Thu. Feb 9th, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Toimetaja märkus: Ukraina kriisi käimasolevate uuenduste üks kõige täpsemaid ja üksikasjalikumaid allikaid on Ukraina Konflikti värskendus sõja uurimise instituudist. Sõja Uurimise Instituut (ISW) on 501 (c) (3) organisatsioon ja toodab rangelt mittepartisanilist, mitte-ideoloogilist faktipõhist uurimistööd. ISW püüab edendada teadlikku arusaamist sõjast ja sõjalistest asjadest läbi kõikehõlmava, sõltumatu ja kättesaadava avatud lähtekoodiga uurimistöö ja analüüsi. ISW teadusuuringud on kättesaadavad avalikkusele, sõjaväe praktikutele, poliitikakujundajatele ja meedia liikmetele. Igapäevase sünteesi olulisemaid sündmusi, mis on seotud Venemaa agressiooni Ukraina, ISW värskendused võivad kasu küberjulgeoleku, teabejuhtimise ja juriidilise avastamise spetsialistid, kui nad järgivad äri-, infotehnoloogia- ja juriidilisi suundumusi ja trajektoore, mida mõjutavad ja tulenevad Praegune Ukraina konflikti.

  Hindamine ja kaardid*

  Ukraina Konflikti hindamised — Ülevaade Maps

  Sõja Uurimise Instituut (ISW), Venemaa meeskond

  Kriitiliste ohtude projekt (CTP), Ameerika Enterprise Institute

  Üldine hindamise taustainfo

  ISW avaldab süstemaatiliselt Venemaa kampaania hinnanguid, mis sisaldavad kaarte, mis tõstavad esile hinnatud kontrolli maastiku üle Ukrainas ja peamised Venemaa manöövriteljed.

  Need kaardid suurendavad igapäevaseid sünteetilisi tooteid, mis hõlmavad olulisi sündmusi, mis on seotud Venemaa uuendatud agressiooniga Ukraina vastu.

  Vene solvav kampaania hinnangud

  21. oktoober 2022

  Autor Katherine Lawlor, Grace Mappes, Kateryna Stepanenko, George Barros ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Alanud on Venemaa taganemine Lääne-Khersoni oblastist. Vene väed tõenäoliselt kavatsevad jätkata taganemist järgmise mitme nädala jooksul, kuid võib vaeva taganeda heas korras, kui Ukraina väed otsustavad rünnata. Venemaa ametnikud on jäänud kageiks selle üle, kas Venemaa president Vladimir Putin on tellinud Khersonilt taganemise ja jätkab tõenäoliselt inforuumi ettevalmistamist selliseks kokkuvarisemiseks, nagu ISW on varem hinnanud.

  Key Buffee

  Alanud on Venemaa taganemine Lääne-Khersoni oblastist. Vene väed tõenäoliselt kavatsevad jätkata taganemist järgmise mitme nädala jooksul, kuid võib vaeva taganeda heas korras, kui Ukraina väed otsustavad rünnata.

  Venemaa president Vladimir Putin on selgelt kehtestatud tingimused Venemaa jätkata pikaleveninud sõda Ukrainas, mitte läbirääkimistega lahendamise või offramp.

  Vene väed üritavad tõenäoliselt õhkida tammi Kakhovka hüdroelektrijaamas (HPP), et katta nende taganemine Khersoni linnast ja takistada Ukraina vägede jälitamist Vene vägede sügavamale Khersoni oblastisse.

  Venemaa president Vladimir Putin allkirjastas 21. oktoobril dekreedi, millega luuakse Venemaa valitsus „koordineerimisnõukogu”, et parandada sõjaaegset föderaalset koordineerimist.

  Vene ja Ukraina allikad teatasid võitlevad kirdes Harkivi City mööda rahvusvahelist piiri, Svatove-Kreminna rindel, ja läänes Lõssitšansk.

  Ukraina sõjaväeametnikud pakkusid piiratud ülevaadet olukorrast rindel.

  Ukraina Lõuna Operatiivväejuhatus rõhutas, et Venemaa väed kasutavad Ukraina tsiviilelanikke inimkilpideks sõjavarustuse transportimisel üle Dnipro jõe, samas kui Venemaa allikad vabastasid filmimaterjali, mis näitab Kherson Cinnast parvlaeva ootavat tsiviilisikute rida.

