Sat. Sep 24th, 2022
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Toimetaja märkus: Ukraina kriisi käimasolevate uuenduste üks kõige täpsemaid ja üksikasjalikumaid allikaid on Ukraina Konflikti värskendus sõja uurimise instituudist. Sõja Uurimise Instituut (ISW) on 501 (c) (3) organisatsioon ja toodab rangelt mittepartisanilist, mitte-ideoloogilist faktipõhist uurimistööd. ISW püüab edendada teadlikku arusaamist sõjast ja sõjalistest asjadest läbi kõikehõlmava, sõltumatu ja kättesaadava avatud lähtekoodiga uurimistöö ja analüüsi. ISW teadusuuringud on kättesaadavad avalikkusele, sõjaväe praktikutele, poliitikakujundajatele ja meedia liikmetele. Igapäevase sünteesi olulisemaid sündmusi, mis on seotud Venemaa agressiooni Ukraina, ISW värskendused võivad kasu küberjulgeoleku, teabejuhtimise ja juriidilise avastamise spetsialistid, kui nad järgivad äri-, infotehnoloogia- ja juriidilisi suundumusi ja trajektoore, mida mõjutavad ja tulenevad Praegune Ukraina konflikti.

  Hindamine ja kaardid*

  Ukraina Konflikti hindamised — Ülevaade Maps

  Sõja Uurimise Instituut (ISW), Venemaa meeskond

  Kriitiliste ohtude projekt (CTP), Ameerika Enterprise Institute

  Üldine hindamise taustainfo

  ISW avaldab süstemaatiliselt Venemaa kampaania hinnanguid, mis sisaldavad kaarte, mis tõstavad esile hinnatud kontrolli maastiku üle Ukrainas ja peamised Venemaa manöövriteljed.

  Need kaardid suurendavad igapäevaseid sünteetilisi tooteid, mis hõlmavad olulisi sündmusi, mis on seotud Venemaa uuendatud agressiooniga Ukraina vastu.

  Vene solvav kampaania hinnangud

  3. juuli 2022

  Autor Kateryna Stepanenko, George Barros, Grace Mappes ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Vene väed on tõenäoliselt kindlustatud Luhanski oblasti piiri, kuigi Ukraina vastupanu taskud võivad jääda Lõsõtšanskisse ja selle ümbrusse.

  Võtmevõtmed:

  Vene väed hõivasid allesjäänud territooriumi Lõsõtšanski ja Luhanski oblasti halduspiiride vahel 3. juulil.

  Vene väed käivitasid kallaletungi Bakhmut kirdes ja Slovjanskist põhja pool, kuid ei kindlustanud uusi territoriaalseid tulusid.

  Vene väed viisid läbi ulatuslikke suurtükiväe rünnakuid lõunatelje lääneosas, mis tõenäoliselt häirivad Ukraina vasturünnakuid.

  Kreml jätkas tingimuste kehtestamist potentsiaalseks Venemaa volikirjavabariikide annekteerimiseks.

  Ukraina partisanid sõitsid 2. juulil Melitopoli lähistel laskemoona vedava Venemaa soomusrongi rööbastelt rööbastelt.

  Lugege täielikku värskendust.

  2. juuli 2022

  Autor Kateryna Stepanenko, Karolina Hird, Frederick W. Kagan ja George Barros

  Võtmearendus

  Ukraina väed viisid tõenäoliselt läbi tahtliku taganemise Lõsõtšanskist, mille tagajärjel Venemaa hõivati linn 2. juulil.

  Key Buffee

  Vene väed sisenesid Lsõtšanskisse ja edenesid linna piires 2. juulil.

  Vene väed on läbi pealetungi operatsioone edelas Lõsõtšansk tõenäoliselt suruda läände suunas Siversk ja täielik püüdmine kogu Luhanski oblast.

  Vene väed jätkasid ebaõnnestunud maapealetungi Slovjanskist põhja pool.

  Vene väed viisid läbi piiratud rünnakuid Donetski linnast edelasse, kuid ei teinud ühtegi kinnitatud kasu.

  Ukraina väed plaanivad tõenäoliselt ohustada Venemaa maapealseid sideliine (GLOCid) kogu Harkivi oblastis, kasutades lääne poolt tarnitud relvi.

  Ukraina vasturünnakud ja partisanitegevus sunnivad jätkuvalt Vene vägesid eelistama kaitseoperatsioone piki lõunatelge.

  Proksijuhtimine võib olla tingimuste kehtestamine volikirjavabariikide otseseks annekteerimiseks Vene Föderatsiooni poolt.

  Lugege täielikku värskendust.

