskie poniosły druzgocące straty siły roboczej i sprzętu w walce o wschodnią Ukrainę, a zwłaszcza podczas kontrofensywy ukraińskiego Charkowa. Wiele rosyjskich jednostek pancernych i zmechanizowanych zostało prawdopodobnie skutecznie zniszczonych zgodnie z ocenami opublikowanymi 18 września.

  Przeczytaj pełną aktualizację.

  Wrzesień 17, 2022

  Autor: Kateryna Stepanenko, Grace Mappes, Angela Howard i Frederick W. Kagan

  Kluczowy rozwój

  Siły rosyjskie nadal prowadzą bezsensowne operacje ofensywne wokół miasta Donieck i Bakhmutu, zamiast skupiać się na obronie przed ukraińskimi kontrofensywami, którzy nadal się rozwijają.

  Kluczowe dania na wynos

  Siły rosyjskie nadal priorytetowo traktują strategicznie bezsensowne operacje ofensywne wokół miasta Donieck i Bakhmutu nad obroną przed kontynuowaniem ukraińskich operacji kontrofensywnych w obwodzie charkowskim.

  Siły ukraińskie wyzwoliły osadę na południowy zachód od Lyman i prawdopodobnie nadal poszerzają swoją pozycję w okolicy.

  Siły ukraińskie kontynuowały kampanię zakazową w obwodzie chersońskim.

  Siły rosyjskie nadal przeprowadzały nieudane ataki wokół Bakhmutu i Avdiivki.

  Ukraińskie źródła podały rozległe ataki partyzanckie na rosyjskie aktywa wojskowe i logistykę w południowym obwodzie zaporoskim.

  Rosyjscy urzędnicy nadal podejmowali działania krypto-mobilizacyjne, aby wygenerować siły do wojennych rosyjskich wysiłków wojennych.

  Władze rosyjskie pracują nad umieszczeniem 125 „sierot” ukraińskich dzieci z okupowanego obwodu donieckiego z rodzinami rosyjskimi.

  Przeczytaj pełną aktualizację.

  Nie informujemy szczegółowo o rosyjskich zbrodniach wojennych, ponieważ działania te są dobrze omówione w zachodnich mediach i nie wpływają bezpośrednio na operacje wojskowe, które oceniamy i prognozujemy. Będziemy nadal oceniać i informować o skutkach tych działań przestępczych na ukraińskie wojsko i ludność, a zwłaszcza na walkę na ukraińskich obszarach miejskich. Całkowicie potępiamy te rosyjskie naruszenia praw konfliktów zbrojnych, konwencji genewskich i ludzkości, mimo że nie opisujemy ich w tych raportach.

  Chronologia map od 17 - 21 września 2022 r. — Przewiń

  Mapy konfliktu na Ukrainie - 091722-092122

  Zobacz Interaktywną Mapę Inwazji Rosyjskiej Instytutu Badań Wojennych

  Przeczytaj najnowsze aktualizacje dotyczące konfliktów na Ukrainie z Instytutu Studiów Wojny

  * Udostępnione za bezpośrednią wyraźną zgodą Instytutu Studiów Wojny (ISW).

  O Instytucie Badań nad Metodologią Badań Wojennych

  Metodologia badań ISW opiera się zarówno na źródłach pierwotnych, jak i wtórnych, umożliwiając naukowcom wszechstronne zrozumienie sytuacji w terenie. Aby przeanalizować rozwój militarny i polityczny w danym obszarze, analitycy badawczy ISW muszą w pełni zrozumieć systemy wroga i sił przyjaznych. Muszą także rozumieć demografię populacji, teren fizyczny, Polityka, i historię tego obszaru. Stanowi to podstawę analityczną do zrozumienia przyczyn konkretnych zmian i realizacji wyznaczonych im celów badawczych. Analitycy ISW spędzają również czas w miejscach takich jak Irak, Afganistan, i gdzie indziej, aby lepiej zrozumieć bezpieczeństwo i sytuację polityczną oraz ocenić wdrażanie obecnych strategii i polityk. Nasi badacze zbierają dane i analizują trendy, tworząc szczegółową analizę zmian w obszarach badań, tworząc dokładne, wysoka rozdzielczość, aktualny, i dokładny obraz sytuacji. Metodologia badań ISW gwarantuje jej sukces i zaangażowanie w poprawę zdolności narodu do wykonywania operacji wojskowych, osiągnąć cele strategiczne, i reagować na pojawiające się problemy, które mogą wymagać użycia amerykańskiej siły wojskowej.