  Vene väed jätkasid maapealseid rünnakuid Donetski oblastis ning rutiinset tulekahju Huljapolust läänes ja Mõkolajivi oblastis.

  Venemaa võimud üritavad säilitada Lõuna-Ukrainas jätkusuutliku ja tugeva logistika fassaadi, kiirendades samal ajal meetmeid Kertši väina silla rünnaku kompenseerimiseks.

  Piirkondlike Venemaa ametnike, Venemaa kaitseministeeriumi (MoD) ja sõjakomissariaatide vahelised lõhed ning Venemaa tsiviilelanikkond, kust mobilisatsioon juhib, tõenäoliselt süvenevad lähikuudel.

  Venemaa võimud takistavad ukrainlastel Venemaal lahkumist Venemaalt keeruka residentsusega ja lubavad nõuded ületada rahvusvahelisi piire.

  Vene okupatsioonivõimude jätkas mass sunnitud eemaldamist tsiviilisikute läänekaldal Dnipro jõe varjus tsiviil „evakueerimist.”

  Lugege täielikku värskendust.

  20. oktoober 2022

  Karolina Hird, Katherine Lawlor, Riley Bailey, George Barros, Nicholas Carl ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Venemaa jätkab tõenäoliselt ettevalmistusi valelipu rünnakuks Kakhovka hüdroelektrijaamale (HPP). Ukraina president Volodõmõr Zelenski teatas 20. oktoobril, et Venemaa väed kaevandasid Kakhovka HEJ tammi ja märkisid, et HEJ hoiab üle 18 miljoni kuupmeetri vett, mis põhjustaks Dnipro jõe ääres asulate, sealhulgas Khersoni linna, massilisi ja kiireid üleujutusi.

  Key Buffee

  Venemaa jätkab tõenäoliselt ettevalmistusi valelipu rünnakuks Kakhovka hüdroelektrijaamale (HPP).

  Vene väed loovad tõenäoliselt tingimused sõjaliste ja okupatsiooni elementide eemaldamiseks Dnipro jõe läänekaldalt ootuses peatseid Ukraina edusamme.

  Valge Maja kinnitas 20. oktoobril, et Iraani sõjaväelased on Venemaa okupeeritud Krimmis, Ukrainas, et aidata Venemaa vägesid droonirünnakute läbiviimisel Ukraina tsiviilisikutele ja tsiviilinfrastruktuurile.

  Iraan pakub sõjalist tuge Venemaa vägedele Ukrainas vaatamata uutele rahvusvahelistele sanktsioonidele tõenäoliselt osaliselt seetõttu, et Iraani juhid usuvad, et nad vajavad Moskva abi USA juhitud ülemaailmse korra toetamiseks.

  Vene allikad väitsid jätkuvalt, et Venemaa väed konsolideerivad piiratud taastatud positsioone Kirde-Harkivi oblastis 20. oktoobril vaatamata Ukraina teadetele, et Ukraina on vabastanud kõik, kuid 1,8% Harkivi oblastis.

  Vene allikad näitasid, et Ukraina väed on edasi arenenud Põhja-Khersoni oblastis, kuna Ukraina väed jätkasid keeldumiskampaaniat.

  Vene väed jätkasid Donetski oblastis maapealaletungide läbiviimist, kuid Venemaa allikad olid vastuolus nende enda nõuetega Bakhmut kontrolli all. Vene väed jätkavad tõenäoliselt Bakhmuti piirkonnas ettemaksete nõuete võltsimist, et kujutada end kasumit vähemalt ühes sektoris keset jätkuvat kaotust Kirde- ja Lõuna-Ukrainas.

  Venemaa piirkondlikud omavalitsused ja Venemaa kaitseministeerium (MoD) jätkavad üksteist süüdistavad sõjaliste halduslikke ebaõnnestumisi.

  Lugege täielikku värskendust.

