Thu. Feb 9th, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  הערת העורך: אחד המקורות המדויקים והמפוררים ביותר לעדכונים שוטפים על משבר אוקראינה הוא עדכון הסכסוך באוקראינה מהמכון לחקר המלחמה. המכון לחקר המלחמה (ISW) הוא ארגון 501 (c) (3) ומייצר מחקר שאינו מפלגתי, לא-אידיאולוגי ומבוסס עובדות. ISW מבקשת לקדם הבנה מושכלת של מלחמה וענייני צבא באמצעות מחקר וניתוח קוד פתוח מקיף, עצמאי ונגיש. המחקר של ISW זמין לציבור הרחב, אנשי צבא, קובעי מדיניות ואנשי תקשורת. מתן סינתזה יומית של אירועים מרכזיים הקשורים לתוקפנות הרוסית נגד אוקראינה, עדכוני ISW עשויים להועיל cybersecurity, ממשל מידע, ואנשי מקצוע גילוי משפטי כפי שהם בצע את העסק, טכנולוגיית מידע, ומגמות משפטיות מסלולים מושפעים על ידי ונובע הסכסוך הנוכחי באוקראינה.

  הערכה ומפיות*

  הערכות סכסוך באוקראינה - סקירה כללית במפות

  המכון לחקר המלחמה (ISW), צוות רוסיה

  פרויקט איומים קריטיים (CTP), המכון האמריקאי לארגונים

  מידע על רקע הערכה כללית

  ISW מפרסמת באופן שיטתי הערכות קמפיין רוסיות הכוללות מפות המדגישות את השליטה המוערכת בשטח באוקראינה וצירי תמרון רוסיים עיקריים.

  מפות אלה מגדילות מוצרים סינתטיים יומיומיים המכסים אירועים מרכזיים הקשורים לתוקפנות רוסית מחודשת נגד אוקראינה.

  הערכות המערכה ההתקפית הרוסית

  26 באוקטובר 2022

  מאת ג'ורג' בארוס, קרולינה הירד, ריילי ביילי ופרדריק וו קגן

  פיתוח מפתח

  הרטוריקה של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין מצביעה על כך שהוא אינו מעוניין במשא ומתן רציני עם אוקראינה ושומר על יעדים מקסימליים למלחמה. פוטין הצהיר כי אוקראינה "איבדה את הריבונות" בפגישה עם פקידי הביטחון של חבר העמים (CIS) ב -26 באוקטובר.

  מזנונים מפתח

  חקירת רויטרס של מסמכים רוסיים מבלקליה תומכת בהערכות ISW קודמות לגבי התנאים הירודים של הכוחות הרוסיים.

  פוטין הצהיר כי אוקראינה "איבדה את ריבונותה" בנאום ב -26 באוקטובר המצביע על כך שרוסיה שומרת ככל הנראה על יעדיה המקסימליסטיים באוקראינה ונשארת עמידה בפני משא ומתן.

  פקידי הכיבוש הרוסי במחוז חרסון מנסים למתן את ההשלכות האינפורמטיביות של הנסיגה הרוסית מהגדה המערבית של נהר הדנייפרו.

  הכוחות הרוסיים מנסים לתקן כוחות אוקראינים בגבול הצפוני של אוקראינה.

  פקידים רוסים המשיכו להכיר בכך שהרשויות הרוסיות גורשות ילדים אוקראינים לרוסיה במסווה של אימוץ ותוכניות חופשה.

  יבגני פריגוז'ין הכחיש הערכה קודמת של ISW שקבעה כי הוא התעמת עם פוטין ופלגים סילוביקי אחרים בנוגע להתקדמות המלחמה באוקראינה.

  מקורות רוסיים טענו כי כוחות אוקראינים ביצעו פעולות נגד ממערב Svatove.

  הכוחות הרוסיים המשיכו להכין עמדות הגנה על הגדה המערבית והמזרחית של נהר הדנייפרו במחוז חרסון.

  מקורות רוסיים טענו כי הכוחות האוקראינים המשיכו לבצע פעולות נגד בצפון מערב מחוז חרסון.

  כוחות רוסיים ניהלו פיגועים קרקעיים במחוז דונייצק.

  על פי הדיווחים, הצבא הרוסי מנסה לגייס זרים כדי לתמוך במאמץ המלחמתי שלו באוקראינה.

