Thu. Feb 9th, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Примітка редактора: Одним з найбільш точних і докладних джерел для поточної інформації про українську кризу є оновлення українського конфлікту від Інституту вивчення війни. Інститут вивчення війни (ISW) є організацією 501 (c) (3) і виробляє суворо безпартійні, неідеологічні, засновані на фактах дослідження. ISW прагне сприяти інформованого розуміння війни та військових справ шляхом всебічних, незалежних та доступних досліджень та аналізу з відкритим кодом. Дослідження ISW доступні широкій громадськості, військовим практикам, політикам та членам ЗМІ. Забезпечуючи щоденний синтез ключових подій, пов'язаних з російською агресією проти України, оновлення ISW можуть принести користь фахівцям з кібербезпеки, управління інформацією та правових відкриттів, оскільки вони слідкують за діловими, інформаційними технологіями та правовими тенденціями та траєкторіями, на які впливають та випливають з поточний конфлікт в Україні.

  Оцінка та карти*

  Оцінки конфліктів в Україні — огляд на картах

  Інститут вивчення війни (ISW), збірна Росії

  Проект «Критичні загрози» (CTP), Американський інститут підприємництва

  Загальна оцінка Довідкова інформація

  ISW систематично публікує російські оцінки кампанії, які включають карти, що висвітлюють оцінений контроль місцевості в Україні та основні російські осі маневру.

  Ці карти доповнюють щоденну синтетичну продукцію, яка охоплює ключові події, пов'язані з оновленою російською агресією проти України.

  Оцінки російської наступальної кампанії

  Листопад 6, 2022

  Катерина Степаненко та Мейсон Кларк

  Ключова розробка

  Ключові кремлівські чиновники почали колективно деескалацію своєї риторики щодо застосування ядерної зброї на початку листопада. Міністерство закордонних справ Росії 2 листопада оприлюднило заяву про «запобігання ядерній війні», в якій заявив, що Росія «суворо і послідовно керується постулатом неприпустимості ядерної війни, в якій не може бути переможців, і яку ніколи не можна розв'язувати.

  Ключові винос

  Фінансист Wagner Group Євген Пригожин 6 листопада підтвердив, що Група Вагнера створює навчально-управлінські центри для місцевих «народних ополченців» в Курській та Білгородській областях.

  Російські міліблогери посилили повідомлення про те, що 155-а військово-морська піхотна бригада зазнала серйозних втрат під час недавнього наступального поштовху на Павлівку Донецької області.

  Російські джерела заявили, що українські війська продовжують контрнаступальні операції в напрямку Сватового і Кремінної.

  Російські опозиційні джерела повідомили, що українські обстріли біля Макіївки Луганської області, можливо, загинули до 500 російських мобілізованих осіб за один день.

  Російські війська продовжували встановлювати оборонні позиції на західному (правому) березі Дніпра в Херсонській області. Українські війська продовжили заборону проти російського логістичного забезпечення в Херсонській області.

  Російські війська провели наземний обстріл біля Бахмута, Авдіївки та Вугледара. Російські джерела стверджують, що російські війська прорвалися через українську оборону біля Бахмута, здійснили маргінальні завоювання на південь від Авдіївки і залишилися під Павліївкою на заході Донецької області.

  Український персонал 5 листопада відремонтував дві зовнішні лінії електропередач до Запорізької АЕС (ЗАЕС), відновивши подачу електроенергії на ЗАЕС після обстрілу знеструмлення об'єкта 3 листопада.

  Російські окупаційні чиновники продовжували цитувати загрозу українського удару по Каховській ГЕС, щоб виправдати продовження примусового переселення мирних жителів Херсонської області.

  Російські окупаційні чиновники продовжували примусово переводити українських дітей з окупованої України до Росії під виглядом схем «відпустки».

  Російські війська продовжували боротися з внутрішнім опором і поганим забезпеченням поточних мобілізаційних зусиль.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  5 листопада 2022 р.

  Кароліна Хірд, Катерина Степаненко, Райлі Бейлі, Анджела Говард та Мейсон Кларк

  Ключова розробка

  Фінансист групи Вагнера Євген Пригожин прагне заплутати свої зусилля по зміцненню своєї незалежної силової бази закликом до концепції історичної єдності Росії.

  Ключові винос

  Фінансист Wagner Group Євгеній Пригожин прагне заплутати свої зусилля щодо зміцнення незалежної бази влади закликом до концепції історичної єдності Росії.

  Міністр закордонних справ Ірану Хоссейн Амір-Абдоллахіян підтвердив, що Іран почав надавати російські безпілотники до 24 лютого, але дивно заперечив, що російські війська використовували їх у бойових діях.

  Командир ДНР Олександр Ходаковський заявив, що російський дружній вогонь, можливо, спричинив до 60% від загальної кількості російських втрат з середини травня.

  Як повідомляється, українські війська продовжували контрнаступи вздовж лінії Сватове - Кремінна.

  Російські війська продовжували встановлювати оборонні позиції вздовж Дніпра.

  Українські війська продовжували обстрілювати російські логістичні та транспортні перевезення в Херсонській області.