  19. oktoober 2022

  Autor Katherine Lawlor, Karolina Hird, Grace Mappes, Riley Bailey, George Barros ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Venemaa võimud seavad tõenäoliselt informatsioonitingimusi õigustamaks kavandatud Venemaa taandumisi ja olulisi territoriaalseid kaotusi Khersoni oblastis. Venemaa relvajõudude ülem Ukrainas armeekindral Sergei Surovikin teatas Vene televisioonis ilmumise ajal, et Venemaa sõjaline juhtkond peab Khersoni oblasti osas tegema „keerulisi otsuseid” ja süüdistas Ukrainat plaanis leida tsiviil- ja elamutaristut Khersoni oblastis.

  Key Buffee

  Venemaa võimud seadvad tõenäoliselt informatsioonitingimusi, et õigustada planeeritud Venemaa taandumisi ja olulise territooriumi kaotust Khersoni oblastis.

  Vene väed on seadnud informatsioonitingimusi valelipu rünnaku läbiviimiseks Kakhovka hüdroelektrijaamale (HPP); Vene sõjavägi võib arvata, et tammi rikkumine võib katta nende taganemise Dnipro jõe paremalt kaldalt ning takistada või edasi lükata Ukraina edasiminekuid üle jõe.

  Venemaa kasutab jätkuvalt tsiviilisikute „evakuatsioonide” varjus tsiviilisikute massilise sunniviisilise eemaldamise katteks Ukraina Venemaa okupeeritud aladelt.

  Venemaa president Vladimir Putin`s 19. oktoober deklaratsiooni sõjaseisukord valmisolekut on suuresti juriidiline teater mõeldud seadustada tegevust Vene sõjalise peab tegema või on juba ettevõtmise luues raamistiku tulevikus mobilisatsiooni ja siseriiklikud piirangud.

  Wagner rahastaja Jevgeni Prigozhin jätkab jõupingutusi, et seada ennast ja Wagner Group jõud peale tavaliste Vene sõjalisi elemente.

  Vene väed jätkasid piiratud kallaletungide läbiviimist tagasivallutamiseks kaotatud territooriumi Kirde-Harkivi oblastis.

  Venemaa ja Ukraina väed jätkasid väidetavalt kallaletungide läbiviimist Kreminna-Svatove piirkonnas.

  Vene allikad väitsid laialdaselt, et Ukraina väed viisid Loode-Khersoni oblastis läbi järjekordse pealetungi.

  Venemaa president Vladimir Putin võttis 19. oktoobril vastu dekreedi, mille eesmärk oli lahendada Venemaa sõjaväelaste käimasolevaid muresid õigeaegsete maksete pärast ja süüdistada kaitseminister Sergei Shoigu ja rahandusminister Anton Siluanovit tulevastes makseküsimustes.

  Venemaa parlament tegi välja õiguslikud meetmed, mis võimaldaksid Venemaa võimudel minimeerida osalise mobilisatsiooni siseriiklikke mõjusid potentsiaalsetes tulevastes mobilisatsioonilainetes

  Venemaa sõjaväeametnikud jätkasid Venemaa okupeeritud alade Ukraina elanike sunniviisiliselt mobiliseerimist tööle või võitlema Venemaa sõjaväe nimel.

  Lugege täielikku värskendust.

  18. oktoober 2022

  Karolina Hird, Katherine Lawlor, Grace Mappes, George Barros ja Mason Clark

  Võtmearendus

  Venemaa väed jätkasid kriitilise Ukraina tsiviiltaristu sihtimist õhu-, rakettide- ja droonilöökidega 18. oktoobril. Praegused ja endised USA ametnikud kinnitasid New York Timesile 18. oktoobril, et Iraani Islami Revolutsioonilise Kaardiväe Korpuse (IRGC) liikmed on Venemaa okupeeritud Krimmis, et koolitada Venemaa vägesid selle kohta, kuidas kasutada ostetud Iraani droone, võimaldades sellega tõenäolisi Venemaa sõjakuritegusid.

  Key Buffee

  Venemaa väed jätkasid kriitilise Ukraina tsiviilinfrastruktuuri sihtimist õhu-, rakettide- ja droonilöökidega.

  Vene väed viisid Põhja-Harkivi oblastis läbi piiratud maarünnaku, mis näib oletada, et Vene väed võivad säilitada territoriaalsed püüdlused Harkivi oblastis vaatamata massiivsetele kaotustele viimastel Ukraina vastuvägedel.