  O Instytucie Studiów Wojny

  Institute for the Study of War rozwija świadome zrozumienie spraw wojskowych poprzez rzetelne badania, zaufana analiza, i innowacyjna edukacja. Dążymy do poprawy zdolności narodu do wykonywania operacji wojskowych i reagowania na pojawiające się zagrożenia w celu osiągnięcia celów strategicznych USA. ISW jest bezpartyjna, niedochodowy, organizacja badawcza zajmująca się polityką publiczną.

  Ucz się więcej, zaangażować się, i wnieś wkład już dziś.

  Dodatkowy odczyt

  [Roczna aktualizacja] Międzynarodowe prawo cybernetyczne w praktyce: Interaktywny zestaw narzędzi

  Ambasady danych: Suwerenność, Bezpieczeństwo, i ciągłość dla państw narodowych

  Źródło: complexDiscovery

  Gotowy na rynek? IDC uznaje DISCO za lidera oprogramowania do wczesnej oceny przypadków

  “As innovation continues to impact and disrupt the legal world, we’ve...

  Budowanie siły roboczej ds. Cyberbezpieczeństwa? Europejskie ramy umiejętności w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego

  According to ENISA's Executive Director, Juhan Lepassaar, "The future security of...

  Ochylając się do przodu? Plan strategiczny CISA 2023-2025

  The purpose of the CISA Strategic Plan is to communicate the...

  Ciągła poprawa ryzyka? Q3 Cyber Podsumowanie od Cowbell Cyber

  According to Manu Singh, director of risk engineering at Cowbell, "Every...

  Ediscovery Fuzje, przejęcia i inwestycje w III kwartale 2022 r.

  From HaystackID and Relativity to Exterro and TCDI, the following findings,...

  Zarzuty i zaprzeczenia? Nuix zauważa postępowania egzekucyjne ASIC

  The recent investor news update from Nuix on 29 September 2022,...

  Ujawniająca odpowiedź? Nuix odpowiada na prośbę ASX o informacje

  The following investor news update from Nuix shares a written response...

  Ujawnianie raportów? Nuix Notes Spekulacje prasowe

  According to a September 9, 2022 market release from Nuix, the...

  W ruchu? 2022 Kinetyka rynku ediscovery: pięć obszarów zainteresowań

  Recently ComplexDiscovery was provided an opportunity to share with the eDiscovery...

  Ufasz Procesowi? 2021 Zadanie przetwarzania eDiscovery, dane dotyczące wydatków i kosztów

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  Rok w przeglądzie? 2021 Punkty danych zlecenia eDiscovery do przeglądu, wydatków i kosztów

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  Zbiór eDiscovery Collection 2021: Punkty danych zadań, wydatków i kosztów

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  Pięć świetnych lektur na temat cyberprzestrzeni, danych i odkryć prawnych na wrzesień 2022

  From privacy legislation and special masters to acquisitions and investigations, the...

  Pięć świetnych lektur na temat cyberprzestrzeni, danych i odkryć prawnych na sierpień 2022

  From AI and Big Data challenges to intriguing financial and investment...

  Pięć świetnych lektur na temat cyberprzestrzeni, danych i odkryć prawnych na lipiec 2022

  From lurking business undercurrents to captivating deepfake developments, the July 2022...

  Pięć świetnych lektur na temat cyberprzestrzeni, danych i odkryć prawnych na czerwiec 2022

  From eDiscovery ecosystem players and pricing to data breach investigations and...

  Problemy z bańką? Metryki operacyjne eDISCOVERY jesienią 2022 r.

  In the fall of 2022, 89 eDiscovery Business Confidence Survey participants...

  Chłodniejsze temperatury? Spadek 2022 Wyniki ankiety dotyczącej zaufania biznesowego eDISCOVERY

  Since January 2016, 2,874 individual responses to twenty-eight quarterly eDiscovery Business...

  Odgięcie czy ugięcie? Łączny przegląd ośmiu półrocznych ankiet cenowych ediscovery

  Initiated in the winter of 2019 and conducted eight times with...

  Zmiana prądów? Osiemnaście uwag na temat zaufania biznesowego do eDISCOVERY latem 2022 r.

  In the summer of 2022, 54.8% of survey respondents felt that...

  Znacząca porażka operacyjna? Oceny konfliktów na Ukrainie w mapach (27 września - 1 października 2022 r.)

  According to a recent update from the Institute for the Study...

  Percepcja i rzeczywistość? Oceny konfliktów na Ukrainie w mapach (wrzesień 22 - 26, 2022)

  According to a recent update from the Institute for the Study...

  Opcje nuklearne? Oceny konfliktów na Ukrainie w mapach (wrzesień 17 - 21, 2022)

  According to a recent update from the Institute for the Study...

  Masowe groby i komory tortur? Oceny konfliktów na Ukrainie w mapach (wrzesień 12 - 16, 2022)

  According to a recent update from the Institute for the Study...