Thu. Feb 9th, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Redaktora piezīme: Viens no visprecīzākajiem un detalizētajiem avotiem notiekošajiem atjauninājumiem par Ukrainas krīzi ir Ukrainas konfliktu atjauninājums no Kara izpētes institūta. Kara pētījumu institūts (ISW) ir 501 (c) (3) organizācija un ražo stingri bezpartijiskus, neideoloģiskus, uz faktiem balstītus pētījumus. ISW cenšas veicināt informētu izpratni par karu un militārām lietām, veicot visaptverošu, neatkarīgu un pieejamu atklātā pirmkoda izpēti un analīzi. ISW pētījumi ir pieejami plašai sabiedrībai, militārajiem speciālistiem, politikas veidotājiem un plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem. ISW atjauninājumi var būt noderīgi kiberdrošības, informācijas pārvaldības un juridisko atklājumu profesionāļiem ikdienā, nodrošinot ikdienas sintēzi saistībā ar Krievijas agresiju pret Ukrainu, jo tie ievēro uzņēmējdarbības, informācijas tehnoloģiju un juridiskās tendences un trajektorijas, ko ietekmējusi pašreizējā Ukrainas konfliktu.

  Novērtējums un kartes*

  Ukrainas konfliktu novērtējumi — pārskats Maps

  Kara pētījumu institūts (ISW), Krievijas komanda

  Kritisko draudu projekts (CTP), Amerikas Enterprise Institute

  Vispārējā novērtējuma pamatinformācija

  ISW sistemātiski publicē Krievijas kampaņu novērtējumus, kas ietver kartes, kurās uzsvērta novērtētā reljefa kontrole Ukrainā un galvenās Krievijas manevru asis.

  Šīs kartes palielina ikdienas sintētiskos produktus, kas aptver svarīgākos notikumus saistībā ar atjaunoto Krievijas agresiju pret Ukrainu.

  Krievijas uzbrukuma kampaņas novērtējumi

  2022. gada 31. oktobris

  Karolīna Hirda, Katherine Lawlor, George Barros un Frederiks V. Kagans

  Atslēgas attīstība

  Krievijas spēki veica vēl masveida vilnis raķešu streiku mērķauditorijas kritisko Ukrainas infrastruktūru visā valstī 31.oktobrī, iespējams, mēģinot pasliktināt Ukrainas gribu cīnīties kā temperatūras kritumu.

  Atslēgas takeaways

  Krievijas spēki uzsāka vēl vienu masveida streiku vilni pret kritisko Ukrainas infrastruktūru, vēl vairāk kaitējot elektrotīklam un atstājot lielu daļu no Kijevas bez ūdens.

  Krievijas amatpersonas atkal mainīja savas domas par risku, ka Ukrainas spēki iznīcina Kahovkas dambi, pasūtot evakuāciju apgabalos, kurus varētu applūst. Nav scenārija, kurā Ukraina gūtu labumu no dambja iznīcināšanas, un šī retorika, visticamāk, ir domāta, lai paātrinātu evakuāciju un nodrošinātu informatīvu segumu Krievijas izvešanai no rietumu krasta.

  Krievijas spēki turpina izstāties no Dņepro upes rietumu krasta pat tad, ja tie nosaka apstākļus, lai cīnītos par pozīcijām ap Hersonsitiju.

  Vāgnera privātās militārās kompānijas finansists Jevgeņijs Prigožins centās celt apsūdzības pret Sanktpēterburgas mēru par korupciju un paziņoja par nenovēršamu PMC Vāgnera centra atklāšanu Sanktpēterburgā. Prigožins arī uzbruka “oligarhiem” un “elitiem”, lai dzīvotu komfortā un novērstu pilnīgu Krievijas mobilizāciju.

  Krievijas avoti turpināja apgalvot, ka Ukrainas karaspēks 30. un 31. oktobrī veica pretaizskarošas operācijas Harkovas apgabala ziemeļaustrumu daļā un gar Svatove—Kreminnas līniju.

  Krievijas spēki turpināja aizsardzības operācijas un Krievijas avoti ziņoja, ka Ukrainas spēki 30. un 31. oktobrī turpināja pretaizskarošas operācijas Hersonas apgabalā.