  Російські війська продовжували атакувати навколо Бахмута і заявили про невизначені надії.

  Російські війська продовжували невдалі наступальні операції в районі Авдіївки - Донецька та на заході Донецька.

  Тривалі погані умови для мобілізованих солдатів каталізували масштабну акцію протесту в Казані.

  Повідомляється, що невідомі актори намагалися вбити гучного суддю Верховного суду Донецької Народної Республіки (ДНР) Олександра Нікуліна.

  Росія продовжує розміщувати особовий склад на штатні адміністративні посади в окупованих районах.

  Російські війська продовжили примусову евакуацію в Херсонській області. Повідомляється, що понад 80% жителів Херсона евакуювали.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Листопад 4, 2022

  Катерина Степаненко, Райлі Бейлі, Медісон Вільямс, Катерина Клепанчук та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Російські військові, ймовірно, намагаються використати мобілізований персонал для відновлення наступу на Донецьк, але, ймовірно, все ще не зможуть досягти значних успіхів у оперативному плані.

  Ключові винос

  Російські військові, ймовірно, намагаються використати мобілізований персонал для відновлення наступу на Донецьк, але, швидше за все, не зможуть досягти значних успіхів у оперативному плані.

  Російські війська встановлюють умови для впорядкованого виведення із західного берега Дніпра, щоб уникнути розгрому в Херсонській області.

  Президент Володимир Путін, ймовірно, встановлює умови для продовження мобілізації таємно, незважаючи на твердження про те, що часткова мобілізація справила достатньо сил.

  Дорогі заходи щодо генерації сил Росії, ймовірно, продовжуватимуть впливати на російську економіку та породжувати соціальну напруженість.

  Іран, ймовірно, використовує російську залежність від систем озброєння іранського виробництва, щоб попросити Росію допомоги у своїй ядерній програмі.

  Російські війська можуть застосовувати крайні заходи проти дезертирського персоналу, намагаючись відповісти на серйозні проблеми морального духу.

  Російські джерела заявили, що українські війська продовжують контрнаступальні операції в напрямку Кремінної та Сватового.

  Російські війська продовжували готувати існуючі та нові оборонні лінії в Херсонській області.

  Російські війська продовжували наступальні операції навколо Бахмута, Авдіївки та Донецька.

  Російські війська продовжували заходи примусової евакуації в Херсонській області.

  Російські та окупаційні чиновники продовжували застосовувати заходи щодо примусової депортації українських дітей до Російської Федерації.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Листопад 3, 2022

  Катерина Степаненко, Райлі Бейлі, Грейс Маппес, Катерина Клепанчук та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Російські війська продовжують відводити деякі елементи з північного заходу Херсонської області, але поки незрозуміло, чи будуть російські війська воювати за місто Херсон.

  Ключові винос

  Поки незрозуміло, чи будуть російські війська захищати місто Херсон, незважаючи на постійний вихід деяких російських елементів з північного заходу Херсонської області.

  Російські війська передчасно розгорнули новомобілізований особовий склад для наступальних операцій на заході Донецької області в прагненні до мінімальних і оперативно незначних територіальних завоювань.

  Російські видання продовжували публікувати суперечливі і заплутані повідомлення про звільнення генерал-полковника Олександра Лапіна з посади командира СМР або командувача російськими «центральними» силами.

  Російська влада, можливо, встановлює умови для негайного перенесення Запорізької атомної електростанції в російську енергосистему.

  Російські джерела заявили, що українські війська продовжують вести контрнаступальні операції у напрямку Кремінної та Сватового.

  Російські війська продовжували наступальні операції навколо Бахмута, Авдіївки та Донецька.

  Російські військові продовжують стикатися з яскраво вираженими проблемами в постачанні критично важливої військової техніки.

  Міністерство оборони Росії, ймовірно, продовжує мобілізаційні зусилля приховано.

  Російські окупаційні чиновники продовжили примусову евакуацію на Херсонщині

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Листопад 2, 2022

  Катерина Степаненко, Райлі Бейлі, Кароліна Хірд, Грейс Маппс, Медісон Вільямс, Катерина Клепанчук та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Президент Росії Володимир Путін продовжує відкидати ідею українського суверенітету в принципово несумісному з серйозними переговорами.

  Ключові винос

  Зусилля з генерації російських сил у поєднанні із західними санкціями мають довгострокові згубні наслідки для російської економіки, як раніше прогнозували ISW.

  Заклики президента Росії Володимира Путіна до конкурентоспроможної російської військової промисловості відірвані від реальності питань російського ланцюга поставок та оборонно-промислової бази.

  Російські чиновники заявили, що окупаційна влада розпочала інтеграцію Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) до російської юрисдикції.

  Російські та білоруські чиновники продовжують увічнювати давню інформаційну операцію про те, що Білорусь вступить у війну в Україні від імені Росії, але вступ Білорусі у війну залишається вкрай малоймовірним, як раніше оцінювали ISW.

  Російські джерела стверджують, що українські війська продовжують вести контрнаступальні операції на напрямках Сватове і Кремінна, а російські війська провели наступальні операції для стримування українських військ.