  פקידי הכיבוש הרוסי במחוז חרסון המשיכו להעביר תושבים מהגדה המערבית של נהר דניפרו.

  קרא את העדכון המלא.

  25 באוקטובר 2022

  מאת קטרינה סטפננקו, קרולינה הירד, ריילי ביילי, ג'ורג 'בארוס ופרדריק וו קגן

  פיתוח מפתח

  חברי סיעת הסילוביקי הרוסית ממשיכים להשמיע את חוסר שביעות רצונם ממאמצי המלחמה הרוסים באוקראינה, דבר המצביע על כך שנשיא רוסיה ולדימיר פוטין ימשיך להיאבק לפייס את ציבור הבוחרים בעד המלחמה בטווח הארוך.

  מזנונים מפתח

  סיעות סילוביקי הרוסיות ממשיכות להשמיע אי שביעות רצון מהמאמץ המלחמתי הרוסי באוקראינה, מה שמעיד ככל הנראה כי הנשיא ולדימיר פוטין יתקשה לפייס את הסיעה הפרו-מלחמתית.

  עימותים ישירים בין פוטין לחברי סילוביקי בנוגע למלחמה באוקראינה ממחישים את משמעותם של סיעות סילוביקי במבני הכוח הרוסיים.

  פקידים רוסים צפויים מחדש באופן רטורי את המלחמה באוקראינה עם אידיאלים דתיים לכאורה נגישים הן לנוצרים והן למוסלמים כדי לשרת מיעוטים דתיים ואתניים.

  בכיבוש הרוסי ממשיכים לטעון כי הפינויים במחוז חרסון הם חלק מתוכנית יישוב מחדש גדולה יותר.

  סקרים של לבדה מצביעים על כך שרגשות הציבור הרוסי כלפי ממשלת רוסיה לא השתנו באופן מהותי למרות הלחצים החברתיים הקשורים למלחמה באוקראינה.

  מקורות רוסיים טענו כי כוחות אוקראינים ניהלו פיגועים קרקעיים מערבית לסבאטוב ועל קרמינה ב-25 באוקטובר.

  הכוחות הרוסיים המשיכו להקים עמדות נסיגה והגנה על הגדה המזרחית של נהר הדנייפרו.

  הכוחות הרוסיים ביצעו התקפות קרקעיות לא מוצלחות במחוז דונייצק.

  הצבא הרוסי ממשיך לגייס כוח אדם תוך הפרה של מדיניות הגיוס. מאמצי הגיוס הרוסי גם הם הצבת זנים על שוק העבודה הרוסי.

  פרטיזנים אוקראינים ביצעו פיגוע נגד ראש הכיבוש במחוז זאפוריז'יה הכבוש הרוסי.

  קרא את העדכון המלא.

  24 באוקטובר 2022

  מאת קטרינה סטפננקו, ג'ורג 'בארוס, גרייס מאפס, אנג'לה הווארד ופרדריק וו קגן

  פיתוח מפתח

  הקרמלין הגביר את פעולת המידע שלו כדי להאשים את אוקראינה בהכנות לביצוע מתקפת דגל כוזב באמצעות פצצה מלוכלכת ליום שני ברציפות ב -24 באוקטובר. ראש המטה הכללי הרוסי ולרי גרסימוב קרא בנפרד לעמיתיו מבריטניה וארצות הברית על "המצב הקשור לשימוש האפשרי של אוקראינה בפצצה מלוכלכת" (חומר נפץ קונבנציונאלי עם חומר רדיואקטיבי שאינו נשק גרעיני) ב -24 באוקטובר.

  מזנונים מפתח

  הקרמלין הגביר את פעולת המידע שלו כדי להאשים את אוקראינה בהכנות לביצוע מתקפת דגל כוזבת באמצעות פצצה מלוכלכת ליום שני ברציפות.

  מנהל המודיעין הצבאי של אוקראינה (גור) האלוף קיירילו בודנוב הצהיר ב -24 באוקטובר כי ההשפעה של תקיפות טרור רוסיות נגד תשתיות אוקראיניות קריטיות הולכת ופוחתת.