  Tiek ziņots, ka Ukrainas aizlieguma kampaņa kaitē Krievijas spēkiem, kas ekfiltrējas pāri Dņepro upei.

  Krievijas spēki 30. un 31. oktobrī turpināja uzbrukumus uz zemes ap Bahmutu.

  Krievijas avoti apgalvoja, ka Krievijas karaspēks 30. un 31. oktobrī guva papildu ieguvumus Avdiivkas-Doņeckas pilsētas teritorijā, bet ISW nevar pārbaudīt šos apgalvojumus.

  Krievijas Aizsardzības ministrija (MD), visticamāk, mēģinās novērst projektu dodging, mēģinot maldināt Krievijas iedzīvotājus, uzskatot, ka rudens iesauktie netiks nosūtīti cīņai Ukrainā.

  MoD arī paziņoja par daļējas mobilizācijas beigām 31. oktobrī, izpildot Krievijas prezidenta Vladimira Putina pavēli izbeigt mobilizāciju līdz oktobra beigām

  Krievijas pašvaldības joprojām ir atbildīgas par pat pamatnoteikumiem mobilizētajam personālam, demonstrējot kopfinansējuma centienu neefektivitāti un nesaskaņotas piegādes līnijas, lai atbalstītu modernu militāro spēku.

  Krievijas okupācijas iestādes Hersonas apgabalā paziņoja, ka ļaus izmantot Ukrainas grivnas līdzās Krievijas rubļiem, demonstrējot neveiksmi saviem mēnešiem ilgi rubļošanas centieniem Hersonā.

  Krievijas amatpersonas turpina radīt sliktus apstākļus okupētajās Hersonas apgabala daļās, visticamāk, padzinās vietējos iedzīvotājus evakuēties.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 30. oktobris

  Pēc Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Krievijas prezidents Vladimirs Putins, visticamāk, centīsies turpināt tradicionālās militārās operācijas Ukrainā, lai noturētu šobrīd okupētās teritorijas, iegūtu jaunu zemi un noteiktu apstākļus Rietumu atbalsta sabrukumam Ukrainai, ko viņš, visticamāk, sagaida, notiks šoziem.

  Atslēgas takeaways

  Neapstiprināti Krievijas ziņojumi apgalvoja, ka Krievijas ģenerālleitnants Andrejs Mordvičevs (Dienvidu kara apgabala 8. kombinēto ieroču armijas komandieris) nomainīja

  No 30. oktobra ģenerālpulkvedis Aleksandrs Lapins kā centrālā kara apgabala (CMD) komandieris. Krievijas avoti turpina sniegt pretrunīgus ziņojumus par to, vai Lapins tika pilnībā atbrīvots no CMD komandas vai vienkārši atbrīvots no Krievijas operatīvās “Centrālās spēku grupas” komandas, kas darbojas Ukrainā.

  Krievijas Aizsardzības ministrija un Krievijas avoti apgalvoja, ka Krievijas spēki atvairīja ukraiņu uzbrukumus Peršotravnevai, Tabaivkai un Berestovai Harkovas apgabalā.

  Ukrainas avoti un ģeolokācijas ziņojumi liecina, ka Krievijas spēki iznīcināja tiltu pār Krasnas upi Krasnoričenskē, Luhanskas apgabalā. Krievu milblogeri apsūdzēja Ukrainas spēkus iznīcināt tiltu.

  Krievu okupācijas ierēdnis paziņoja, ka Krievijas spēki gatavojas aizstāvēt Hersonas pilsētu ar inženieraizsardzības palīdzību Bilozerkā un Čornobaivkā. Ukrainas militārais ierēdnis arī atzīmēja, ka Krievijas amatpersonas turpināja sagatavot aizsargspējas ap Hersonsitiju.

  Ukrainas militārās amatpersonas ziņoja, ka Krievijas spēki gatavojas izvest artilērijas vienības no nenoteiktiem apgabaliem Dņepras upes rietumu krastā, lai, iespējams, pastiprinātu citus virzienus. Ukrainas militārās amatpersonas arī ziņoja, ka vairāki simti Rosgvardia karavīru izvietoti no Čečenijas Republikas uz Kalanchak dienvidrietumu Hersonas apgabalā.