  Російські війська продовжували оборонні операції вздовж Дніпра, а українські війська продовжували перехрещну кампанію.

  Російські війська продовжували здійснювати наземні штурми біля Бахмута та Донецька.

  Російські війська продовжували мобілізаційні зусилля та рекламували добровольчі батальйони, борючись із низьким моральним дулом.

  Російська окупаційна влада продовжувала примусово переселяти жителів Херсонської області, націоналізувати українські підприємства на окупованій території та примусово депортувати українських дітей до Росії.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Листопад 1, 2022

  Катерина Степаненко, Райлі Бейлі, Кароліна Хірд, Грейс Маппс, Медісон Вільямс, Катерина Клепанчук та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Іран планує направити в Росію більше бойових безпілотників і нових систем балістичних ракет для використання в Україні, ймовірно, ще більше посиливши залежність Росії від систем озброєння іранського виробництва.

  Ключові винос

  Заплановані поставки іранських безпілотників і балістичних ракет в Росію, ймовірно, ще більше посилять російську залежність від Ірану та систем озброєння іранського виробництва.

  Міністерство оборони Росії розпочало піврічний осінній цикл військового призову, незважаючи на повідомлення про те, що російська влада таємно продовжує мобілізаційні заходи.

  Командувач 8-ї загальновійськової армії Південного військового округу (СМД) генерал-лейтенант Андрій Мордвічев, як повідомляється, замінив генерал-полковника Олександра Лапіна на посаді командувача Центральним військовим округом (ЦМД).

  Фінансист Wagner Group Євген Пригожин, ймовірно, намагається вирішити критику щодо своїх паралельних військових структур після повідомлення про звільнення Лапіна.

  Російські джерела заявили, що українські війська продовжують вести контрнаступальні операції на напрямках Сватове та Кремінна.

  Російські війська продовжували оборонну підготовку, а українські війська вели контрнаступальні операції на Херсонщині.

  Російські війська продовжували вести наступальні операції навколо Бахмута і довкола Донецька.

  Російські війська продовжували посилювати російський контроль над Запорізькою атомною електростанцією.

  Російські військові структури, як повідомляється, розширюють навчальні можливості.

  Російські окупаційні чиновники продовжували встановлювати умови для довгострокового та постійного переселення мешканців зі східного берега Дніпра в Херсонській області.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Ми не докладно повідомляємо про російські військові злочини, оскільки ці заходи добре висвітлюються в західних ЗМІ і не впливають безпосередньо на військові операції, які ми оцінюємо та прогнозуємо. Ми продовжуватимемо оцінювати та повідомляти про наслідки цих злочинних дій для українських військових та населення, а саме про бойові дії в українських міських районах. Ми повністю засуджуємо ці російські порушення законів збройних конфліктів, Женевських конвенцій і людства, хоча ми не описуємо їх у цих звітах.

  Хронологія карт з листопада 1-6, 2022 - Наведення миші для прокрутки

  Карти конфлікту в Україні - 110122-110622

  Див. інтерактивну карту російського вторгнення Інституту вивчення війни

  Читайте останні новини про конфлікт в Україні від Інституту вивчення війни

  * Спільний з прямим явним дозволом Інституту вивчення війни (ISW).

  Про Інститут вивчення методології досліджень війни

  Методологія дослідження ISW спирається як на первинні, так і на вторинні джерела, що дозволяє дослідникам розвивати всебічне розуміння ситуації на місцях. Для того, щоб проаналізувати військові та політичні події в будь-якій галузі, дослідницькі аналітики ISW повинні повністю розуміти системи ворожих і дружніх сил. Вони також повинні розуміти демографію населення, фізичну місцевість, політику та історію цієї області. Це закладає аналітичну основу для розуміння причин конкретних розробок та виконання поставлених ними дослідницьких завдань. Аналітики ISW також проводять час у таких місцях, як Ірак, Афганістан та інші, щоб краще зрозуміти безпекову та політичну ситуацію та оцінити реалізацію поточних стратегій та політики. Наші дослідники збирають дані та аналізують тенденції, виробляючи детальний аналіз подій у галузях досліджень, створюючи точну, високу роздільну здатність, своєчасну та ретельну картину ситуації. Методологія дослідження ISW гарантує її успіх та прихильність покращенню здатності країни виконувати військові операції, досягати стратегічних цілей та реагувати на виникаючі проблеми, які можуть вимагати використання американської військової сили.

  Про Інститут вивчення війни

  Інститут вивчення війни просуває усвідомлене розуміння військової справи шляхом надійних досліджень, надійного аналізу та інноваційної освіти. Ми прагнемо покращити здатність країни виконувати військові операції та реагувати на нові загрози для досягнення стратегічних цілей США. ISW є безпартійною, некомерційною, дослідницькою організацією державної політики.

  Дізнайтесь більше, долучайтеся та внесуйте свій внесок вже сьогодні.

  Додаткове читання

  [Річне оновлення] Міжнародне кіберправо на практиці: інтерактивний інструментарій

  Посольства даних: суверенітет, безпека та безперервність для національних держав

  Джерело: Комплексне відкриття