  1. juuli 2022

  Autor Kateryna Stepanenko, Karolina Hird, Frederick W. Kagan ja George Barros

  Võtmearendus

  Kreml loob tõenäoliselt tingimused Venemaa majanduse krüptomobiliseerimiseks ettevalmistamisel pikaajaliseks sõjaks Ukrainas. Kreml tegi 30. juunil ettepaneku Venemaa relvajõudude varustamise küsimustes Venemaa Riigiduumale muudatuse föderaalseadustesse, mis kehtestaks „erimeetmed majandussfääris”, mis kohustaks Venemaa ettevõtteid (sõltumata omandist) varustama Venemaa spetsiaalseid sõjalisi ja terrorismivastaseid operatsioone.

  Key Buffee

  Vene väed jätkasid jõupingutusi Lüstšanski ümbritsemiseks ning viisid läbi pealetungioperatsioone linnast lõunasse ja edelasse.

  Vene väed ei ole tõenäoliselt veel jõudnud T1302 Bakhmut—Lõssitšanski maanteele kohapeal, kuid eitavad Ukraina vägede seda kasutada jätkates suurtükivägi ja õhurünnakuid ülejäänud Ukraina positsioonide vastu mööda teed.

  Vene väed keskendusid ümber rühmitamisele ja oma taktikaliste positsioonide parandamisele Slovjanskist põhja pool.

  Vene väed ei viinud Põhja-Harkivi oblastis läbi ühtegi kinnitatud maapealset kallaletungi ja jätkasid Ukraina positsioonide koorimist Harkivi linnast põhja pool.

  Vene väed viisid läbi suurtükiväe- ja rakettide lööke mööda lõunatelge.

  Venemaa ametiasutused jätkavad jõupingutusi, et laiendada basseini värbab saadaval võidelda Ukrainas.

  Lugege täielikku värskendust.

  30. juuni 2022

  Autor Karolina Hird, Kateryna Stepanenko, Frederick W. Kagan ja Grace Mappes

  Võtmearendus

  Vene väed taandusid Madusaarelt 30. juunil Ukraina rakettide ja suurtükiväe kampaania järel. Vene kaitseministeerium kedratud taganema kui „samm firmaväärtuse.

  Key Buffee

  Vene väed tegid piiratud kasu Lsõtšanski naftatöötlemistehase ja ümber Lsõtšanski.

  Vene väed jätkasid pealetungioperatsioone Bakhmut lõunas ja idas ning Slovjanskist põhjas.

  Vene väed jätkasid jõupingutusi Harkivi linnast põhja pool asulate kontrolli taastamiseks.

  Ukraina vasturünnakud sunnivad jätkuvalt Venemaa vägesid lõunateljel prioriteediks kaitseoperatsioone.

  Venemaa okupatsioonivõimud võtsid meetmeid, et tagada okupeeritud alade edasine majanduslik ja rahaline integreerimine Venemaa süsteemi.

  Lugege täielikku värskendust.

  29. juuni 2022

  Autor Karolina Hird, Frederick W. Kagan, George Barros ja Grace Mappes

  Võtmearendus

  Ukraina vastupanukeskus teatas 28. juunil, et Kreml seab tingimused Khersoni ja Zaporižžja alade lisamiseks Venemaa Föderatsiooni 1917. aasta eelse „Tavriia Gubernia” malli alusel.

  Key Buffee

  Ukraina allikad teatasid, et Venemaa ametivõimud võivad valmistuda Lõuna-Ukraina alasid lisama „Tavriia Guberniana” ja et Venemaa võimud kehtestavad tingimused annekteerimiseks okupeeritud aladel rahvahääletuse ettevalmistamise kaudu.

  Vene väed võivad planeerida vale lipu provokatsiooni Zaporižžžžžžžja tuumaelektrijaamas.

  Vene väed jätkasid pealetungioperatsioone Lsõtšanskis ja selle ümbruses.

  Vene väed tegid marginaalset kasu ida pool Bakhmut mööda E40 maanteed ja võib püüda valmistuda otsene pealetung Bakhmut.

  Vene väed jätkasid pealetungioperatsioone, et edeneda Slovjanskile loodest Harkiv—Donetski oblasti piiri lähedalt.

  Vene väed jätkavad tegeleda solvav operatsioonide põhja Kharkiv City, mis näitab, et Kreml on territoriaalsed ambitsioonid väljaspool Donbas et jätkab Atrit tööjõudu ja seadmed, potentsiaalselt hinnaga solvava võimu kriitilisem teljed ette.

  Vene väed jätkasid oma kaitsekohaloleku tugevdamist piki lõunatelge.