  Krievijas spēki turpināja apšaubīt Ukrainas pozīcijas Beryslava Raionā, Hersonas apgabalā, un gan Ukrainas, gan Krievijas avoti sniedza ierobežotu informāciju par situāciju Hersonas apgabala frontē.

  Krievijas avoti apgalvoja, ka Krievijas spēki 30. oktobrī sagūstīja Vodjanu, Doņeckas apgabalu, (4 km uz ziemeļrietumiem no Doņeckas starptautiskās lidostas). Ukrainas ģenerālštāba vakara ziņojumā netika ziņots par Krievijas uzbrukumu atbaidīšanu šajā jomā, kā tas parasti notiek, potenciāli norādot, ka Krievijas apgalvojumi ir precīzi.

  Krievijas avoti ziņoja, ka Krievijas spēki 30. oktobrī sagūstīja Pavļivku, Doņeckas apgabalā, (2km uz dienvidrietumiem no Vuhledaras). Daži krievu avoti apgalvo, ka Krievijas spēki no 30. oktobra kontrolē tikai pusi no Pavļivkas. Ukrainas ģenerālštāba vakara ziņojumā netika ziņots par Krievijas uzbrukumu atbaidīšanu šajā jomā, kā tas parasti notiek, potenciāli norādot, ka Krievijas apgalvojumi ir precīzi.

  Krievijas spēki uzsāka Kh-59 kruīza raķetes Očakivā, Mikolajevas apgabalā. Krievijas avoti apgalvoja, ka Krievijas spēki mērķtiecīgi un iznīcināja militāro infrastruktūru Očakivā.

  Mobilizētie vīrieši no Komi Republikas vērsās Krievijas varas iestādēs ar sūdzībām par nepietiekamu militāro aprīkojumu un ķermeņa bruņām.

  Krievija paziņoja par savu nodomu piegādāt 500 000 tonnu graudu “nabadzīgākajām valstīm” pēc tās izstāšanās no darījuma, kas ļāva Ukrainai eksportēt savus graudus. Ukraina paziņoja, ka tā plāno eksportēt lauksaimniecības produktus, lai saglabātu pasaules nodrošinātību ar pārtiku.

  Ukrainas militārās amatpersonas ziņoja, ka Krievijas spēki turpināja radīt apstākļus Nova Kahovkā, lai vadītu vietējos iedzīvotājus evakuēties.

  Okupācijas iestādes Hersonas apgabalā paziņoja par divējādu valūtas sistēmu, kas ļauj izmantot gan rubļus, gan grivna, neapzināts mēnešu ilgas pūles, lai īstenotu rubleizāciju apgabalā.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 29. oktobrī

  Kateryna Stepāņenko, George Barros, Karolina Hird, Grace Mappes, un Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Kā ziņots, Kremlis atbrīvoja Centrālā militārā apgabala (CMD) komandieri ģenerālpulkvedi Aleksandru Lapinu no sava Ukrainas spēku “centrālās” grupas komandiera amata.

  Atslēgas takeaways

  Iespējams, ka Ukrainas spēki 29. oktobrī veica uzbrukumu Melnās jūras flotes Grigoroviča klases fregatei (BSF) pie Sevastopoles ar bezpilota virszemes transportlīdzekļiem.

  Kā ziņots, Kremlis atbrīvoja Centrālā militārā apgabala (CMD) komandieri ģenerālpulkvedi Aleksandru Lapinu no sava Ukrainas spēku “centrālās” grupas komandiera amata.

  Krievija, visticamāk, paātrinās centienus piespiedu kārtā deapdzīvot Hersonas apgabala teritorijas gar Dņepras upi un atjaunot tos ar krievu karavīriem, daži no tiem no uniformas, pārkāpjot bruņota konflikta likumu.

  Krievijas Aizsardzības ministrija (MOD), iespējams, reaģē uz spiedienu, ko uzliek milblogeri par attieksmi pret Krievijas karagūstekņiem (POW) un karagūstekņu apmaiņas norisi.

  Ukrainas spēki konsolidēja ieguvumus un turpināja pretaizskarošas operācijas gar Svatove-Kreminna līniju.

  Ukrainas izlūkdati norādīja, ka augstākās kvalitātes Krievijas karaspēks joprojām ir atbildīgs par Hersonas apgabala aizsardzību.