  סיפוח נשיא רוסיה ולדימיר פוטין לארבעה אובלסטים אוקראינים ב -30 בספטמבר הצית פילוג בתוך הקרמלין, אשר ככל הנראה יתעצם ככל שאוקראינה תשחרר שטחים נוספים על פי בודנוב.

  פריגוז'ין ממשיך לצבור כוח ומקים מבנה צבאי במקביל לכוחות הצבא הרוסיים, שעלול להוות איום על שלטונו של פוטין - לפחות במרחב המידע.

  הכוחות הרוסיים מתכוננים ככל הנראה להגן על חרסון סיטי ואינם נסוגים באופן מלא ממחו"ל חרסון העליון למרות דיווחים קודמים שאושרו על כמה גורמים רוסים שנסוגים ממחוּץ חרסון העליון.

  המטה הכללי האוקראיני אישר כי כוחות אוקראינים כבשו את קרמזיניבקה, מיאסוז'ריבקה ונבסקה במחוז לוהנסק ובנובוסדובה במחוז דונייצק.

  מחוז קורסק גובנור רומן סטארובואה הודיע על השלמת בנייתם של שני קווי הגנה מחוזקים בגבול עם אוקראינה ב -23 באוקטובר - ככל הנראה מעשה של תיאטרון ביטחון שנועד למקד לקהל רוסי מקומי מכיוון שאין סכנה כלשהי לפלישה ממוכן אוקראינית ל רוסיה.

  וגנר קבוצת financer יבגני Prigozhin הודה בקצב האיטי של פעולות הקרקע וגנר קבוצה סביב Bakhmut כמו כוחות רוסים המשיכו לאבד את הקרקע ליד העיר.

  הכוחות האוקראינים המשיכו לכוון לריכוזי הכוח הרוסי בסמוך לקו החזית של מחוז זאפוריז'יה ב- 23-24 באוקטובר ופגעו בריכוז כוח וציוד רוסי בסביבת אנרהודאר ב- 22 באוקטובר.

  מאמצי גיוס רוסים מיהרו לתקן מחסור בכוח אדם בקווי החזית יש פריו את צוות דור הכוח הרוסי והפחיתו את יכולתה של רוסיה להכשיר ולפרוס ביעילות כוח אדם חדש ולצוות תעשיות מקומיות.

  פקידי ממשל הכיבוש הורידו מערכות תקשורת בעיר חרסון בניסיון להגביל את הדיווח האזרחי על עמדות רוסיות לכוחות אוקראינים לקראת ההתקדמות האוקראינית הצפויה.

  קרא את העדכון המלא.

  23 באוקטובר 2022

  מאת מייסון קלארק

  פיתוח מפתח

  שר ההגנה הרוסי סרגיי שויגו ביקש ככל הנראה להאט או להשעות את הסיוע הצבאי המערבי לאוקראינה ואולי להחליש את ברית נאט"ו בשיחות מפחידות עם כמה שרי הגנה של נאט"ו ב- 23 באוקטובר.

  מזנונים מפתח

  הרשויות הרוסיות ככל הנראה קיצצו את הגישה לאינטרנט בחרסון סיטי ב -22 באוקטובר כדי להגביל את הדיווח המקומי על פינויים רוסים לגדה המזרחית של נהר הדנייפרו. מקורות רוסיים טענו כי הכוחות הרוסיים דחו התקפות קרקעיות אוקראיניות בצפון מערב מחוז חרסון.

  מקורות אוקראינים ורוסים דיווחו על לחימה ליד סיברסק, סולדר, בחמוט, אבדייבקה ומרינקה במזרח אוקראינה. משרד ההגנה הרוסי (MOD) טען כי הכוחות הרוסיים דחו התקפות קרקעיות אוקראיניות במערב מחוז דונייצק.

  מקורות רוסיים טענו כי כוחות אוקראינים ביצעו פעולות נגד נגד לכיוון Kreminna ו Svatove.

  כוחות רוסיים פגעו בעיר זאפוריז'יה, מיקולייב סיטי ובאזורים אחרים במחוז מיקולייב עם שאהד 136 מל"טים וטילי S-300. מקורות אוקראיניים דיווחו כי הכוחות הרוסיים התמקדו ניקופול ו Marhanets עם מערכת רקטות שיגור מרובות (MLRS) שביתות.