  Lugege täielikku värskendust.

  28. juuni 2022

  Autor Kateryna Stepanenko, Frederick W. Kagan, George Barros, Mason Clark ja Grace Mappes

  Võtmearendus

  Ukraina väed viivad tõenäoliselt läbi võitleva taganemise, mis võib sisaldada lähitulevikus Lüstšanskist ja Luhanski oblastist tagasi tõmbamist ning mille eesmärk on tõenäoliselt Venemaa pealetung enneaegselt kulmineeruma.

  Key Buffee

  Vene väed jätkasid pealetungioperatsioonide käivitamist Lõssitšanskist lõuna ja edelas. Luhanski Rahvavabariigi (LNR) ametnikud väitsid, et Ukraina väed olid hakanud linnast taganema, kuid ISW ei suuda neid väiteid kinnitada.

  Vene väed käivitasid ebaõnnestunud pealetungioperatsioonid Slovjanskist põhja pool ja viisid läbi rikuvaid rünnakuid Izyumist lääne pool asulatele, mis tõenäoliselt häirivad Ukraina vasturünnakuid.

  Vene vägedel ei õnnestunud edasi liikuda mööda Harkivi linn-Belgorodi maanteed ja jätkasid meetmete võtmist Ukraina edasiminekut rahvusvahelise piiri ehk Izyumi suunas.

  Ukraina väed jätkasid vasturünnaku käivitamist Kherson Cinnast põhja pool ja vabastasid väidetavalt kaks asulat.

  Vene väed jätkasid sõjavarustuse ja personali ülekandmist Melitopolist ida pool.

  Venemaa okupatsioonivõimud säilitavad ebaõnnestunud jõupingutusi rubla palgamaksete kehtestamiseks ja tingimused valimisnumbrite täitmiseks tulevasel rahvahääletusel.

  Lugege täielikku värskendust.

  Me ei anna Venemaa sõjakuritegudest üksikasjalikult aru, sest need tegevused on Lääne meedias hästi kaetud ega mõjuta otseselt sõjalisi operatsioone, mida me hindame ja prognoosime. Jätkame nende kuritegelike tegevuste mõju hindamist ja aruandlust Ukraina sõjaväele ja elanikkonnale ning konkreetselt võitlusele Ukraina linnapiirkondades. Me mõistame täielikult hukka need Venemaa relvakonfliktide seaduste, Genfi konventsioonide ja inimkonna rikkumised, kuigi me neid nendes aruannetes ei kirjelda.

  Kaartide kronoloogia 28. juunist - 3. juuli 2022 — hiireüleminek kerimiseks

  Ukraina Konflikti kaardid - 062822-070322

  Vaata Vene invasiooni sõja interaktiivse kaardi uurimise instituuti

  Loe viimaseid Ukraina Konflikti uudiseid Instituut for Study of War

  * Jagatud otsese selgesõnalise loata Instituut for Uuring of War (ISW).

  Sõja Uurimise Metodoloogia Instituudi kohta

  ISW uurimismetoodika tugineb nii esmastele kui ka teisestele allikatele, võimaldades teadlastel arendada terviklikku arusaamist olukorrast kohapeal. Et analüüsida sõjalisi ja poliitilisi arenguid mis tahes konkreetses piirkonnas, peavad ISW uurimisanalüütikud täielikult mõistma vaenlase ja sõbralike jõudude süsteeme. Samuti peavad nad mõistma rahvastiku demograafia, füüsilist maastikku, poliitikat ja selle piirkonna ajalugu. See loob analüütilise aluse konkreetsete arengute põhjuste mõistmiseks ja nende määratud teadusuuringute eesmärkide täitmiseks. ISW analüütikud veedavad aega ka sellistes kohtades nagu Iraak, Afganistan ja mujal, et paremini mõista julgeoleku- ja poliitilist olukorda ning hinnata praeguste strateegiate ja poliitika rakendamist. Meie teadlased koguvad andmeid ja analüüsivad suundumusi, toodavad uurimisvaldkondade arengute granuleeritud analüüsi, andes täpse, kõrge resolutsiooniga, õigeaegse ja põhjaliku pildi olukorrast. ISW uurimismetoodika tagab oma edu ja pühendumuse parandada rahva võimet sooritada sõjalisi operatsioone, saavutada strateegilisi eesmärke ja reageerida tekkivatele probleemidele, mis võivad nõuda Ameerika sõjalise võimu kasutamist.

