Sun. Mar 26th, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  הערת העורך: אחד המקורות המדויקים והמפורטים ביותר לעדכונים מתמשכים על משבר אוקראינה הוא עדכון הסכסוך באוקראינה מהמכון לחקר המלחמה. המכון לחקר המלחמה (ISW) הוא ארגון 501 (ג) (3) ומייצר מחקר שאינו מפלגתי, שאינו אידיאולוגי, מבוסס עובדות. ISW מבקש לקדם הבנה מושכלת של ענייני מלחמה וצבא באמצעות מחקר מקיף, עצמאי, ונגיש קוד פתוח וניתוח. המחקר של ISW זמין לציבור הרחב, מתרגלים צבאיים, קובעי המדיניות וחברי התקשורת. מתן סינתזה יומית של אירועים מרכזיים הקשורים לתוקפנות הרוסית נגד אוקראינה, עדכוני ISW עשויים להועיל cybersecurity, ממשל מידע, ואנשי מקצוע גילוי משפטי כפי שהם עוקבים אחר העסק, טכנולוגיית המידע, ומגמות משפטיות ומסלולים שהושפעו ו הנובעים סכסוך אוקראינה הנוכחי.

  הערכה ומפיות*

  הערכות סכסוכים באוקראינה - סקירה כללית במפות

  המכון לחקר המלחמה (ISW), צוות רוסיה

  פרויקט איומים קריטיים (CTP), מכון הארגון האמריקאי

  מידע רקע הערכה כללית

  ISW מפרסם באופן שיטתי הערכות קמפיין רוסיות הכוללות מפות המדגישות את השליטה המוערכת של השטח באוקראינה וצירים תמרון הרוסי הראשי.

  מפות אלה מגדילים מוצרים סינתטיים יומיים המכסים אירועים מרכזיים הקשורים לתוקפנות רוסית מחודשת נגד אוקראינה.

  הסיכונים של הצעת הפסקת אש רוסית

  דו"ח מאת נטליה בוגאיובה

  אוקראינה עשויה בקרוב להתמודד עם איום חדש במלחמה זו - הצעת הפסקת האש של רוסיה. זה נראה מוזר לומר שהפסקת אש היא איום. ברגע שהמלחמה מתחילה, עמדת ברירת המחדל במערב היא לנצל את ההזדמנות המוקדמת ביותר "לעצור את הלחימה". אבל בעוד כמה הפסקת אש מובילות לשלום, אחרים מובילים למלחמה רבה יותר - כפי שהרוסים הראו שוב ושוב. קווי החזית הקפואים בהפסקת אש קבעו את התנאים למשא ומתן ולשיקום הבאים. הם גם קובעים תנאים לסכסוך עתידי. אלה המבקשים שלום מתמשך באוקראינה חייב לעמוד בפיתוי לקבל הצעת הפסקת אש רוסית הקובעת תנאים לעימות מחודש על תנאי רוסיה או נותן מינוף רוסיה על אוקראינה עם אשר לכפות ויתורים כניעה.

  רוסיה היא על החבלים באוקראינה היום. היא לא השיגה אף אחת מהמטרות המרכזיות של פוטין. הצבא הרוסי סובל מנזק שייקח שנים לתקן אם התיקון אפשרי אפילו. כוחות אוקראינים מנהלים פעולות נגד, דוחפים בהתמדה את הרוסים בחזרה מעמדותיהם סביב קייב חרקוב. הפסקת אש יכולה לעצור את הלחימה, לזמן מה, אבל היא גם תיתן למוסקבה הזדמנות לאפס ולהתכונן לחידוש הלחימה בתנאים מועילים יותר. ולדימיר פוטין השתמש בגישה זו בהצלחה בסוריה ואוקראינה מאז 2014. סביר להניח שהוא ינסה להשתמש בו שוב בקרוב, ועלינו לזהות זאת על מה שהיא - מלכודת.

  נתמך כראוי, האוקראינים עשויים בהחלט להיות מסוגל להשיב את רוב השטח שלהם מן הכוחות הרוסים מותשים demoralized. המערב חייב לגבות קייב במאמץ זה, מתן סיוע צבאי כי אוקראינה צריכה והתעלמות הפסקת אש רוסית מציעה נועד להקפיא את שדה הקרב במה קרוב ככל הנראה לתצורה הטובה ביותר פוטין יכול לקוות ובדרך התומכת מקסימליסטי רוסי "שלום" דרישות שיש להם רק מטרה אחת - הפשטת אוקראינה של ריבונותה.