  דובר פיקוד חיל האוויר האוקראיני טען, כי כוחות אוקראינים הפילו בסך הכל 273 מל"טים שאהד-136 איראנים מאז החלה רוסיה להשתמש בהם באוקראינה ב-13 בספטמבר.

  מקור ממשלתי אוקראיני דיווח, כי מדריכים איראנים בבלארוס (בנוסף למדריכים שדווחו בעבר בחצי האי קרים) סייעו לכוחות הרוסים בתיאום תקיפות קודמות של רחפנים נגד מחוז קייב ובאזורים הצפוניים והמערביים באוקראינה.

  שקעים רוסיים המשיכו לקבוע תנאים להאשים את אוקראינה על הרס תחנת הכוח הידרואלקטרית Kakhovka, אשר כוחות רוסיים צפוי להרוס להאט התקדמות כוחות אוקראינית.

  מקורות רוסיים דנו בהרחבה בבניית עמדות הגנה במחוז קורסק.

  מקור אוקראיני דיווח כי הרשויות הרוסיות בקרסנודר קריי "הרחיבו ללא הגבלת זמן" את "החופשות" (כלומר חטיפות כפויות כחלק ממסע טיהור אתני) של ילדים מ- Enerhodar, Zaporizhia Oblast.

  מקורות רוסיים דיווחו כי עסקים פרטיים מציעים להכשיר גברים מגויסים על ציוד צבאי ורפואי בבעלות פרטית תמורת כסף. מטוס קרב רוסי נוסף התרסק בבניין בן שתי קומות בנובו-לנינו, אירקוטסק אובלסט.

  קרא את העדכון המלא.

  22 באוקטובר 2022

  מאת קתרין לולר, קטרינה סטפננקו, גרייס מאפס, ריילי ביילי, אנג'לה הווארד ומייסון קלר

  פיתוח מפתח

  הכוחות הרוסיים המשיכו לסגת ממחוז חרסון המערבי תוך שהם מתכוננים לבצע פעולות עיכוב שסביר להניח שיהיו יעילות חלקית בלבד.

  מזנונים מפתח

  הכוחות הרוסיים המשיכו בשביתות גדולות על התשתית האוקראינית. שביתות מתמשכות אינן צפויות לשחוק את הרצון האוקראיני להילחם אך יהוו אתגרים כלכליים והומניטריים לאורך כל החורף.

  הכוחות הרוסיים המשיכו לסגת ממערב חרסון Oblast תוך שהם מתכוננים לעיכוב פעולות שסביר להניח שיהיו יעילות חלקית בלבד.

  רשויות הכיבוש במחוז חרסון הורו לאזרחים לפנות מזרחה ב-21 באוקטובר. פינוי מהעיר חרסון יתמכו בתוכניות רוסיות ככל הנראה לפוצץ את סכר המפעל ההידרואלקטרי של קחובקה (HPP) כדי לכסות את נסיגתם.

  המאמצים בהנהגת פריגוז'ין לבנות "קו וגנר" של ביצורים הגנתיים משתרעים דרך מחוז לוהנסק המרכזי ובקיבולת מוגבלת לבלגורוד.

  מאמציו והמסרים של פריגוז'ין, כולל יצירת "קו וגנר", אינם עולים בקנה אחד עם הרטוריקה של הקרמלין והם ביקורתיים לגבי מה שפריגוז'ין טוען שהם "אויבי ביורוקרטים" איטיים. אקטיביזם כזה אנדמי פריגוז'ין ללאומנים רוסים, שאינם מרוצים מהסלמה מוגבלת של הקרמלין ומחוסר ארגון Mod.

  מקורות רוסיים דיווחו על מתקפות נגד אוקראיניות לכיוון קרמינה וסוואטוב ב -22 באוקטובר.

  הכוחות הרוסיים ביצעו התקפות נגד מוגבלות ללא התקדמות מאושרת להחזרת השטח האבוד בחריבים חרקוב, לוהנסק ודונייצק ב -22 באוקטובר.

  רשויות הכיבוש בקרים אסרו על צילומי תשתיות ולוגיסטיקה צבאית ככל הנראה בגלל המשך שביתות אוקראיניות המכוונות למרכזי האספקה והקווים הרוסיים.