  Umbes Instituut Uuring of War

  Instituut for Study of War edendab teadlikku arusaamist sõjaliste asjade usaldusväärsete teadusuuringute, usaldusväärse analüüsi ja uuendusliku hariduse kaudu. Me oleme pühendunud parandama riigi võimet sooritada sõjalisi operatsioone ja reageerida tekkivatele ohtudele, et saavutada USA strateegilised eesmärgid. ISW on mittepartisan, mittetulunduslik, avaliku poliitika uurimisorganisatsioon.

  Lisateave, osaleda ja anda oma panus täna.

  Täiendav lugemine

  [Iga-aastane uuendus] Rahvusvaheline küberõiguse praktikas: Interaktiivne tööriista

  Andmesaatkonnad: Rahvusriikide suveräänsus, turvalisus ja järjepidevus

  Allikas: ComplexDiscovery

  Kallutades edasi? CISA 2023-2025 strateegiline kava

  The purpose of the CISA Strategic Plan is to communicate the...

  Pidev riski parandamine? Q3 Cyber Round-Up Alates Cowbell Cyber

  According to Manu Singh, director of risk engineering at Cowbell, "Every...

  Põhjalik küberavastamise ressurss? DOD küberturvalisuse poliitika diagramm CSIAC

  The Cyber Security and Information Systems Information Analysis Center (CSIAC) is...

  Kiiresti pöörlev küberkindlustus? Q2 Cyber Round-Up Alates Cowbell Cyber

  According to Isabelle Dumont, SVP of Marketing and Technology Partners at...

  Paljastavad vastuse? Nuix vastab ASX teabenõudele

  The following investor news update from Nuix shares a written response...

  Paljastavad aruanded? Nuix Märgib Press spekulatsioon

  According to a September 9, 2022 market release from Nuix, the...

  HayStackID® omandab Business Intelligence Associates

  According to HaystackID CEO Hal Brooks, “BIA is a leader in...

  Üks suur tarkvara ja pilve äri? OpenText omandada Micro Focus

  According to OpenText CEO & CTO Mark J. Barrenechea, “We are...

  Liikuda? 2022 e-Discovery Market Kineetika: viis huvipakkuvat valdkonda

  Recently ComplexDiscovery was provided an opportunity to share with the eDiscovery...

  Usaldades protsessi? 2021 e-juurdluse töötlemise ülesande, kulude ja kulude andmete töötlemine

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  Ülevaatamise aasta? 2021 e-juurdluse läbivaatamise ülesande, kulutuste ja kulude andmepunktid

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  2021 pilk e-juurdluse kogumist: ülesannete, kulude ja kulude andmepunktid

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  Viis suurt loeb küberandmete ja õigusliku avastamise kohta septembriks 2022

  From privacy legislation and special masters to acquisitions and investigations, the...

  Viis suurt lugeb küberi, andmete ja õigusliku avastamise kohta augustis 2022

  From AI and Big Data challenges to intriguing financial and investment...

  Viis suurt loeb küberi, andmete ja juriidilise avastamise kohta juuliks 2022

  From lurking business undercurrents to captivating deepfake developments, the July 2022...

  Viis suurt loeb küberi, andmete ja juriidilise avastamise kohta juunis 2022

  From eDiscovery ecosystem players and pricing to data breach investigations and...

  Jahedam temperatuur? 2022. aasta languse e-juurdluse ettevõtete usalduse uuringu tulemused

  Since January 2016, 2,874 individual responses to twenty-eight quarterly eDiscovery Business...

  Pöördumine või läbipaine? Koondülevaade kaheksast poolaastasest e-juurdluse hinnakujunduse uuringust

  Initiated in the winter of 2019 and conducted eight times with...

  Muutuvad hoovused? Kaheksateist tähelepanekut e-juurdluse ettevõtete usalduse kohta 2022. aasta suvel

  In the summer of 2022, 54.8% of survey respondents felt that...

  Väljakutseid variandid? E-juurdluse ettevõtte jõudlust mõjutavad probleemid: 2022. aasta suvi ülevaade

  In the summer of 2022, 28.8% of respondents viewed increasing types...

  Tuumaenergia Valikud? Ukraina Konflikti hindamised Maps (17. - 21. september 2022)

  According to a recent update from the Institute for the Study...

  Massihauad ja piinamiskojad? Ukraina Konflikti hindamine Maps (12. — 16. september 2022)

  According to a recent update from the Institute for the Study...

  On perspektiivis? Ukraina Konflikti hindamised Maps (September 7-11, 2022)

  According to a recent update from the Institute for the Study...

  Materiaalne lagunemine? Ukraina Konflikti hindamised Maps (September 2-6, 2022)

  According to a recent update from the Institute for the Study...