  קרא את הדוח המלא.

  הערכת קמפיין התקפית הרוסית ב- 31 במרץ 2022

  מסקנות מפתח

  הכוחות האוקראינים ביצעו בהצלחה התקפות נגד מקומיות סביב קייב, לכיוון סומי, ובמחוז חרסון וסביר להניח שייקחו שטח נוסף - במיוחד צפון-מערב ומזרח לקיב - בימים הקרובים.

  רוסיה היא משיכת אלמנטים של כוחות פגומים שלה סביב קייב, Chernihiv, ו Sumy עבור פריסה מחדש במזרח אוקראינה, אבל יחידות אלה צפויים לספק שינוי מכריע כוח הלחימה הרוסי.

  הכוחות האוקראינים המשיכו להדוף תקיפות רוסיות ברחבי דונייצק ולוהנסק Oblasts, וכוחות רוסים לא הצליחו לקחת שטח ב -24 השעות האחרונות.

  הכוחות הרוסים ממשיכים להתקדם בהתמדה במריאופול.

  טיוטת האביב המתוכננת מראש של רוסיה תתחיל ב -1 באפריל ואינה מופיעה חריגה ממחזור הגיוס הטיפוסי של רוסיה. מגויסים חדשים לא יספקו לרוסיה כוח לחימה נוסף במשך חודשים רבים.

  הקרמלין צפוי להאיץ את המאמצים להקים גופים מעין מדינה למשול בשטח האוקראיני הכבוש.

  קרא את העדכון המלא.

  כרונולוגיה של מפות מ 29 במרץ - 31, 2022 (אוקראינה, קייב, לוהנסק, ומריאופול) - מעבר עכבר כדי לגלול

  מפות סכסוך אוקראינה - 032922-033122

  קרא את עדכוני הסכסוך האחרונים של אוקראינה מהמכון לחקר המלחמה

  * משותף עם אישור מפורש ישיר מהמכון לחקר המלחמה (ISW).

  על המכון לחקר המתודולוגיה לחקר המלחמה

  מתודולוגיית המחקר של ISW מסתמכת על מקורות ראשוניים ומשניים כאחד, ומאפשרת לחוקרים לפתח הבנה מקיפה של המצב בשטח. על מנת לנתח התפתחויות צבאיות ופוליטיות בכל תחום נתון, על אנליסטים המחקר של ISW להבין באופן מלא את מערכות האויב והכוחות הידידותיים. עליהם גם להבין את הדמוגרפיה של האוכלוסייה, השטח הפיזי, הפוליטיקה וההיסטוריה של אותו אזור. זה מניח את הבסיס האנליטי להבנת הסיבות להתפתחויות מסוימות והגשמת מטרות המחקר שהוקצו להם. אנליסטים של ISW גם מבלים זמן במקומות כמו עיראק, אפגניסטן ובמקומות אחרים על מנת להשיג הבנה טובה יותר של המצב הביטחוני והפוליטי ולהעריך את יישום האסטרטגיות והמדיניות הנוכחיות. החוקרים שלנו לקמפל נתונים ולנתח מגמות, לייצר ניתוח פרטני של התפתחויות בתחומים של מחקר, לייצר תמונה מדויקת, ברזולוציה גבוהה, בזמן, ויסודי של המצב. מתודולוגיית המחקר של ISW מבטיחה את הצלחתה ומחויבותה לשיפור יכולתה של האומה לבצע פעולות צבאיות, להשיג מטרות אסטרטגיות ולהגיב לבעיות המתעוררות שעשויות לדרוש שימוש בכוח צבאי אמריקאי.

  על המכון לחקר המלחמה

  המכון לחקר המלחמה מקדם הבנה מושכלת של עניינים צבאיים באמצעות מחקר אמין, ניתוח מהימן וחינוך חדשני. אנו מחויבים לשפר את יכולתה של האומה לבצע פעולות צבאיות ולהגיב לאיומים המתעוררים על מנת להשיג מטרות אסטרטגיות בארה"ב. ISW הוא ארגון שאינו מפלגתי, ללא כוונת רווח, מדיניות ציבורית מחקר. למידע נוסף, להסתבך, ולתרום היום.

  קריאה נוספת

  [עדכון שנתי] משפט הסייבר הבינלאומי בפועל: ערכת כלים אינטראקטיבית

  שגרירויות נתונים: ריבונות, ביטחון והמשכיות למדינות לאום

  מקור: מורכבתגילוי