  ISW זיהה דיווחים נוספים ב-22 באוקטובר לפיהם הגיוס הרוסי לא עמד ביעדי ייצור כוח וככל הנראה יימשך בצורות חלופיות.

  פקידי ממשל רוסים וכיבוש המשיכו להעביר בכוח את התושבים בשטחים הכבושים ברוסיה באוקראינה החל מה- 22 באוקטובר.

  פקידי רוסיה וכיבוש המשיכו להגביל את תנועת התושבים המתגוררים בשטחים הכבושים ברוסיה באוקראינה ולהגדיל את בקרת המחסום נכון ל -22 באוקטובר.

  קרא את העדכון המלא.

  איננו מדווחים בפירוט על פשעי מלחמה רוסיים מכיוון שפעילויות אלה מכוסות היטב בתקשורת המערבית ואינן משפיעות ישירות על הפעולות הצבאיות שאנו מעריכים וחיזוי. נמשיך להעריך ולדווח על ההשפעות של פעילויות פליליות אלה על הצבא האוקראיני האוכלוסייה ובמיוחד על לחימה באזורים עירוניים אוקראינית. אנו מגנים לחלוטין את ההפרות הרוסיות הללו על חוקי העימות המזוין, אמנות ז'נבה והאנושות למרות שאיננו מתארים אותן בדוחות אלה.

  כרונולוגיה של מפות בין התאריכים 22 - 26 באוקטובר 2022 - מעבר עכבר לגלילה

  אוקראינה סכסוך מפות - 102222-102622

  ראה המכון לחקר המלחמה מפה אינטראקטיבית של הפלישה הרוסית

  קרא את העדכונים האחרונים של סכסוך אוקראינה מהמכון לחקר המלחמה

  * משותף באישור ישיר מפורש מהמכון לחקר המלחמה (ISW).

  אודות המכון לחקר מתודולוגיית מחקר המלחמה

  מתודולוגיית המחקר של ISW מסתמכת על מקורות ראשוניים ומשניים כאחד, ומאפשרת לחוקרים לפתח הבנה מקיפה של המצב בשטח. על מנת לנתח התפתחויות צבאיות ופוליטיות בכל תחום נתון, על אנליסטים של ISW להבין לחלוטין את מערכות האויב והכוחות הידידותיים. עליהם להבין גם את הדמוגרפיה של האוכלוסייה, השטח הפיזי, הפוליטיקה וההיסטוריה של אותו אזור. זה מניח את הבסיס האנליטי להבנת הסיבות להתפתחויות מסוימות ולהגשמת מטרות המחקר שהוקצו להם. אנליסטים של ISW מבלים גם במקומות כמו עיראק, אפגניסטן ובמקומות אחרים על מנת להשיג הבנה טובה יותר של המצב הביטחוני והפוליטי ולהעריך את יישום האסטרטגיות והמדיניות הנוכחיות. החוקרים שלנו אוספים נתונים ומנתחים מגמות, ומייצרים ניתוח פרטני של התפתחויות בתחומי המחקר, ומייצרים תמונה מדויקת, ברזולוציה גבוהה, בזמן וביסודיות של המצב. מתודולוגיית המחקר של ISW מבטיחה את הצלחתה ומחויבותה לשיפור יכולתה של המדינה לבצע פעולות צבאיות, להשיג יעדים אסטרטגיים ולהגיב לבעיות המתעוררות העשויות לדרוש שימוש בכוח צבאי אמריקאי.

  על המכון לחקר המלחמה

  המכון לחקר המלחמה מקדם הבנה מושכלת של עניינים צבאיים באמצעות מחקר אמין, ניתוח מהימן וחינוך חדשני. אנו מחויבים לשפר את יכולתה של המדינה לבצע פעולות צבאיות ולהגיב לאיומים מתעוררים על מנת להשיג מטרות אסטרטגיות בארה"ב. ISW הוא ארגון מחקר מדיניות ציבורית שאינו מפלגתי, ללא מטרות רווח.

  למידע נוסף, להסתבך ולתרום עוד היום.

  קריאה נוספת

  [עדכון שנתי] חוק הסייבר הבינלאומי הלכה למעשה: ערכת כלים אינטראקטיבית

  שגרירויות נתונים: ריבונות, ביטחון והמשכיות למדינות הלאום

  מקור: קומפלקס דיסקברי