  Praegused ja endised USA ametnikud kinnitasid, et Iraani Islamirevolutsioonilise kaardiväe korpuse (IRGC) liikmed on Venemaa okupeeritud Krimmis, et koolitada Venemaa vägesid selle kohta, kuidas kasutada ostetud Iraani droone, võimaldades sellega tõenäoliselt Venemaa sõjakuritegusid.

  Valgevene jätkab oma territooriumi ja õhuruumi pakkumist, et toetada Venemaa sissetungi Ukrainasse, kuid on endiselt väga ebatõenäoline, et Venemaa nimel sõtta astuda.

  Vene allikad väitsid, et Vene väed viisid Kirde-Harkivi oblastis läbi piiratud maapealseid rünnakuid kaotatud positsioonide taastamiseks.

  Venemaa allikad teatasid, et Ukraina väed jätkasid vasturünnakuoperatsioone üle kogu rindejoone Khersoni oblastis.

  Ukraina väed jätkasid Venemaa maapealsete sideliinide (GLOC) ja laskemoonahoidlade sihtimist Kesk-Khersoni oblastis.

  Vene väed jätkasid maapealseid rünnakuid Bakhmuti ja Avdiivka lähistel.

  Venemaa võimud püüavad toime tulla oma vähenenud logistikavõimega läbi Krimmi pärast rünnakut Kertši väina sillale.

  Venemaa okupatsioonivõimud röövisid Zaporižžžžžja tuumaelektrijaama (ZNPP) personali, mis tõenäoliselt tugevdab füüsilist kontrolli ZNPP operatsioonide üle.

  Venemaa kaitseministeerium (MoD) kinnitas, et mobilisatsioon lõppes 17. oktoobril Moskva oblastis ja Venemaa tsiviilelanikud väljendavad jätkuvalt oma rahulolematust Venemaa mobilisatsiooniga.

  Venemaa okupatsiooniametnikud üritavad julgustada Põhja-Khersoni oblastis Venemaa kontrolli all olevaid Ukraina kodanikke põgenema Venemaale, kui Ukraina väed edenevad, ning okupatsioonivõimud võivad Ukraina tsiviilelanikke üha enam sundida rindejoone taha ümber asuma või Venemaale järgmisel päeva.

  Lugege täielikku värskendust.

  17. oktoober 2022

  Autor Karolina Hird, Kateryna Stepanenko, Riley Bailey ja Frederick W. Kagan

  Võtmearendus

  Vene väed viisid 17. oktoobril läbi rea undamine ja rakettide streigid elamurajoonide ja kriitilise infrastruktuuri vastu kogu Ukrainas.

  Key Buffee

  Vene väed viisid 17. oktoobril läbi undamine ja rakettide streigid elamurajoonide ja kriitiliste infrastruktuurirajatiste vastu kogu Ukrainas.

  17. oktoobril Kiievis elamurajoonide vastased Vene drooni streigid viitavad Venemaa jõududele, kes prioriteeerivad psühholoogilist terrori materiaalse lahinguvälja kasumi üle.

  Jevgeni Prigožin ja liitunud telegrammi kanalid kommenteerivad üha enam traditsiooniliste Venemaa sõjaväeasutuste ebaefektiivsust, mis võib kahjustada Kremlit.

  15. oktoobril Belgorodi oblastis Belgorodi oblastis toimunud treeningväljakul mobiliseeritud sõjaväelaste vahel on tõenäoliselt Kremli pideva toetumise tagajärg rahvusvähemuste kogukondadele, et kanda Venemaa Föderatsioonis mobilisatsioonikoormat.

  Venemaa kasutab jätkuvalt oma suhteid Iraaniga droonide ja rakettide hankimiseks, mis tõenäoliselt kompenseerib oma järjest haardunud raketiarsenali.

  17. oktoobril kukkus Yeyskis Krasnodari krais elamu lähedal vene Su-34.

  Venemaa allikad jätkasid 16. ja 17. oktoobril Svatove'ist loodes asuvate võimalike Ukraina vasturünnavate operatsioonide arutamist.

  Venemaa allikad väitsid jätkuvalt, et Ukraina väed teostavad 16. ja 17. oktoobril Khersoni oblastis vasturünnakuoperatsioone.

  Vene väed viisid 16. ja 17. oktoobril Donetski oblastis läbi maapealaletungi.