  Krievu spēki turpināja nodibināt aizsardzības pozīcijas Dņepro upes rietumu krastā.

  Krievijas spēki, iespējams, palēnināja aizskarošu operāciju tempu Bakhmutas apgabalā Ukrainas streika dēļ.

  Krievu avoti apgalvoja, ka krievu karaspēks Vuhledaras apgabalā uzsāka ofensīvu.

  Krievijas karaspēks, iespējams, marginālu pieaugumu ap Donetsk City.

  Kā ziņots, Kremlis uzdeva Krievijas tiesnešiem nepiešķirt ieslodzītajiem atbrīvošanu, bet gan virzīt viņus uz vervēšanu nenoteiktos privātajos militārajos uzņēmumos (PMC).

  Kremlis, visticamāk, veic informācijas operāciju, lai mazinātu spriedzi starp kristiešiem un musulmaņiem Krievijā, lai rūpētos par reliģisko minoritāšu grupām Krievijas bruņotajos spēkos.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 28. oktobris

  Kateryna Stepanenko, George Barros, Riley Bailey, Katherine Lawlor, un Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Krievijas spēki negūst ievērojamu progresu ap Bakhmutu, Doņeckas apgabalu vai jebkur citur gar frontes līnijām.

  Atslēgas takeaways

  Krievijas spēki negūst ievērojamu progresu ap Bakhmutu, Doņeckas apgabalu vai jebkur citur gar frontes līnijām.

  Prezidents Vladimirs Putins un aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu paziņoja par daļējas mobilizācijas beigām.

  Putins var mēģināt reabilitēt Šoigu tēlu informācijas telpā, lai cīnītos pret prokaru siloviku frakcijas pieaugošo ietekmi.

  Pieaugošā siloviku frakcijas ietekme turpina lauzt krievu prokaru kopienu.

  Krievijas avoti apgalvoja, ka Ukrainas spēki veica pretaizskarošas operācijas Kreminnas un Svatoves virzienā.

  Krievijas spēki turpināja izvietot mobilizēto personālu, lai un izveidotu aizsardzības pozīcijas Dņepro upes rietumu krastā Hersonas apgabalā.

  Krievijas avoti apgalvoja, ka Ukrainas spēki veica kontraizskarošas operācijas ziemeļrietumu Hersonas apgabalā.

  Krievijas spēki turpināja uzbrukumus uz zemes Doņeckas apgabalā.

  Krievijas okupācijas iestādes pabeidza savu okupētā Hersonas apgabala daļu “evakuāciju”.

  Krievijas okupācijas iestādes, kā ziņots, plāno līdz 30. oktobrim piespiest Krievijas pilsonību Ukrainas civiliedzīvotājiem okupētajās Ukrainas daļās, iespējams daļēji legalizēt Ukrainas civiliedzīvotāju piespiedu mobilizāciju 1. novembra rudens iesaukšanas cikla ietvaros.

  Krievijas okupācijas iestādes turpina mēģinājumus dzēst Ukrainas vēsturi, kultūru un nacionālo identitāti Krievijas okupētajās Ukrainas daļās.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 27. oktobris

  Džordžs Barross, Rilejs Bailijs, Karolīna Hirda un Frederiks V. Kagans

  Atslēgas attīstība

  Krievijas prezidents Vladimirs Putins turpina noraidīt Ukrainas suverenitātes ideju tādā veidā, kas būtībā nav saderīgs ar nopietnām sarunām.

  Atslēgas takeaways

  Krievijas prezidents Vladimirs Putins turpina noraidīt Ukrainas suverenitāti tādā veidā, kas būtībā nav saderīgs ar nopietnām sarunām.

  Vecākais Krievijas amatpersona draudēja, ka Krievija varētu vērsties Rietumu komerciālos satelītus, kas atbalsta Ukrainu.

  Krievijas avoti apgalvoja, ka Ukrainas spēki veica pretaizskarošas operācijas ziemeļaustrumu Harkovas apgabalā un gar Kreminnas-Lysychansk līniju.

  Krievijas spēki turpina veikt aizsardzības sagatavošanās darbus gar Dņepro upes austrumu krastu Hersonas apgabalā.

  Krievijas avoti apgalvoja, ka Ukrainas spēki veica ierobežotus uzbrukumus uz zemes Hersonas apgabalā.