  Ukraina väed jätkasid 16. ja 17. oktoobril Zaporižja oblastis Venemaa tööjõu ja varustuse koonduste löömist.

  Venemaa võimud jätkasid meetmeid, et avaldada täielik kontroll Zaporižžžžžžžia tuumaelektrijaama (ZNPP) üle.

  Moskva Linnaametnikud teatasid lõpetamist osalise mobilisatsiooni linna 17. oktoobril tõenäoliselt püüdes alistama kriitikat Moskva elanike aruanded ebaseadusliku mobilisatsiooni linna.

  Vene ja okupatsiooni administratsiooni ametnikud jätkuvalt edendada „puhkus” programmid elanikele Venemaa okupeeritud territooriumide tõenäoliselt ettekäändena küüditamine Ukraina kodanike ja ümberasustamise Venemaa kodanikud.

  Lugege täielikku värskendust.

  Me ei anna Venemaa sõjakuritegudest üksikasjalikult aru, sest need tegevused on Lääne meedias hästi kaetud ega mõjuta otseselt sõjalisi operatsioone, mida me hindame ja prognoosime. Jätkame nende kuritegelike tegevuste mõju hindamist ja aruandlust Ukraina sõjaväele ja elanikkonnale ning konkreetselt võitlusele Ukraina linnapiirkondades. Me mõistame täielikult hukka need Venemaa relvakonfliktide seaduste, Genfi konventsioonide ja inimkonna rikkumised, kuigi me neid nendes aruannetes ei kirjelda.

  Kronoloogia kaardid 17. oktoober - 21, 2022 - hiireüleminek kerida

  Ukraina Konflikti kaardid - 101722-102122

  Vaata Vene invasiooni sõja interaktiivse kaardi uurimise instituuti

  Loe viimaseid Ukraina Konflikti uudiseid Instituut for Study of War

  * Jagatud otsese selgesõnalise loata Instituut for Uuring of War (ISW).

  Sõja Uurimise Metodoloogia Instituudi kohta

  ISW uurimismetoodika tugineb nii esmastele kui ka teisestele allikatele, võimaldades teadlastel arendada terviklikku arusaamist olukorrast kohapeal. Et analüüsida sõjalisi ja poliitilisi arenguid mis tahes konkreetses piirkonnas, peavad ISW uurimisanalüütikud täielikult mõistma vaenlase ja sõbralike jõudude süsteeme. Samuti peavad nad mõistma rahvastiku demograafia, füüsilist maastikku, poliitikat ja selle piirkonna ajalugu. See loob analüütilise aluse konkreetsete arengute põhjuste mõistmiseks ja nende määratud teadusuuringute eesmärkide täitmiseks. ISW analüütikud veedavad aega ka sellistes kohtades nagu Iraak, Afganistan ja mujal, et paremini mõista julgeoleku- ja poliitilist olukorda ning hinnata praeguste strateegiate ja poliitika rakendamist. Meie teadlased koguvad andmeid ja analüüsivad suundumusi, toodavad uurimisvaldkondade arengute granuleeritud analüüsi, andes täpse, kõrge resolutsiooniga, õigeaegse ja põhjaliku pildi olukorrast. ISW uurimismetoodika tagab oma edu ja pühendumuse parandada rahva võimet sooritada sõjalisi operatsioone, saavutada strateegilisi eesmärke ja reageerida tekkivatele probleemidele, mis võivad nõuda Ameerika sõjalise võimu kasutamist.

  Umbes Instituut Uuring of War

  Instituut for Study of War edendab teadlikku arusaamist sõjaliste asjade usaldusväärsete teadusuuringute, usaldusväärse analüüsi ja uuendusliku hariduse kaudu. Me oleme pühendunud parandama riigi võimet sooritada sõjalisi operatsioone ja reageerida tekkivatele ohtudele, et saavutada USA strateegilised eesmärgid. ISW on mittepartisan, mittetulunduslik, avaliku poliitika uurimisorganisatsioon.

  Lisateave, osaleda ja anda oma panus täna.

  Täiendav lugemine

  [Iga-aastane uuendus] Rahvusvaheline küberõiguse praktikas: Interaktiivne tööriista

  Andmesaatkonnad: Rahvusriikide suveräänsus, turvalisus ja järjepidevus

  Allikas: ComplexDiscovery