  Krievijas spēki turpināja veikt uzbrukumus uz zemes Doņeckas apgabalā.

  Krievijas militārie spēki nosūtīja mobilizācijas paziņojumus ārvalstu pilsoņiem, kas strādā Krievijā.

  Jevgeņija Prigožina Vāgnera grupa var turpināt attīstīt savas gaisa kara spējas un izdot sarežģītākas iekārtas paralēli tradicionālajiem Krievijas militārajiem spēkiem.

  Krievijas un okupācijas administrācijas amatpersonas sāka konfiscēt iedzīvotāju mobilos telefonus Krievijas okupētajās teritorijās, lai atbalstītu tiesībaizsardzības un operatīvās drošības pasākumus.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  Mēs detalizēti neziņojam par Krievijas kara noziegumiem, jo šīs darbības ir labi aptvertas Rietumu plašsaziņas līdzekļos un tieši neietekmē militārās operācijas, kuras mēs novērtējam un prognozējam. Mēs turpināsim novērtēt un ziņot par šo noziedzīgo darbību ietekmi uz Ukrainas militāro un iedzīvotāju, un jo īpaši par kaujas Ukrainas pilsētās. Mēs pilnībā nosodām šos Krievijas bruņoto konfliktu, Ženēvas konvenciju un cilvēces likumu pārkāpumus, kaut arī mēs tos neaprakstīsim šajos ziņojumos.

  Hronoloģija kartes no 27 oktobris - 31, 2022 - Mouseover, lai ritinātu

  Ukrainas konfliktu kartes - 102722-103122

  Skatīt Kara pētījumu institūtu Krievijas iebrukuma interaktīvajā kartē

  Lasīt jaunāko Ukrainas Konfliktu atjauninājumus no institūta Pētījums kara

  * Dalīta ar tiešu skaidru atļauju no Kara izpētes institūta (ISW).

  Par Kara pētījumu metodoloģijas izpētes institūtu

  ISW pētījumu metodoloģija balstās gan uz primārajiem, gan sekundārajiem avotiem, kas ļauj pētniekiem izstrādāt visaptverošu izpratni par situāciju uz vietas. Lai analizētu militāro un politisko attīstību jebkurā konkrētā jomā, ISW pētniecības analītiķiem ir pilnībā jāsaprot ienaidnieka un draudzīgo spēku sistēmas. Viņiem ir jāsaprot arī iedzīvotāju demogrāfija, fiziskais reljefs, politika un šīs teritorijas vēsture. Tas ir analītiskais pamats, lai izprastu konkrētu notikumu iemeslus un izpildītu tām noteiktos pētniecības mērķus. ISW analītiķi arī pavada laiku tādās vietās kā Irākā, Afganistānā un citur, lai gūtu labāku izpratni par drošību un politisko situāciju un novērtētu pašreizējo stratēģiju un politikas īstenošanu. Mūsu pētnieki apkopo datus un analizē tendences, radot granulētu analīzi par notikumiem pētniecības jomās, radot precīzu, augstas izšķirtspējas, savlaicīgu un rūpīgu priekšstatu par situāciju. ISW pētījumu metodoloģija garantē tās panākumus un apņemšanos uzlabot nācijas spēju veikt militārās operācijas, sasniegt stratēģiskos mērķus un reaģēt uz jaunām problēmām, kurām var būt nepieciešama amerikāņu militārās varas izmantošana.

  Par Kara izpētes institūtu

  Kara izpētes institūts veicina informētu izpratni par militārajām lietām, izmantojot uzticamus pētījumus, uzticamu analīzi un novatorisku izglītību. Mēs esam apņēmušies uzlabot nācijas spēju veikt militārās operācijas un reaģēt uz jauniem draudiem, lai sasniegtu ASV stratēģiskos mērķus. ISW ir bezpartijiska, bezpeļņas, sabiedriskās politikas pētniecības organizācija.

  Uzziniet vairāk, iesaistieties un veiciet savu ieguldījumu šodien.

  Papildus lasīšana

  [Ikgadējā atjaunināšana] Starptautiskās kibertiesību normas praksē: interaktīvs rīkkopa

  Datu vēstniecības: nacionālo valstu suverenitāte, drošība un nepārtrauktība

  Avots: ComplexDiscovery